Skocz do zawartości

[Napęd] Ostre koło na Peugeocie


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem to mój pierwszy post na tym forum zatem Siema, jestem Harry.

 

Sporo czasu spędziłem jeżdżąc na rowerach szosowych i w końcu postanowiłem coś zmienić , dlatego jako swój drugi rower postanowiłem zbudować szosę.  Kupiłem starego białego peugeot carbolite 103 jako bazę. Mimo iż ma lekkie prześwity mam zamiar ramę oddać do piaskowania i następnie polakierować. Usunąłem wszystko i została tylko rama z suportem, który wydawał mi się całkiem sprawny. Kupiłem koła 43mm Joytech wraz z piastami tejże marki. 

 

Piasta tylna Joytech A166DSE

Kolor: czarny

Przeznaczona do rowerów torowych.

36 otworów

Gwinty: Fix/SingleSpeed

Piasta z systemem Flip-Flop – z jednej strony zębatka na sztywno, z drugiej po przełożeniu można zamontować wolnobieg jednorzędowy (single speed), dostępny na innych moich aukcjach.

W komplecie zębatka pod wąski łańcuch Fix 16T x 2.3mm i kontra

2 łożyska kulkowe 

Oś: CrMo fi 10mm o długości 165mm, na nakrętki 

Szerokość mocująca 120mm 

Możliwość dokupienia dodatkowych zębatek z ilością zębów od 13-18T

Wysokie kołnierze dają dużą sztywność 

Materiał: aluminium

 

Do tego kupiłem Korbę Torową M- Wave oraz Łańcuch KMC K710 srebrny 1/8

 

Przeznaczenie: rowery torowe, ostre koło / fixed gear, single speed, szosowe

Jednorzędowa

Kolor: srebrne ramię, czarna zębatka

Zębatka 44T pod szeroki łańcuch 1/2" x 1/8"

Standard zębatki: szosowy 5 śrub - 130 mm

Materiał - aluminium

Mocowanie na kwadrat - producent zaleca oś 110,5 mm

Długość ramion: 165mm

Przybliżona waga: 640 gr

W zestawie 2 śruby mocujące


 

Złożyłem cały rower na sucho( bez smarowania) aby sprawdzić czy wszystko będzie grać i niestety pojawił się pewien problem. Gdy nacisnę mocniej na korbę czy to do przodu czy wstecz przeskakuje. Czym to jest spowodowane? Wspomnę, że na rowerze tak naprawdę nie jeździłem, gdyż nie kupiłem jeszcze strapów , a mimo iż jest to przełożenie 2,75 to i tak bym się zabił bo na dodatek nie mam zamiaru na swoją odpowiedzialność inwestować w "hampel". 

 

- Starym suportem, którego nie wymieniłem z powodu wrodzonego poznańskiego skąpstwa?

- Łańcuchem który jest bardzo mocno napięty( nie znam się na ostrych i dużo na ten temat nie czytałem i łańcuch jest napięty na maksa, tak że da się go tylko ruszyć o centymetr do "środka")

 

Lub czymś innym?

 

Proszę o wyrozumiałość dla laika. Jeśli będzie trzeba jutro wstawię zdjęcia i "pochwalę się" być może swoją głupotą. 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...