Skocz do zawartości

[+/- 2000] MTB XC wybór nowego


Rekomendowane odpowiedzi

Tak, w tym budżecie na cuda nie ma co liczyć, zwłaszcza że chcesz kupić stacjonarnie i wybierasz marki które się cenią. 

wiesz, na więcej sobie nie możemy pozwolić :) a może masz jakąś propozycje?? 

Słabo to wypadają rowery za 800-1000 zł. Te są dobrymi markowymi rowerami które bardzo dobrze nadadzą się do rekreacyjnej jazdy.

Ale nie bardzo nadają się do skakania czy ostrych zjazdów z gór. W tej cenie około 2000zł wszytkie marki prezentują się podobnie.

dokładnie, chodzi nam o to że to będzie raczej jazda 50/50 ale raczej skakać nie będziemy, jeśli już to jakieś leśne drogi czy coś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze czy słabo - kwestia jak mają być użytkowane. Jeśli to kolejny zakup na zasadzie "bo wszyscy mają górale to kupię i ja" to wszystko jedno który. Jeśli to zakup roweru rzeczywiscie do jazdy w terenie (nie po mieście, nie po chodniku/ddr, nie po ścieżce w parku), to wtedy warto wybrać coś co nie tylko wygląda jak mtb, ale i nadaje się do mtb. I to już niestety nie ten budżet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

chodzi nam o to że to będzie raczej jazda 50/50 ale raczej skakać nie będziemy, jeśli już to jakieś leśne drogi czy coś
Ja bym poszedł w rowery crossowe, mtb w tym przypadku to przerost formy nad treścią.

 

a może masz jakąś propozycje?? 
Wyprzedaże starego rocznika się już skończyły, na nowy już takich rabatów nie dostaniesz. Ciężko będzie coś znaleźć ciekawego, pewnie jakaś perełka sie trafi ale to trzeba szukać w necie. Sezon  już się rozpoczął więc teraz łowy maja sprzedawcy. Wczoraj wstąpiłem do Gosportu i w czasie 20-30 min. zdążyli sprzedać 4 rowery. Jak macie czas to szukajcie albo starajcie sie o niższą cenę na te spece. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że jest sens na markowym rowerze jest o wiele lepszy komfort jazdy. Nawet najtańszy MARKOWY rower bije na łeb jakieś paści z marketów.

Jeśli chciałbyś coś trochę lepszego w tej cenie to po pierwsze musiał byś kupować przez internet a po drugie poszukać czegoś z rocznika 2013 lub 2014

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poszedł w rowery crossowe, mtb w tym przypadku to przerost formy nad treścią.

 

Wyprzedaże starego rocznika się już skończyły, na nowy już takich rabatów nie dostaniesz. Ciężko będzie coś znaleźć ciekawego, pewnie jakaś perełka sie trafi ale to trzeba szukać w necie. Sezon  już się rozpoczął więc teraz łowy maja sprzedawcy. Wczoraj wstąpiłem do Gosportu i w czasie 20-30 min. zdążyli sprzedać 4 rowery. Jak macie czas to szukajcie albo starajcie sie o niższą cenę na te spece. 

 

cena na spece może być trochę lepsza:) a znowu rowery crossowe średnio się nam podobają:) chyba że mógłbyś coś ciekawego polecić:) a gdybyś miał wybierać między specem a tym focusem to który i nie że firma a podzespoły:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I rower firmy krzak oczywiście takoż udający MTB, może nawet fulla? :)

Nie, nie o to chodzi. Do rekreacji po ubitych drogach czy lasku wystarczy cross (dokładnie taka jest jego idea), fitness (jeśli jednak asfalty będą przeważać), a nawet zwykły mieszczuch i odrobina techniki i samozaparcia (wszak nikomu korona z głowy nie spadnie jak gdzieś nie podjedzie/zjedzie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

a gdybyś miał wybierać między specem a tym focusem to który i nie że firma a podzespoły:)
link z damską wersja focusa mi sie nie otwiera ale spec w wersji damskiej ma mały skok 80 mm jest dobre dla crossa. Focus jest lepiej wyposażony w osprzęt, są to różnice minimalne.

 

chyba że mógłbyś coś ciekawego polecić
Cross dla Ciebie  http://nrowery.pl/2015/cross/caledon-db i dla małżonki  http://nrowery.pl/2015/cross/madeira-db. Z rowerów mtb może taki  http://nrowery.pl/2015/mtb-275/gravity-al
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

link z damską wersja focusa mi sie nie otwiera ale spec w wersji damskiej ma mały skok 80 mm jest dobre dla crossa. Focus jest lepiej wyposażony w osprzęt, są to różnice minimalne.

 

Cross dla Ciebie  http://nrowery.pl/2015/cross/caledon-db i dla małżonki  http://nrowery.pl/2015/cross/madeira-db. Z rowerów mtb może taki  http://nrowery.pl/2015/mtb-275/gravity-al

 

no i tak... z tych crossow to słabo... średnio się nam podobają a ten mtb nawet fajny:) tylko że tu już nie potargujesz ceny i nie zobaczysz nawet czy pasuje rama... a focus damski praktycznie to samo co męski tylko rozmiar ramy mniejszy bo to były unisex:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez ludzi chcących zarobić na dodatkowej grupie klientów dla ludzi chcących kupić iluzję posiadania określonego typu sprzętu. Zresztą w obecnych czasach dotyczy to nie tylko rowerów. A kupować można wszystko, byle z głową i będąc świadomym ograniczeń i kompromisów przy niskim budżecie. Zresztą tanie rowery mogłyby być także dobre/świetne - gdyby budżetu nie zjadały części typu "atrapa amortyzatora" albo "pseudohamule tarczowe" czy "przerzutka tylna dwie grupy wyższa niż reszta osprzętu" to byłoby więcej na koła, rurki czy bardziej zrównoważony osprzęt.

 

Podobają Wam się rowery a la MTB, to takie kupcie i tyle. Przy lekkim użytkowaniu nic się nikomu nie stanie. Po prostu do danych zastosowań są bardziej dostosowane sprzęty. Ja bym pomyślał "po co mi rower, który nie nadaje się ani do tego co ma sugerować jego nazwa, ani na szosę?" ale ludzie mają różne pobudki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miesiąc temu też kupowałem nowy rower i wiem jak to jest... Przekopałem cały internet a wybór z dnia na dzień był coraz trudniejszy.

bierz pod uwagę też wygląd bo na ładnym rowerze się przyjemniej jeździ. Na twoim miejscu poszedł bym w MTB bo są najbardziej uniwersalne.

nie będziesz się bał że wjedziesz na kamienistą ścieżkę i skrzywisz koło a i po mieście się fajnie jeździ bez problemu skoczysz z krawężnika czy zjedziesz po schodach.


co do wyboru marki to wybierz ten który się bardziej podoba a jak masz możliwość przymiarki to ten na którym się bardziej komfortowo czujesz.

Rożnicę w osprzęcie są tu naprawdę minimalne a obydwie marki bardzo dobre. Przy odpowiednim serwisowaniu rowerki posłużą wiele lat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, góry to tylko full, a "skok z krawężnika" to koniecznie MTB...

IMHO temat z tej strony wyczerpany. Ja niestety z tego pokolenia co takich kocopałów jak rower koniecznie górski do jazdy po mieście nie łyka. Tym bardziej patrząc na to co jest potem kupowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:wallbash: Polecam słownik i definicję słowa "uniwersalny". Wg Twojej definicji uniwersalny samochód to Hummer H1, bo po wszystkim pojedzie... 

 

wolę mieć możliwość wjechania w trudniejszy teren niż jej nie mieć. A opory toczenia się na szerszych oponach po asfalcie są minimalnie większe... no chyba że chcesz się z samochodami ścigać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, góry to tylko full, a "skok z krawężnika" to koniecznie MTB...

IMHO temat z tej strony wyczerpany. Ja niestety z tego pokolenia co takich kocopałów jak rower koniecznie górski do jazdy po mieście nie łyka. Tym bardziej patrząc na to co jest potem kupowane.

 

Ja nawet w mieście potrzebuję MTB często zjeżdżam po schodach, skaczę z murków, krawężników. Crossowy by tego długo nie wytrzymał. A jak bym miał schodzić z roweru przed każdą większą przeszkodą to bym na łeb dostał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki chyba jednak spec bo gwarancja na 6 lat:) a cenowo podobnie:) 

 

Przed zakupem koniecznie posprawdzaj czy nie ma gdzieś luzów (supotr,stery) i czy hamulce masz odpowietrzone i dobrze ustawione no i przerzutki. . Jak coś będzie nie tak to sprzedawca ma obowiązek to wyregulować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nawet w mieście potrzebuję MTB często zjeżdżam po schodach, skaczę z murków, krawężników. Crossowy by tego długo nie wytrzymał. A jak bym miał schodzić z roweru przed każdą większą przeszkodą to bym na łeb dostał.

 

... i nie znoszę po schodach, tylko zrzucam z balkonu z 2 piętra ....

 

Można i tak :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...