Siwy_Hjubert Napisano 6 Kwietnia 2015 Napisano 6 Kwietnia 2015 Witam chciałbym kupić rower górski w okolicach 1500zł ma to być mtb na kołach 29 lub 27,5. - ,, Trochę,, ogarniam (hamulce i przerzutki ) i wiem że na pewno chce mieć hamulce hydrauliczne i 3x8 biegów lub więcej (co najmniej SHIMANO Acera z tyłu ) ale warto zapytać ,,Niezależnych Ekspertów,, - Wzrost 177cm , waga około 70 kg ,Od stopy do męskości około 84cm - Moje propozycje : 29er: http://allegro.pl/rower-mtb-29-mongoose-tyax-comp-hydraulika-promo-i5088862203.html 27,5: http://www.sklepbiker.pl/product/giant-talon-5-2014r,1289.html http://allegro.pl/rower-ferrini-r3-mtb-27-5-acera-24v-wyprzedaz-i5220614380.html Pytanie który z tych rowerów ma najlepszy osprzęt i jakie mają plusy i minusy koła o tych wielkościach ??? I czy w tej cenie znajdę coś lepszego ???
seraph Napisano 6 Kwietnia 2015 Napisano 6 Kwietnia 2015 Wszystkie trzy rowery mają porównywalny osprzęt z delikatnym wskazaniem na Mongoose. Masz rację, że trzeba unikać rowerów z mniejszą ilością biegów niż 3x8 i w zasadzie tyle w temacie... Amortyzatora nie ma żaden i jak trochę pojeździsz to pierwszy element do wymiany. W tej cenie niestety nie dostaniesz nic lepszego. Dla Ciebie rama 17' raczej, ale warto przejść się do jakiegoś sklepu i przymierzyć do roweru na większych kołach. Większe koło lepiej toczy się w nierównym terenie, ale rower jest delikatnie mniej zwrotny. Duże koło jest też trochę ciężej rozpędzić, ale wystarczy po prostu lekko przestawić się na jazdę na niższych biegach. Aczkolwiek ja jeżdżę na 29erze i mogę być lekko spaczony, bo przesiadka z małego koła strasznie mi się spodobała
Siwy_Hjubert Napisano 6 Kwietnia 2015 Autor Napisano 6 Kwietnia 2015 Bardzo dziękuje myślę że przejadę się zobaczyć tego mongolose bo mam blisko , ostatnie pytanie czy warto dopłacić do króla allegro (kands) ??? : http://allegro.pl/hero-mtb-kands-comper-29-hydraulika-3d-hit-i5225514454.html http://allegro.pl/tytan-mtb-kands-comper-27-5-hydraulika-3d-zlozony-i5230414690.html
seraph Napisano 6 Kwietnia 2015 Napisano 6 Kwietnia 2015 Raczej nie warto tym bardziej, że masz możliwość się przymierzyć do Mongoose. To jest wszystko ten sam poziom.
Siwy_Hjubert Napisano 6 Kwietnia 2015 Autor Napisano 6 Kwietnia 2015 OK dzięki to w najbliższym czasie przejadę się tam .
Rekomendowane odpowiedzi
Zarchiwizowany
Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.