Skocz do zawartości

[suport] octalink uszkodzony wielowpust , jak odkrecić


swimfan

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Dobrze by było gdybyś uściślił co to znaczy w/g Ciebie:

 

 

 

lanie WD 40 na zewnatrz mufy
 

 

Jak już mówiłem trzeba zapodawać penetrator w szczelinę między miską a mufą suportową. Tylko w ten sposób środek ma szansę coś zwojować z zapieczonym interfejsem mufa-miska...

 

Szacunek...

I.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jest tak: jeżeli miska jest dokrecona do czola mufy to raczej wątpie, że znajdzie sie szczelina aby preparat dotarł do gwintu (stad moje określenie : lanie WD 40 na zewnatrz mufy). Moze uderze w siodelko młtoem (nie wiem czy dobry pomysł?) to sie ruszy i tamtedy wleje WD40 juz nawet caley pojemnik poswiece byle to odkrecic).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Znaczyn się sztyca też poszła na sucho do ramy, czy na miedziany?

 

Penetratory są po to aby wciskać się w szczeliny. Także potraktowanie nawet dość ściśle wyglądającego połączenia mufa-miska na pewno wprowadzi to co trzeba do środka.

 

Waliś młotem w zapieczona sztycę nie polecam.

 

Lepiej zdjąć siodło a główkę sztycu wkrecić w imadło i spróbować pokręcić całą ramą. Po wcześniejszym zalaniu penetratorem oczywiście.

 

A co do polewania zapieczonej, metalowej miski. Jeśli usuniesz plastikową z przeciwnej strony spokojnie uzyskasz dostęp z przeciwnej strony mufy do tej metalowej.

 

Skruszyć i wydłubać plastik to uciążliwa ale raczej prosta sprawa...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miedziany tylko szedł na gwinty, tu uzywałem motorexa (chyba ale nie pamietam moze poszla na sucho). Walenie mlotem tez jest drastyczne. Dzisiaj postram się przewiercic plastik jakims maly wiertlem i tam wpuscic penetrator. A jezeli chodzi o odkrecanie kluczem pneumatycznym, daje rade czy tylko w drgania wchodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zamiast wydawać 49,90 zł + 12 zł koszty przesyłki, w sumie 61,90 zł za ten wspaniały patent Pedros'a, wystarczy udać się sklepu, gdzie można kupić różnego rodzaju śruby i ten super patent mamy za 1,50 zł albo jeszcze mniej (śruba + ewentualne podkładki). Wiem, wiem nie będzie to Pedros :-).

Ostatnio wykręcałem suport z podarowanej mi ramy. Gwint mufy suportowej, widział chyba smar tylko w fabryce. Żadne patenty nie pomagały (nie stosowałem tylko ciekłego azotu :-) - rozszerzalność cieplna stali), ale wyczytałem, że ktoś podgrzewał suport palnikiem do potraw. Ja podgrzałem tylko oś suportu nad gazem. Oczywiście trzeba to robić z głową, by się nie spalić, a przede wszystkim nie uszkodzić lakieru w okolicy mufy. Pomysł choć absurdalny, pomógł, nie obyło się jednak bez użycia 6kg "młotka". Czy w swoim rowerze byłby tak radykalny, nie wiem :-).

Smarowanie to jedyny sposób na poślizg :-).

Tu "patent" Pedros'a w wydaniu znacznie tańszym i lepszym. https://www.youtube.com/watch?v=DmdNsYWjyNE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym odkrecaniem to roznie:)

Czasami posmarujes i nie mozna odkrecic:) no chyba ze sa jakies super smary ktore sie nie utleniaja /wyplukuja po sezonie. Wyprobowany sposob od lat   serwisowanie roweru przynajmniej raz w sezonie a dla pasjonatów min 2 i wiecej:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie ten plastikowy szajsik który sh*tmano daje do suportów najlepiej nie smarowac niczym tylko owinąć taśmą teflonową. Nic się nie zapiecze, nie spuchnie i dodatkowo tłumi wibracje ;)

 

A nie próbowałem, w połaczeniach gwintowych (metal-metal) też stosujesz?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuje w spray-u, a myslem ze tasma przy cieknacych kranach:)

 

W kranach uszczelnia i chroni gwint przed zapieczeniem a środowisko kranowe zapieczeniu sprzyja czyż nie ;)  Mufa suportu to jedyne miejsce gdzie jej używam w rowerze, przy innych gwintach nie chce mi się tak bawić :P

Smar w spreju to zło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...