Skocz do zawartości

[opony] znaczenie szerokości opony


mloxey

Rekomendowane odpowiedzi

nie zawsze im szersza opona tym gorzej, zostało to już udowodnione i od mniej wiecej 2 lat panuje ponownie moda na nieco szersze w xc i m.

 

Zresztą wiem to po sobie, jak sie ma dobrze napompowana oponkę z bieznikiem gdzies pomiedzy s-s z terenową, to w czasie jazdy na asfalcie dotyka tylko srodkowa częsc opony - dobrze to widać gdy ulica jest wilgotna. Tylko środkowy pas jest mokry (1/3 szerokości), boki (łącznie 2/3) sa suche jak pustynia.

A to oznacza że z opony np: 50 mm styka się na max 20 mm - czyli opoty teoretycznie mogą być jak w szosówce ....

 

Ale wiele zalezy od bieżnika/opony - bo nie wszystkie tak mają, moje obecne na szczescie są takie :033:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to oznacza że z opony np: 50 mm styka się na max 20 mm - czyli opoty teoretycznie mogą być jak w szosówce ....

Zapomniałeś że opona (np.50 mm) waży troche więcej od opony szosowej i na pewno trzeba użyć więcej siły aby tak oponę rozpędzić i utrzymać na niej predkość, bez względu na wielkość ciśnienia i rodzaj bieżnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupując Salamandra miałem seryje opony Cobra skinwall 2.0.

Cięzko się nimi jechało po piasku,ponieważ nie miały zbyt mocnego bierznika...jednak na szosie były ok.Bardzo wielka wadą jej ich bardzo szybkie zużycie...po 3 miesiącach zostały wymienione na Schwalbe Black Jack 2.1 :(

Jestem bardzo z nich zadowolony.W terenie spisują się wyśmienicie!!Mają zdecydowanie agresywniejszy bierznik,jest bardzo dobra przyczepność!!

Na szosie rownież dają rade....jednak na asfalcie Cobry spisywały sie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie niedawno zamówiłem 2 opony Continental Survival Pro i 2 dętki też Continental.... Wczoraj przyszły.... 2 dętki i 1 opona :P Coś im się powaliło :) Ale do rzeczy: Oponki dobrze trzymają się podłoża (nawet asfaltu) i na zakrętach z szybkością ok 30 - 35 km/h przyczepność jest wyśmienita (wcześniej na standardowych oponkach czasem zdarzało się wpaść w lekki poślizg :P ). Nie testowałem jej jeszcze w terenie ale może jutro przetestuję....

 

 

Aha jeszcze jedno - tą jedną dętkę i oponę mam założone z tyłu

 

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedawno założylem opony kenda city slick---1.95 i są rewlacyjne

mam je od 1.08 przedtem miałem opony terenowe 2,3 kenda koyote, ale teraz wiecej jeżdże po asfalcie i lekkich nawierzchniach , więc szulaem czegoś węższego

 

jeżdzilem po piasku i w lesie , a takze asfalt i scieżka rowrowa -- zrobilem ok 200km moge je z czystym sumieniem polecic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedawno założylem opony kenda city slick---1.95 i są rewlacyjne

jeżdzilem po piasku i w lesie , a takze asfalt i scieżka rowrowa -- zrobilem ok 200km moge je z czystym sumieniem polecic

 

hehe ja też taką mam z tyłu i również sprawuje się świetnie róznież w lesie i na paichu oraz mokrym asfalcie. Szczególnie biorąc pod uwagę że to jest slick :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...