Skocz do zawartości

[rower] co w nim zmienic na lepsze?


adrys17

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie mam taki rowerek.

 

ROZMIAR - 53

RAMA - ALU Tubing kolor srebrny

WIDELEC - Alu czarny

STERY zintegrowane

MOSTEK - ALU czarny AHEAD

SZTYCA - ALU czarna

SIODŁO - SELLE Royal Freccia

PIASTY - CONCEPT srebrne

OBRĘCZE - ALU RIGIDA Fluer

OPONY - 28"Continental Ultrasport 28-622

KLAMKOMANETKI - SHIMANO SORA 24 biegowe

PRZERZUTKA PRZÓD - SHIMANO SORA

PRZERZUTKA TYŁ - SHIMANO 105

HAMULCE - Alu PROMAX

KORBY - Tracer Durabi (30-42-52z) bez pedałów

ŚRODEK SUPORTU - SHIMANO

TRYB - 8 rzędowy (10-24z)

 

W tej chwili wazy on 10,7kg z licznikiem , pedalami i koszykiem. Co moge w nim wymienic aby byl lzejszy , ale zarazem by wszystkie czesci dzialaly ze soba bez zastrzeżen?

Zastanawiam sie nad kołami by kupic z allegro jakis shimano w granicach 600zl, o wadze 1856g, ale prawde mowiac nie wiem ile waze te obecnie. Mysle tez nad zmienieniem opon na 700*23C Michelin o wadze 220g. Myslalem tez nad sztyca karbonowa Promax na allegro za 100zł i siodełkiem Selle Italia SLR TT za 299zl 135g. Aha jesli chodzi o kola to gdybym zmianial na 700*23C a mam obecnie 700*28C to musialbym zmianiac detki?, I gdybym kupil kola te shimano to musze patrzec aby paista byla na bebenek 8 rzedowy czu moze byc 9.? Klamkomanetki mam shimano sora na 8 przelozen. Czekam wiec na wasze propozycje co do wymiany czesci, a moze tak jak jest to jest dobrze. Moze to nie istotne ale jestem poczatkujacy ( tzn robie ok 300km miesiecznie ). Ae sie rozpisalem :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Obstaje dalej przy korbach......Oszczedzisz ok 200 g Masz kwadrat czy ISIS ??? To Ci znajde cos lekkiego i taniego...

I dodalbym widelec. Twoj mysle wazy ok 550 - 650 g.

Za 170 EUR masz RITCHEY CARBON PRO ( nowy) ; 370 g ( a jeszcze cos utniesz )...

Komfort DUZO lepszy i wyglad tez

 

Podejrzewam ,ze twoje kola nie sa wiele ciezsze... Oszczedz kase i zbuduj lub kup NAPRAWDE lekkie kola ( ok 1500 g)

Nie oplaca sie wywalac kasy i oszczedzic 50 g....

 

Wiem co mowie . Moj rower wazy 6.7 .......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6,7 kg Boże !!! Mozna wiedziec co to za maszynka?

A co do korby to jest na kwadrat, ale jesli zmianie ja na 2 blaty to bede musial zmienic tez przednia przezutke i klamkomanetki bo one sa na 3 blaty. A co do widelca to ten ktory podales troche za drogi jest.

A co myslisz o wymianie siodelka ze sztyca - teraz wazy 600g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6,7 kg Boże !!! Mozna wiedziec co to za maszynka?

A co do korby to jest na kwadrat, ale jesli zmianie ja na 2 blaty to bede musial zmienic tez przednia przezutke i klamkomanetki bo one sa na 3 blaty. A co do widelca to ten ktory podales troche za drogi jest.

A co myslisz o wymianie siodelka ze sztyca - teraz wazy 600g.

 

 

lekkie to to nie jest .....

 

moje SAN MARCO ASP wazy 135 g + sztyca Ritchey WCS 200 g

Faktycznie . Tu tez troche zyskujesz...

 

A moj rower to LAPIERRE .Jest na : NASZE SZOSOWKI

 

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...