Skocz do zawartości

[+/- 2000] MTB XC wybór nowego


Rekomendowane odpowiedzi

no dobra ale jak będziesz codziennie zjeżdżał po tych kilku schodkach to cienkie kołka szlak trafi w końcu a na pewno szybciej niż grube. Po za tym ja przejeżdżam przez miasto żeby wjechać w teren  :icon_cool:  No i do pracy często śmigam rowerem a nie będę z tego powodu crossa kupował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylna przerzutka tylko lepsza przy twojej jeździe to ta w specu wystarczy a  za zaoszczędzone pieniądze jakieś fajne błotniki sobie kupisz które się bardziej przydadzą.


no i mi do tego samego ma służyć :) chyba spec :) tylko martwi mnie to że ten focus chyba trochę lepszy osprzęt... :/

 

Jak chcesz mieć lepszy osprzęt to byś musiał kupić to co kolega wcześniej polecił czyli to 

http://nrowery.pl/2015/mtb-275/gravity-al

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Miesiąc temu też kupowałem nowy rower i wiem jak to jest... Przekopałem cały internet a wybór z dnia na dzień był coraz trudniejszy. bierz pod uwagę też wygląd bo na ładnym rowerze się przyjemniej jeździ. Na twoim miejscu poszedł bym w MTB bo są najbardziej uniwersalne. nie będziesz się bał że wjedziesz na kamienistą ścieżkę i skrzywisz koło a i po mieście się fajnie jeździ bez problemu skoczysz z krawężnika czy zjedziesz po schodach. co do wyboru marki to wybierz ten który się bardziej podoba a jak masz możliwość przymiarki to ten na którym się bardziej komfortowo czujesz. Rożnicę w osprzęcie są tu naprawdę minimalne a obydwie marki bardzo dobre. Przy odpowiednim serwisowaniu rowerki posłużą wiele lat. 
 

 

większych bzdur dawno nie czytałem.

Już wiem dlaczego na moim Amsterdamie poobdzieranym pordzewiałym źle mi się w lesie jeździło. Bo był nie ładny.

Z krawężnika ze schodów to zjedziesz nawet miejskim .

W dalszych postach masz większe kwiatki nie będą cytował ale jak widzę po mieście mtb-owców którzy resztą sił jadą to wiem dlaczego-opona ma taki opór że nie mają sił cisnąć mocniej.

Mtb może być uniwersalne pod warunkiem zakładania miejskiej bądź typowo crossowej opony na miasto a na las szerszej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba logiczne że na ładnym rowerze się przyjemniej jeździ aspekt psychologiczny jest bardzo ważny.

Ze schodów zjadę nawet hulajnogą pytanie tylko ile razy tak zjedziesz. Ja praktycznie codziennie jadąc do pracy zjeżdżam po schodach i to nie jednych

jakbym miał rower na cienkich kółkach to bym już dawno musiał je zmieniać.

Co do oporów to są większe ale nie aż tak jak to opisujesz bez przesady. rower to nie jest kilku tonowy pojazd

a ze zmienianie opon to chyba sobie jaja robisz... z reguły las jest za miastem a żeby się do niego dostać trzeba przejechać przez miasto. Z resztą zmienianie opon co kilka dni... nie będę tego komentował...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

jakbym miał rower na cienkich kółkach to bym już dawno musiał je zmieniać

 

W przełaju nie można mieć opon szerszych niż 33 mm bodajże, a chłopaki w takim terenie zasuwają i z takimi prędkościami, że niejeden i chyba niestety z Tobą włącznie by się tam zabił pieszo skoro Ci atrapa amortyzatora na parę schodków potrzebna.

To jest sianie i podtrzymywanie bzdurnej opinii, że wszystkie rowery oprócz MTB są bee, bo ręce od najechania na kamyczek bolą.... Zwolnij, tyłek z siodełka podnieś, przesuń ciężar na tylne koło, łokcie ugnij to można i szosą ze schodów zjechać jak się trochę techniki złapie. Aaaa w koła nie 5 bar tylko tak 2-3....

 

Dziękuję. Dobranoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak i tylko dlatego mam się kajać i sobie XCMa wsadzić, a najlepiej to sztywny widelec z aluminium... Co za różnica na czym kto jeździ? Nie zauważyłeś, że mieszkam w górach? Może najniższe w kraju, ale zawsze :teehee:

 

Nikomu nie wciskam MTB na asfalt, bo jakbym jeździł tylko po asfalcie to miałbym szosę. Na asfaltowe i miejskie wycieczki mam rower cały ze stali na wąskiej oponie, bo takim jeździ się po prostu lepiej, ale Ciebie w oczka mój RS pali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...