Skocz do zawartości

[MTB do 800zł] Rockrider 340?


_dev_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Rozlatuje się mój stary góral. Jako że mam plany na wakacje, potrzebuje do lipca kupić jakiegoś MTB a mój budżet nie przekracza 800zł. Powinien być stosunkowo wytrzymały i rozwojowy, znaczy za kilka lat planuje wymienić kilka rzeczy na lepsze. Musi się sprawdzać na dalszych trasach i szybkich zjazdach w lesie. Obecnie mam dwie propozycje:

http://www.decathlon.pl/rockrider-340-szary-id_8321326.html B'Twin rockrider 340 - mój obecny faworyt, znam jego wady i zalety.

http://www.rowerynajtaniej.pl/pl/p/Rower-26-KANDS-STRANGER-Disc-Aluminiowy-Czarno-Niebieski-2015/303 Kands Stranger - niezawiele wiem o nim, opinie są podzielone, inni go polecają, inni wyzywaja od chińszczyzny.

Jakie są wasze propozycje? Budżet 800zł nieprzekraczalny, mam jeszcze wybór że w tym roku pomęczę się na starym bicyklu a za rok uzbieram więcej pięniędzy, ale nie jestem zbyt wymagający.

Wzrost 165 Waga 60kg, jestem leciutki więc może wytrzyma u mnie wolnobieg w tych rowerach, a kiedyś przerobię na kasete. Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch które proponujesz wybrałbym B-Twina. Całkiem porządne rowery robią. Mój znajomy ma, nie pamiętam jaki model, ale jest z niego zadowolony. Kupił go, bo nie był za drogi i potrzebował jakiegoś MTBa na niedzielne wycieczki, nic wymagającego. Kendsa nie znam, więc się o nim nie wypowiada. A tak off-topując to B-Twin wzoruje się chyba na Krossach. Są podobieństwa między nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower będzie miał kontakt z krawężnikami i dziurami w jezdni. Będzie też spotykał szutrowe drogi, od czasu do czasu wypad do lasu gdzie pełno wystających korzeni, szybkie zjazdy z górek itp. Jako że jestem osobą lekką myślę że nie będą to duże obciążenia, ale swoje niech wytrzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uparłem się już na MTB, crossowy może nie znieść wycieczek do lasu a budżet niestety nieprzekraczalny. Czy ten rockrider 340 z decathlonu wystarczy na pewnien czas, i nada się do późniejszej modyfikacji? Czy wybrać tego kands strangera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...