Skocz do zawartości

[do 1800] MTB lasy/miasto (zwiedzanie okolic)


Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

Cześć wszystkim,

 

chciałbym kupić rower którym będę mógł pozwiedzać okolicę. Będzie to zarówno jazda po mieście jak i po lasach, dlatego zdecydowałem się na rower MTB. Cena maksymalnie do 1800 złotych, ale wolałbym do 1700, ponieważ będę musiał jeszcze kupić dobre zapięcie, bidon itp, więc i tak podejdę pod 2000 ostatecznie. 

Tutaj kilka rowerów, które znalazłem:

 

http://aventurasport.pl/pl/p/Rower-MTB-Kellys-VIPER-30-2015-/2374

http://aventurasport.pl/pl/p/Rower-MTB-Kellys-VIPER-50-2015-/2373

http://aventurasport.pl/pl/p/Rower-MTB-Kross-Hexagon-R3-2015/2252

http://im-motion.pl/pl/product/1151/FUSION_GTS

http://im-motion.pl/pl/product/1634/Hexagon_X5

http://im-motion.pl/pl/product/1633/Hexagon_X6

http://sklep.sportprofit.pl/pl/p/Cube-AIM-26-grey-n-black-n-white-2015/10044

http://amaro.sklep.pl/mtb/1391-hexagon-r3.html

http://rower.com.pl/rowery/rowery-wg-producentow/haibike/haibike-2015/hardtail-27-5/haibike-edition-7-10-484140

 

Mam 175 cm wzrostu i ważę 70 kg (waga nie ma chyba większego znaczenia ale wolałem napisać). Propozycje są częściowo związane z tym, że rower chciałbym kupić na miejscu we Wrocławiu (nie ufam za bardzo przesyłkom). Wszystkie przeze mnie wymienione modele jestem w stanie tutaj zdobyć. Jeżeli ktoś zna inne, które są do zdobycia we Wrocławiu i wydają się lepsze niż znalezione przeze mnie, to również byłbym wdzięczny za propozycje :)

Szukając roweru pomijałem te z hamulcami tarczowymi, ponieważ wiem, że do 2000 złotych nie ma za dobrych i wolę mieć dobre v-brakei, niż słabe tarczówki. Większość na jakie trafiałem nawet nie były hydrauliczne, tylko mechaniczne.

Napisano

Dziękuję bardzo dla obie propozycje. Czyli rozumiem, że te, które znalazłem samemu nie są najlepszym wyborem na mój budżet. Rozważę obie wymienione opcje mimo, iż lekko wykraczają poza kwotę, którą chciałem wydać na sam rower. A dlaczego raczej nie brać na kołach 26''? Chciałbym odnośnie swoich propozycji rowerów dodać, że przy zakupie na przykład kellysa mam możliwość rejestracji na ich stronie i będę miał gwarancję na ramę na 5 lat. To też zawsze jakiś atut bo inne firmy dadzą pewnie 2 lata.

Dziękuję za dotychczasową pomoc i liczę na więcej opinii :) Póki co stoję raczej przy Unibike Fusion Disc 27.5 skoro wydaje się lepszy niż moje propozycje i dostanę go we wrocławskim sklepie z serwisem na miejscu.

Napisano

Podane przez Ciebie propozycje nie są dobrym wyborem ze względu na bardzo słabe amortyzatory (niektóre zaledwie 75 mm skoku niczym w crossach czy trekkingach) czy wspomniany już XCT bez blokady, która jednak się przydaje, praktycznie najniższe grupy osprzetu (Tourney), a nawet wolnobieg zamiast kasety (w Kross Hexagon R3), o wyższości tej drugiej nad wolnobiegiem możesz znaleźć wiele artykułów w necie, koła 26 cali będą dobre do ścigania na wąskich trasach gdzieś między drzewami, bo jednak takie rowery będą zwrotniejsze, natomiast jeśli potrzebujesz rower do zwiedzania a więc do jazdy rekreacyjnej to nie odmawiaj sobie przyjemności z jazdy na większym kole, dzięki któremu łatwiej pokonasz np. piaszczyste tereny, poza tym hydrauliczne hamulce shimano m395 z całą pewnością bardziej sprawdzą się od v-brake'ów zwłaszcza w mokre dni i nie są wcale takie najgorsze

Napisano

Witaj,

 

Rok temu miałem podobny dylemat, szukałem również roweru do jazdy w cyklu mieszanym, z przewagą lasów i zdecydowałem się na Unibike Evolution 27.5". Za model 2014 płaciłem lekko powyżej 2 tys. (zamówienie internetowe). Obecny model 2015 to już prawie 3000, nie mnie oceniać czy warto czy nie,  ale jak dobrze poszukasz, może uda się znaleźć ten z 2014 w dobrej cenie. Model nieco droższy, ale jestem przekonany, że i Fusion spełni Twoje oczekiwania. Z punktu widzenia rowerzysty amatora, mogę co nieco po pierwszym sezonie powiedzieć na temat wyboru. Rady wyłącznie subiektywne, nie jestem specjalistą w tej dziedzinie.

 

Kolega powyzej ma racje. Po pierwsze koła 26" odczujesz od razu po wyjeździe z terenu. 27.5" są większe, co na pewno zaprocentuje podczas jazdy po asfalcie. Mniejszy wysiłek, większa prędkość. Po drugie - amortyzator z blokadą to bardzo dobre rozwiązanie. Na pierwszym dłuższym podjeździe podziękujesz sobie, że go masz. Nie mówiąc już o przejeździe przez "luźniejsze" piaskowe nawierzchnie, których w lesie nie brakuje. Nie ma nic bardziej irytującego jak rower, który staje dęba w piasku, bo cała siła idzie zostaje przeniesiona w ugięcie amortyzatora, zamiast w napęd. Amortyzator z blokadą pozwoli Ci na szybkie zablokowanie pozycji widelca i łatwe dostosowanie go do aktualnych warunków na trasie. Bez konieczności schodzenia z roweru. I wbrew temu co myślałem przed zakupem - nie warto dopłacać za bajer z blokadą na kierownicy. W Unibike bez problemu sięgniesz podczas jazdy do blokady umieszczonej na goleniach.

 

Zwróć również uwagę, że model Fusiona z linku jest modelem z 2014 roku. O różnice pytaj bardziej doświadczonych forumowiczów. Model z 2015 katalogowo kosztuje 2199 i posiada 5-letnią gwarancję na ramę (modele wcześniejsze tylko 2 lata jeśli się nie mylę). Kupując rower o takim profilu do jazdy rekreacyjnej musisz wziąć pod uwagę następujące sprawy:

 

- szerokie opony - dobre w lesie, ale na asfalcie duże opory toczenia negatywnie wpływające na prędkość / zmęczenie / i komfort jazdy. Obecnie myślę o zmianie na coś węższego.

- brak podpórki - dla mnie wada, choć niektórzy uważają za zaletę (jeżdząc po lesie przydaje się np. gdy chcesz się za przeproszeniem odlać pod krzaczkiem;))

- brak błotników - dla mnie obowiązkowy zakup

 

Do kosztów poza powyższymi, będziesz musisz doliczyć zakup porządnego zapięcia (polecam kryptonite), rękawiczki (naprawdę pomagają), kask - jeśli cenisz swoje zdrowie (w lesie brak samochodów ale nie trudno o konar, ktorego nawet nie zauważysz, a i uwierz - prędzej czy później Cię poniesie na jakieś niestandardowe pokonanie trasy / przeszkody). Nie zapomnij też o oświetleniu! Moja pierwsza jazda skończyła się powrotem z latarką na smartfonie, a miała być krótką przejażdzką. Ani to mądre, ani bezpieczne.

 

Jak dla mnie Evo 27.5" jest rowerkiem idealnym, a nawet przewyższającym moje oczekiwania. Z Fusionem powinno być podobnie. Na wypady do lasu bardzo ok, po asfalcie trochę gorzej. Wzrost mam podobny do Ciebie i na 17" ramie jest idealnie.

Napisano

Dziękuję wam bardzo za poświęcenie czasu na pomaganie mi w wyborze roweru :) Myślę, że ostatecznie zdecyduję się na Fusion z 2014 roku z 2 letnią gwarancją, ponieważ za 5 letnią gwarancję i Fusion z 2015 roku muszę dać około 350 złotych więcej, co przy dodatkowo zakupie dodatków skończyłoby się na około 2500 złotych, a to dla mnie niestety za dużo. 

Jeszcze raz dziękuję za pomoc :) Temat zostawię otwarty, ponieważ może ktoś będzie chciał się jeszcze wypowiedzieć. Zamknę go jakoś po weekendzie bo właśnie w przyszłym tygodniu mam zamiar dokonać już zakupu :)

Napisano

Ta gwarancja niech nie przesądza. Wiele jest tematów o gwarancji. Rama przy zwykłym użytkowaniu będzie wieczna. To musiałby być faktycznie błąd konstrukcyjny (wykonania). Również szukam roweru dla siebie i uważam, że na polskim rynku i od polskiego producenta najciekawszą propozycją jest Northtec. Jaki nie wybierzesz życzę wielu tysięcy kilometrów szczęścia na rowerze.

Napisano

sprawdź sobie jeszcze te modele są na 29 i 27,5

 

http://allegro.pl/rower-29er-megamo-natural-40-alivio-hydraulika-xct-i5278197268.html

 

http://allegro.pl/rower-27-5-megamo-natural-40-alivio-hydraulika-xct-i5283409294.html

 

fusion nie jest złą opcją w tych pieniądzach, ale w megamo za tą kasę dostajesz nowszy model zmieniarki bo m4000 i masz już 27 przełożeń, mechanizm korbowy mocowany na octalink wielowypust nieco sztywniejsze i zapobiegające odkręcaniu się korb, mocniejsze oczkowane koła

 

Napisano

Megamo nie jest złą opcją bo rzeczywiście posiada już nowszy model amora XCT - HLO DS a więc z hydrauliczną blokadą, reszta osprzętu jest porównywalna, ale podstawowa wada to brak tego roweru w sklepach we Wrocławiu na czym zależało autorowi tematu, no chyba że wycieczka do Dzierżoniowa to nie problem, nie widziałem tego Megamo na żywo, natomiast Unibike tak i mogę powiedzieć, że na żywo wygląda bardzo ładnie

Napisano

Witam, chciałem wznowić temat, ponieważ wybrałem się do sklepu po rower http://im-motion.pl/pl/product/1934/FUSION_DISC_27,5 i niestety okazało się, że nie mają go na stanie, więc ponownie chciałbym zapytać o propozycje rowerów w okolicach 1400-1800 złotych, które byłbym w stanie znaleźć we Wrocławiu. Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc, ponieważ chciałbym kupić rower w tym tygodniu. 

Napisano

Tak jak wspomniałem roweru Unibike Fusion Disc nie dostanę we Wrocławiu. Póki co stoję przy Northec Makalu Al ( http://nrowery.pl/2015/mtb-275/makalu-al ). Z tego co widzę jest to jedyny dobry rower w tej kategorii dostępny we Wrocławiu. Czy jeżeli zdecydowałbym się na kupno przez internet to znajdę coś lepszego  może nawet w nieco niższej cenie?

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...