Skocz do zawartości

[klamkomanetki]Tiagra 2x10, 3x10 czy sora 3x9 reanimacja


michalANANAS

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dylemat dostałem szosę a w zasadzie truchło. Trzeba je przywrócić do żywota. Co jest

Rama widelec

Przerzutka tył sora

przerzutka przód sora

Korba 3rz sora

Hamulce.

 

 

Robię rozpoznanie i najdroższe będą koła i klamki. Koła to druga sprawa ale wypada mi kupić klamki sora 3x9 rzędów seria 3500 ale chyba dzisiaj robi się z tyłu 10 a z przodu tylko dwa blaty i wypada jednak kupić tiagrę 2x10. Widze że jest tiagra 3x10 nazywa się 4603 i w sumie pasowała by do tego roweru. Wiecie to rower przejściowy z czasem będzie nowa rama itd. Klamki by zostały. O grupach 105 Ultega nawet mi nie piszcie bo dopiero zaczynam w klubie i nie stać mnie na takie grupy. 

Chciałbym zastosować coś co będzie rozwojowe i z czasem będę mógł to rozwijać wkładając nowe podzespoły.

 

1) W sumie to pytanie jest podstawowe czy gdybym kupił Tiagrę 2x10 to na przerzutce sorki  w obecnym sprzęcie  z przodu nie zapinając najmniejszej koronki będzie działać dwie z trzech?

2) A może jednak kupić Tiagrę 3x10 i gdy w przyszłości przejdę na system 2x10 będę miał puste miejsce w klamce? Przełożenia manetki są takie same. 

3) Obecna przerzutka tylna sorka była na kasecie 9 rzędowej gdybym wsadził tiagrę 10x to czy myślicie że da radę wrzucać 10 koronek?

 

Nie rozbiorę tematu bez odpowiedzi na te trzy pytania.

 

Kaseta z tyłu będzie miała tyle ile właśnie teraz wybiorę bo koła też są do kupienia. Z kołami i klamkami mam zamiar migrować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...