Skocz do zawartości

[rura sterowa]skracanie


snuffi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

przełożyłem 3 podkładki z pod nad mostek i wszystko bylo by okej gdyby nie wystajcy boleca ktory mnie strasznie irytuje. postanowiłem więc skrócić rure sterowa i tu pojawia sie problem - co z robic z "czyms" (nie wiem jak to nazwać :)) w co wkręca się śrube która trzyma wszystko do kupy razem? da sie to jakoś obniżyć lub coś w tym stylu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da sie to obniżyć przy pomocy kawałka np. drewnianego kija od szczotki i młotka, tylko przy wbijaniu trzeba uważać żeby się ta szyszka nie przekręciła na bok, a wcześniej dokładnie zmierz, najlepiej suwmiarką ile tego musisz uciąć i na jaką głębokość wbić szyszkę, moim zdaniem jest to bardzo istotne. Najlepiej najpierw wbić szyszkę a potem uciąć rurę.

Pamiętaj że krawędź przyciętej rury musi być poniżej krawędzi mostka tak ze 3mm.

(Ja zamiast kija od szczotki użyłem trzonka dużego śrubokręta)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja slyzsalem okreslenie gwiazdka, bez wbicia jej glebiej nie masz co zabierać się za cięcie. Gwiazdka powinna leżeć okolo 1cm ponizej krawędzi rury po przycięciu. Radzę użyć porządnego hartowanego brzeszczota (nie jakiegoś malego Topexa, bo najwyżej porysuje rurę). Na koniec wyszlifuj krawedz wewn i zewn. rury ( nie jest to konieczne, skoro masz juz wbita gwiazdke).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...