Skocz do zawartości

[łańcuch] FinishLine EcoTech2 - czy nie gryzie się ze smarem i dlaczego jest tłusty


Rekomendowane odpowiedzi

Moje pytanie dotyczy specyfiku Finish Linie EcoTech2 (http://www.finishlineusa.com/products/degreaser.htm'>http://www.finishlineusa.com/products/degreaser.htm), który zwą też ekologicznym odtłuszczaczem. Może ktoś miał z nim lub podobnymi mu preparatami już do czynienia i może mi wytłumaczyć jedną kwestię. A mianowicie - kupiłem go w nadziei, że zastąpi mi używanie drażniącej skórę benzyny do czyszczenia zabrudzeń, do czyszczenia łańcucha i czyszczenia rąk po tych wszystkich zabawach. I o czym się przekonuję po użyciu tegoż preparatu - że on jest TŁUSTY sam w sobie!!! Owszem, rozpuszcza smary, doczyszcza ręce, czyści różne powierzchnie, ale ponieważ jest tłusty, taki.. lekko oleisty, to nie odparowuje całkowicie, ale

zostawia po sobie warstewkę tłuszczu... No i jak to się ma do nazwy - "degreaser", skoro on odtłuszcza i natłuszcza jednocześnie?

Ale na tym nie koniec. Otóż na stronie Finish Line (http://www.finishlineusa.com/products/ - na dole są linki do filmików) jest on polecany do czyszczenia łańcucha przed ponownym smarowaniem! Na filmikach pokazują jak do maszynki czyszczącej wlewa się EcoTech i w tym kąpie łańcuch (filmik 3), po czym smaruje smarem (oczywiście też FinishLine ;-). Ale jak można go smarować, jak jest on cały w tym tłustawym nalocie po EcoTech?? Więcej - na innym filmiku pokazują jak po jeździe najlepiej spryskać łańcuch EcoTech w sprayu i wytrzeć szmatką żeby usunąć z niego zabrudzenia, no ale on przecież rozpuści smar (??!!!) - w końcu od tego jest. To jak to się ma jedno do drugiego? Może ja niepotrzebnie w takim razie kupowałem smar, skoro łańcuch wystarczy spryskać EcoTech2? ;-) (ja wiem, że brud usuwany jest z zewnątrz, a smar ma być w środku, ale przecież ten preparat przy spryskiwaniu wniknie też i tam, gdzie właściwy smar jest potrzebny). W każdym razie, trochę to dla mnie niezrozumiałe - jak odtłuszczacz może być tłustawy i jak odtłuszczanie łańcucha tłustym czymś, co nie jest smarem, ma pomóc w jego pracy bez ponownego smarowania? ;) Może ktoś ma jakieś sugestie lub doświadczenia z tym czymś? Polecam się życzliwej pamięci ;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec tak produkt z tego co sie dowiedzialem od dystrybutora jest "scaleniem dwóhc preparatów w jeden" więc rozwine wątek z odpowiedzi na mojego e-maila wynika iz ma on usówać brud, piasek itp. lecz i takze zapewnic jak to nazwali "wstępne natłuszczenie łańcucha" poznieważ chca uniknąć sytuacji gdy łancuch po czyszczeniu bedzie całkowicie suchy i ulegnie zniszczeniu z tego co wiem przez to wlasnie wielu sie do niego zraziło ale napisał także "po zakonczeniu czyszczenia nalezy łańcuch jeszcze raz przetrzeć w ten sposób łańcuch nie jest suchy" najlepiej odrazu smarowac i nie trzeba czekac az cos wyschnie gdyz zmieszanie go z ich srodkami nie rozpusci ich tworzac warstwe ochronna. Z tego wynika ze jednak smaru nie rozpuszcza O_o to canjamiej dziwne ale skoro taka dostalem odpowiedz wiec tak musi byc wiem ze troche sie rozpisalem :confused: ale niektorym moze to wiele wyjasnic w tej sprawie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...