Skocz do zawartości

[opony] Szybka 26 na asfalt + lekki teren


boogeyman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam spory problem z wyborem opon. Trochę czytałem i prawdę mówiąc im więcej czytam tym mniej wiem... Myślałem na początku nad 1.75, lecz ponoć 2.0 potrafią mieć mniejsze opory toczenia, tak więc zgupiałem już totalnie...

Oponę potrzebuję na asfalt + jakaś leśna ścieżka i ewentualnie mały deszczyk. Ma to być opona do roweru MTB z przeznaczeniem pokonywania dystansów 150-300km. Wypady całodniowe, więc też nie może zachowywać się jak na lodzie jak trochę popada  :P Te trasy planuję głównie asfaltem, ale może też będzie trzeba przejechać kawałek lasem czy inną ścieżką aby zobaczyć coś fajnego, także sznytki odpadają. Powiedzmy 90% asfalt, 10% lekki teren. Nie będzie to opona na codzień (na codzień mam mam Saguaro i Worm Drive'y), więc nie chcę też szaleć za bardzo z budżetem. Na obręcz max wsadzę 2.1, więc nie chcę nic większego.

Z typów które były w miarę polecane wytypowałem:

 

Schwalbe Road Cruiser

Schwalbe Land Cruiser

Schwalbe Silento 

Schwalbe Hurricane

Kenda Khan

 

Jestem oczywiście otwarty na inne propozycje, chciałbym się zamknąć w 100zł za komplet, 150zł to totalny max.

 

Rozmiar 26, moja waga 76kg. Priorytet to szybkość opony.

 

Pomożecie? :)

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mogę zeedytować już poprzedniego posta. Poczytałem jeszcze więcej i wybór w sumie ograniczam do tych podanych poniżej. Pod uwagę wziąłem nie sam wygląd bieżnika, ale opinie o oporach toczenia oraz wagę. Tak więc mimo że bieżniki wyglądają na bardziej terenowe (oprócz silento) to wyszła mi taka kolejność:

 

Maxxis Crossmark 
Kenda Small Block Eight 
Schwalbe Silento 
Michelin Country Rock 
 
Najbardziej skłaniam się do CM, ponoć bardzo małe opory toczenia po nabiciu, a i w terenie spisuje się dobrze. Dobrze kombinuję czy pójść w innym kierunku?
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne oponki, ale jedna już do wymiany (zajechany bieżnik), druga może jeszcze dałaby radę w tym sezonie. Tak więc do kręcenia po okolicy dadzą radę, ale dalej na nich bym nie startował ;) 

No i też prawdę mówiąc jak na jesień założyłem Saguaro to mimo suchych warunków nie czułem zbytnio różnicy w jeździe, czasy też kręciłem podobne a nawet szybsze niż na wormach. Więc może wormy nie mają aż tak niskich oporów jakby się wydawało.

Oczywiście nie oczekuję że założę nowe opony i od razu 5 czy 10kmph więcej na średniej wykręcę ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj ryłem różne fora prawie cały dzień i jedyną oponą która się przewijała w tematach i była polecana to CrossMark. Tutaj na forum też bardzo często o niej wspomina, tak więc na nią się zdecydowałem i zamówiłem :) 

Dzięki wszystkim za podpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Crossmark pewnie i jest szybki ale w kategorii opon uniwersalnych typu conti raceking/schwalbe smart sam/kenda SBE/itp.

W zestawieniu z semislickami które miałeś na przedzie to może być wolniej, czasem sporo ;)

Nie chcę cię martwić, ale przy założeniach "90% asfalt" może to nie być trafny wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, przemyślałem też jeszcze jedną sprawę. Sprawdziłem dokładnie Wormdrive'y, czyli moje typowo "wiosenno-letnie" opony, i mam je w kiepskim stanie. Tak więc niedługo czekałaby mnie dodatkowa wymiana i kolejne koszty. Tak więc postawiłem na coś bardziej uniwersalnego co da radę też na codzień gdzie śmigam 90/10, 50/50, 30/70 asfalt/teren. 

Przetestuję je na dystansach do 150km i jak uznam że jest słabo to wtedy na nowo rozważę zakup czegoś innego. I wtedy postawię już raczej na coś typu Travel Contact, czyli z typowym slickiem w środku i tylko i wyłącznie na dłuższy wypad.

Czyli można powiedzieć że postawiłem na oponę uniwersalną z potencjałem dłuższych wycieczek :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...