Skocz do zawartości

[2500-3200] MTB 27,5 lub 29


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Chciałbym Was prosić o pomoc w wyborze roweru. Mam 183 cm wzrostu, waga 90 kg. Poszukuję roweru do jazdy rekracyjnej (jazda po mieście, po leśnych ścieżkach, droga szturowych itd.) Nie miałem niestety przyjemności pojeździć na rowerze ani 27,5 ani 29, stąd nie mam pojęcia ku jakiemu rozmiarowi koła się skłaniać. Zależy mi na tym by rower był jak najlepszy ;), ale 3200 zł to już max. cena. Co moglibyście mi poradzić? Znalazłem na razie coś takiego, ale niestety w tej cenie rama jest dla mnie raczej za mała...

 

http://allegro.pl/romet-rambler-r-line-29-4-0-xt-rock-shox-wyprzedaz-i5085694214.html

 

Pozdrawiam,

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ale 3200 zł to już max. cena. Co moglibyście mi poradzić? Znalazłem na razie coś takiego, ale niestety w tej cenie rama jest dla mnie raczej za mała...
tu masz rozm. 19" ale cena wyższa więc postaraj się w negocjacjach o rabat. 3 stówy to nie jest tak dużo więc masz dużą szansę zakupić go w swoim budżecie. Co do wyboru rozmiaru polecam Ci 29" będziesz miał większy wybór opon od przełajowych po szerokie kacie mtb 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jeździsz technicznie na wysokiej kadencji fajną opcją są rowery z napędem 2x10 - można teraz jeszcze kupić modele Kross Level B7 na kołach 29" i podobny droższy model Kross Level R8 na kołach 27,5" - też można go znaleźć na wyprzedażach. Dodatkowo w tych modelach jest bardzo fajna dopracowana potrójnie cieniowana rama z aluminium ultralite, poprawiona w stosunku do modeli z wcześniejszych lat gdzie zdarzały się przypadki pękania, - ze szlifowanymi na gładko spawami, do tego wewnętrzne prowadzenie linek, taperowana główka ramy wpływająca na sztywność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

a jeszcze pytanie co sądzisz o tym?
osprzet dobrej klasy, amortyzator lepszej klasy niz w Romecie, hamulce już trochę słabiej ale można się nad nim zastanawiać. dla mnie jedynym minusem to brak główki taperowanej w ramie, teraz to już standardem. Pod koło 27,5" amortyzator z prostą rurą lepszej klasy trudniej jest kupić gdyż teraz produkuje się tylko z rura poszerzaną (tapered).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Krossa niestety nie wezme, bo jednak przyda się więcej biegów z resztą jest trochę za drogi dla mnie, bardzo podoba mi się ten HAIBIKE. Idąc drogą oszczędności znalazłem jeszcze coś takiego: http://rowery24h.pl/rower-haibike-attack-rc-275-model-2014-p-1909.html

 Czy będzie on dużo gorszy od tego HAIBIKE;a którego podałem wcześniej?

Pozdrawiam,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 Czy będzie on dużo gorszy od tego HAIBIKE;a którego podałem wcześniej?
Największą różnicą  między tymi rowerami to amortyzator. Zdecydowanie lepszy jest w RX, według mnie warto dopłacić parę stówek więcej i mieć Gold-a. Reszta różnic to tylna zmieniarka RX - XT a RC -SLX oraz wagą roweru, RX jest lżejszy o ponad 0,5 kg od RC.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka. Pozwole się podpiąć pod temat gdyż chcę kupić podobny rower.

Jedyne czym się różni mój wybór to, że na 100% chce 29 i cena MAXYMALNIE może dojść do 3000 bo muszę jeszcze dokupić akcesoria.

Póki co przyglądałem się jedynie takim rowerom jak:

 

Author Traction 29

Unibike Evo 29

Giant Talon 29

Kross Level B4

 

Innych marek po prostu jeszcze nie przeglądałem. 

 

Byłbym wdzięczny za jakieś opinie o tych rowerach co podałem oraz propozycje innych. 

Niestety jestem zielony w temacie i dopiero zapoznaje się z nazewnictwem i hierarchią osprzętu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się rozejrzeć co u mnie w sklepach mają. Pole do negocjacji jest zawsze.

Ten link mustanga co mi wysłałeś nie otwiera się prawidłowo. Chodzi Ci o wersję 1.0 czy 2.0?

2.0 trochę droga a 1.0 nie wypada gorzej osprzętowo od innych marek w tej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejechałem się przed chwilą crossem Focusa i jestem oczarowany tym jak crossy śmigają po mieście.

Przymierzyłem się najpierw do mtb potem do crossa i pozycja zdecydowanie wygodniejsza. Boje się o teren ale w sumie większość czasu będę jeździł po twardym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 3k kupisz już wypasionego croosa

np:

http://allegro.pl/rower-cube-nature-pro-54cm-warszawa-raty-0-i5170044180.html

http://allegro.pl/rower-kona-splice-deluxe-2015-r-19-sportsales-i5174482274.html

http://allegro.pl/rower-hercules-icona-28-deore-xt-promocja-z3399zl-i5168378920.html

 

jak będziesz chciał tuningować to możesz wsadzić amorka i koła 29 i będzie prawie jak MTB 29' (ale tylko prawie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Chodzi Ci o wersję 1.0 czy 2.0? 2.0 trochę droga a 1.0 nie wypada gorzej osprzętowo od innych marek w tej cenie?
 Mustang 1.0 jest na dobrym osprzęcie i jakościowo nie odbiega od innych marek w tej cenie.

 

Przymierzyłem się najpierw do mtb potem do crossa i pozycja zdecydowanie wygodniejsza. Boje się o teren ale w sumie większość czasu będę jeździł po twardym.
Jeżeli cross to polecam Evado 5.0 z 2014 jest na dobrym osprzęcie z amortyzatorem powietrznym. Może być też Romet Orkan 5.0.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiesz o Evado 4.0 z 2014? Jest u mnie w sklepie za 2500.

 

Kojarzysz może co to za Focus, którego opisywałem wcześniej? W sklepie mi koleś powiedział tylko, że to lost lagoon ale który dokładnie to już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiesz o Evado 4.0 z 2014? Jest u mnie w sklepie za 2500.

Za niecałe 5 stów masz zdecydowanie lepiej wyposażone Evado 5.0.

 

Kojarzysz może co to za Focus, którego opisywałem wcześniej?

Pewnie ten http://fogtbikes.pl/pl/focus-lost-lagoon-cs-1-0.html, Evado 5.0 jest na lepszym osprzęcie ale ciekawy focus. Amortyzator NEX z mechaniczną blokadą skoku, jedynie napęd ma na poziomie ceny roweru  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie ma u mnie tego 5.0 z 2014. Wolałbym kupić w salonie i potargować się jeszcze o cenę i zniżkę na akcesoria. Ciężki wybór.

 

Jeszcze wiem, że w przyszłym tygodniu będą Cube Nature w tym sklepie u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...