Skocz do zawartości

[2000] Pierwsza szosa


patrynio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przymierzam sie do zakupu pierwszego roweru szosowego. Mam okolo 183 cm wzrostu oraz dlugosc nogi ~86-88cm, waga 80 kg. Budżet jakim dysponuje wynosi malsymalnie 2000zl (wolałbym taniej). Nie mialem do czynienia z szosą, ale chcialbym moc w koncu wyjechac w trase dluzsza niz 50 km (rowerem miejskim moge przejechac do 30 km ale dalej to nie ma sensu). Dajcie jakies propozycje. Mam szukac używki czy raczej nówki? Z gory dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Goral96

Ja jestem zwolennikiem używek, ale po zakupie zawsze serwis u dobrego mechanika, żeby wszystko przejrzał, choć tak trzeba kupować, żeby nic praktycznie nie było do roboty poza regulacją :) 

Generalnie tak jak wyżej - poczytaj trochę te forum , może znajdziesz odpowiedzi na Twoje pytania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich tematów trochę jest.

Używek nie polecam nowicjuszem lub osobom, które się nie znają bo nie oszukujmy się można się naciąć.

Zobacz Tribana 520 w takich pieniądzach najlepszy wybór.

Rozmiar 57, ja mam 182 cm wzrostu i mam rozmiar 57 który pasuje idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Triban 520 dużo różni sie od starej 500? Ten grafitowy wyglada duzo lepiej. Jestem na telefonie i mam czasem problemy z przegladaniem roznych for. Czytalem o Tribanach, a myslalem ze ktos mnie nakieruje na jakas meride

Chyba nie mozna juz zamowic tych rowerow przez internet? Niestety najblizszy Decathlon jest jakies 100 km ode mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie stary Triban 500 ten grafitowych jest tak samo dobry ale już bardzo ciężko go dostać, tylko pojedyncze sztuki na sklepach, musiałbyś dzwonić po wszystkich decathlonach i pytać czy mają a jak mają to czy nie wyślą do domu albo chociaż najbliższego decathlona.

Sam mam Tribana 500 z zeszłego roku i cały zeszły rok ciężko go było dostać.

 

Meridy ok ale za 3500 masz dokładnie to samo co w Tribanie za 2000, co kto woli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam kupowałem w marcu Tribana 500- tkę- nie musi wydzwaniać po sklepach - na infolinii sami ustalą gdzie taki a taki rowerek jest i jak będzie kolega chciał to wyślą go do domu. Ja tak zakupiłem swój- po 3 dniach od zamówienia był u mnie w domu. Czasem mam wrażenie że ten rower jest jak Yeti- nieprawda- wystarczy kilka telefonów i po kłopocie.

Owszem teraz może być problem z dostępnością bo stara 500- tak schodzi ale przy odrobinie szczęścia może się udać.

Inna sprawa że dopłacanie sporej sumy za to aby mieć napis Merida Scott etc jest dla mnie nieporozumieniem. W tej klasie cenowej T500 nie ma konkurenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwonilem na infolinie i sie dowiedzialem ze w polsce jest tylko kilka sztuk tribana 500 tego starego ale tylko te male rozmiary. Ma byc dostawa wiekszych rozmiarow w ciagu 4 tygodni. Poczekam troche i zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...