Skocz do zawartości

[rower] Head czy może jednak coś innego?


Adams87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zamierzam kupić rower wybór padł na 29", po przestudiowaniu rynku zawęziłem swoje poszukiwania do przedziału około 3000-4000 złotych.

 

Wybór padł na http://www.head-bikes.pl/katalog/?action=product&alias=HEAD-X-Rubi-III-%E2%80%A2-MTB-29%E2%80%B3-%E2%80%A2-27.5%E2%80%B3

 

Jednak na forum ciężko znaleźć opinie na temat tego roweru i ogólnie firmy Head.

 

Co myślicie o tym rowerze, może zaproponujecie coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Byłem i już na szczęście nie jestem posiadaczem roweru HEAD X-Rubi I i z czystym sumieniem nie polecam roweru . Rama pękła mi po miesiącu . Koła złożone na szprychach najniższej jakości , po pęknięciu 7 sztuk wymieniłem wszystkie na nowe . Z tego co się orientuje wsyztskie modele rubi , granger są składane na takich samych kołach tylko w innej szacie graficznej .Rower złożony na odpierrrdziell. Począwszy od piast kończąc na lużnych sterach . Kupując go trzeba liczyć się z dłubaniem przy każdym podzespole . Miałem już kilka rowerów i każdy wymagał tam jakiejs regulacji na początku , ale bez przesady . Odnośnie pękniętej ramy czekałem 2 miesiące na odbiór nowej, której już się pozbyłem . Po uporaniu się z HEADEM złożyłem PEAKA 29 ,który jest wygodniejszy , zwrotniejszy , szybszy itd. Jeżeli ktoś sobie życzy mogę wrzucić zdjęcia tego heada z pękniętą ramą , z orginalnymi i wymienionymi szprychami  itp. . Pozdrawiam i nie polecam . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Gad tego Head'a mam za 3880, więc to nie ten sam przedział cenowy.


Pomarańcza '14 za deczko więcej ma lepszy sprzęt od tego Head'a. Z Headem jak było wspomniane coś tam się już komuś przytrafiło. Ja mam tego Ltd Pro od grudnia '13 i sobie chwalę. Padł suport przy prawie 500km, wymieniony bez zająknięcia za darmo na nowy. Przejechane 2800 km i Cube śmiga bezawaryjnie (niedawno była uszkodzona plastikowa śruba lewej korby, wymieniłem na alu). Na ramie nie pojawia się nic niepokojącego, lakier w porządku, to jest mat i w różnym oświetleniu różnie wygląda, osprzęt bez zarzutów, amortyzator bajka (wcześniej miałem Dart2 i XCR'a) też bez zastrzeżeń. Jak szukałem dla siebie roweru to szukałem głownie między Cube, Giant, Trek, Haibike bo te marki miałem dostępne w sklepach na przymiarki no i chciałem mieć dystrybutora pod ręką w razie epizodów gwarancyjnych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...