Skocz do zawartości

[rower]Kands Avangarde 2015 czy Northtec Caledon DB 2015? - różnice


kosok

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

W sumie jestem już prawie zdecydowany na zakup roweru Kands Avangarde 2015 ale przed chwilą zauważyłem że wyszedł nowy Northtec Caledon DB. Jest on w sumie droższy o ponad 400 zł ale mam pytanie czy pod względem osprzętu jest wart tej ceny w porównaniu do Avangarde? na pewno na plus jest że ma 27 biegów, a jak z resztą? widelec? manetki? przerzutki? i przede wszystkim hamulce? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do widelca to rozumie że oba mają skok taki sam? W Caledon DB doczytałem że jest 63mm ale w Avangarde nigdzie nie znalazłem skoku w opisach.  I jeszcze jedno...blokada widelca jest w obydwu modelach, ale nigdzie w opisie Caledon DB  nie znalazłem czy ma też regulacje skoku tak jak Avangarde?

 

 

napęd 27 biegowy daje bardziej miękkie zestopniowanie
 

czyli rozumie że różnica w przełożeniu 24/27 jest taka, że w obydwu przypadkach rower pojedzie "tak samo szybko" tylko ten z 27 biegami będzie miał łagodniejszy przeskok na wewnętrznych zębatkach?(może nie napisałem tego fachowo, ale mam nadzieje że wiadomo o co chodzi).

Czy jeśli rower ma 27 biegów to będzie poprostu szybszy(czyli te ostatnie przełożenie będzie cięższe od tego z 24 biegami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W Caledon DB doczytałem że jest 63mm ale w Avangarde nigdzie nie znalazłem skoku w opisach.
Avangarde na 99% ma 75 mm skoku, ale biorąc pod uwagę, jak pracuje NVX, nie ma to żadnego znaczenia.

 

 

 

nigdzie w opisie Caledon DB  nie znalazłem czy ma też regulacje skoku tak jak Avangarde
Żaden z nich nie ma regulacji skoku. Co najwyżej regulację ugięcia wstępnego (SAG), która i tak nie działa.

Jedyna istotna różnica między NEX a NVX to tak naprawdę skok: NEX występuje w wersjach 50/63 mm a NVX w 63/75 mm.

 

 

 

czyli rozumie że różnica w przełożeniu 24/27 jest taka, że w obydwu przypadkach rower pojedzie "tak samo szybko" tylko ten z 27 biegami będzie miał łagodniejszy przeskok na wewnętrznych zębatkach?(może nie napisałem tego fachowo, ale mam nadzieje że wiadomo o co chodzi).
Jeśli chodzi Ci o to, że różnice między poszczególnymi przełożeniami będą mniejsze przy identycznych przełożeniach skrajnych, to zasadniczo masz rację. Zależy to jeszcze od paru innych rzeczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nazwał geometrię Kandsa przegięciem, to nie są normalne wymiary dla crossa. Podczas gdy "normalnie" przy wzroście 182 cm powinienem brać ramę 20/21" , w Northtecu podejdzie mi 19" - może być, a w Kandsie 17" - to chore ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzwoniłem dzisiaj do jednego sklepu zapytać o dostępność Northtec-a i Pan powiedział ze: "poleca mi Meride , ponieważ są to całkiem inne rowery, mają inną geometrię, ramę, są lżejsze i ogólnie dużo lepiej się na nich jezdzi" ale mówił tez ze: "absolutnie nie mówi ze Northtec jest złym rowerem" Mam pytanie czy jest tak naprawdę? Czy rowery "bardziej renomowanych, znanych firm" mają lepszą geometrię, ramę? Do tej pory o tym nie myślałem i skupialem się na osprzecie, a po tym względem np Merida czy Kross wypada slabiej porównując cenę roweru np z Northtec czy Kands. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...