Skocz do zawartości

[Tarczowe Tektro Draco] po umyciu roweru słaba siła hamowania.


miki199977

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Myślę, że jest zatłuszczona tarcza, inaczej nie da rady nagle przestać hamować. No chyba, że proces postępował i postępował aż do całkowitego braku hamulca ale to wymaga czasu i słychać by było skrzypienie nie do wytrzymania.

 

Przemyj tarcze ZMYWACZEM DO HAMULCÓW (nie do paznokci :P) można to kupić w chemicznych sklepach i w każdym motoryzacyjnym.

Kosztuje niewiele a starcza na wiele zastosowań.

 

Pozdrawiam,

Szymon (krecik93)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przemyj tarcze ZMYWACZEM DO HAMULCÓW (nie do paznokci ) można to kupić w chemicznych sklepach i w każdym motoryzacyjnym. Kosztuje niewiele a starcza na wiele zastosowań.

Czemu Wy wszyscy każecie kupić specjalne zmywacze? Wiadomo , będzie na długo i może zadziała lepiej , ale bez dodatkowych kosztów może być woda z płynem do naczyń , sam tak myłem i jest git , albo woda z mydłem. Prosto , tanio bo mydło albo płyn do naczyń to każdy chyba w domu ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

płyn do mycia naczyń nie działa tak silnie jak na przykład benzyna. A 9-10 zl to nie jest jakiś większy wydatek. No i przyda się do czyszczenia napędu

Nie zaprzeczę , ale niektórzy po prostu zdejmują koło i szmatką kilka razy przejadą napęd między wszystkimi zębatkami i już.

 

Przy  okazji to mój 200 post , świętujemy :D 

NAF4iWZ.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie nooooo tort jak ta lala! Uwielbiam tę sałatkę!

Ja też :D

 

 

 

 

Mi starcza na sezon + trochu do samochodu

No w sumie to ja mam dopiero swoje 1-sze tarczówki i może też dlatego jestem zdania że wole płyn do naczyń bo też daję radę. Z czasem jednak może zainwestuje w ten do hebli i się zobaczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zmywacz do hebli to zwykły aceton z dodanym jakimś zapaszkiem. Ja tego używam tam gdzie nie ma dojścia, lub trzeba coś ogólnie spryskać, wyczyścić. Do dokładnego czyszczenia używam acetonu technicznego za 6zł 0.5l i jest o wiele skuteczniejszy od zmywaczy w spreju, sprawdzone wielokrotnie w warsztacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benzyna na klocki... ta... zwłaszcza na organiki... :wallbash: Może by tak się zastanowić czym jest benzyna, przed dawaniem "dobrych rad"? Benzyna zawiera w sobie sporo ciężkich węglowodorów, pozostawiających piękny, tłusty osad. Spróbujcie rozpuścić benzynę w wodzie :whistling:  Odtłuszczacze do tarcz są oparte o izopropanol. Tak samo jak wszelkie czyściwa do elektroniki i temu podobne wynalazki. Ja np. aktualnie używam preparatu do czyszczenia styków, jest to izopropanol w sprayu z dodatkiem węglowodorów aromatycznych, co by szybciej schło. Ale używam go tylko dlatego, że jest - jak zabraknie to kupuję butlę izopropanolu i mam czyste tarcze i klocki przez parę lat :laugh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...