Skocz do zawartości

[Zakup] Pierwsza szosa do 1500zł


Kenshi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Planuję zakupić w najbliższym czasie rower szosowy - do 1500zł, niestety w kwestii rowerów jestem całkowitym laikiem, nie wiem na co zwracać uwagę. Chciałbym prosić o pomoc przy wyborze takowego roweru, mam 186cm wzrostu, i tak jak pisalem 1500zł budżetu, w gre wchodzi rower tylko nowy, nie interesują mnie używane. Jedyne co mi się udało samemu znaleźć to w decathlonie triban 300, znajdzie się coś lepszego w tym zakresie cenowym? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Triban 500" (co to za model?) spod linku nie urywa - że tak się wyrażę. Stalowy widelec i osprzęt noname. Bezkonkurencyjny na rynku to jest ten prawdziwy Triban 500:

http://www.decathlon.pl/rower-szosowy-btwin-triban-500-id_8306944.html

Karbonowy widelec i osprzęt sora.

Nowy Triban 500 SE wypada gorzej a jest praktycznie w tej samej cenie. Dziwi mnie to, bo stary model rozchodził się jak ciepłe bułeczki. Ktoś pokusił się o obcięcie tu i ówdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Microshift to nie sora ale też daje radę i jest warty tych 1500zł :) A co do karbonowego widelca w Tribanie 500 to słyszałem, że to fake i posłużę się tutaj cytatem osoby która pracowała w decathlon:

 

 

Przedni widelec to niby karbon ale muszę napisać, że jest to aluminium powlekane włóknem węglowym ( taki lep na klientów).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower już zakupiony, ten prawdziwy triban 500 był faktycznie sporo lepszy, ale kosztuje 2000 co przekracza mój budrzet, kupiłem w końcu triban 300

Nie jestem tylko pewien czy dobrze dobrałem rame ( 57cm )  na mój wzrost ( 186cm ) , ta długość wydawała mi się najbardziej odpowiednia, aczkolwiek to pewnie dopiero wyjdzie przy jakiejś dłużej trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge napisać, ale nie wiem czy to będzie rzetelna opinia, ponieważ pierwszy raz w życiu mam szose, nie mam żadnego punktu odniesienia, czuje też mały dyskomfort jadąc ponieważ to troche jednak inna pozycja niż w standardowym rowerze, szczególnie mi ciężko przywyknąć do klamek od hamulców na barankach. W najbliższym tygodniu zrobie jakąś dłuższą trase to Ci przekaże moje odczucia.

 

@AdamJedzie

 

też tak uważam dlatego przysunołem dodatkowo siodełko w strone kierownicy o 1cm :D

 

Btw pierwsze dwie rzeczy które mi psują komfort jazdy w tym rowerze to właśnie siodełko - jest strasznie twarde i płaskie a druga rzecz to  pedały z "noskami", w poprzednich rowerach stopa była usytułowana pośrodku pedała, z tymi noskami to jest już bardziej przednia część stopy przez co dziwnie mi się pedałuje, jakieś rady na to? Może warto by wymienić te 2 rzeczy albo jakoś podrasować, czy to poprostu trzeba przywyknąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

druga rzecz to  pedały z "noskami", w poprzednich rowerach stopa była usytułowana pośrodku pedała, z tymi noskami to jest już bardziej przednia część stopy przez co dziwnie mi się pedałuje, jakieś rady na to? Może warto by wymienić te 2 rzeczy albo jakoś podrasować, czy to poprostu trzeba przywyknąć?

 

Teraz masz prawidłowo ustawioną stopę. Jej najszersza część powinna być w osi pedałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojeździć, zobaczyć, czy tyłek się przyzwyczai. Jeśli nie, to wymienić. No i pielucha przydatna rzecz, a wręcz niezbędna, jeśli chcesz jeździć dłużej.

 

Co do nosków, to miałem takie same odczucia, podejrzewam, że to z powodu mojej stopy rozmiar 46, ale jedyna trasa jaką w nich przyjechałem to sklep-dom, niecałe 30 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie napisz mi o nim (może być tutaj albo na pw) jak już nabijesz trochę kilometrów. Strasznie mnie już nosi żeby nie czekać na nowego i kupić obecnego Tribana 300.

Jak dla mnie nowy Triban 300, czyli w przyszłości Triban 500 z wyglądu jest dużo ładniejszy. Ja bym poczekał chociażby z tego powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przypomnę tylko, że rozmiar 51 ma kołą 26 calowe. Jeśli to koleżance nie przeszkadza to rowerek tak się będzie prezentował: http://www.decathlon.pl/rower-szosowy-triban-520-c1-id_8322663.html

głównie chodzi o to,żeby jeździło mi się wygodnie. Sprzedałam niedawno MTB z kołami 26,mogły być większe ale ja chyba za mała jestem na większy rozmiar. Poza tym rama mi nie pasowała,miałam garba,za nisko kierownica i przy ponad 50km napieprzało mnie w okolicy karku. To rozmiar 54 byłby ok? Mój wzrost 166cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@niebieska

Najlepiej przejść się do Decathlonu i troszkę jednak pojeździć na nich. Aczkolwiek na moje 170 cm rozmiar 54 był zdecydowanie za duży. Już po 15 minutach robienia kółek po sklepie czułem niesamowity dyskomfort.

Tribana 500 coraz ciężej spotkać, więc możesz sobie na razie spróbować pojeździć na 300, są te samy rozmiary, więc jakieś wnioski będziesz mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już raczej nie masz co oglądać się za T500, bo z tego co czytam to w magazynach już go nie mają. Więc zostały tylko te rozmiary, które dostępne są na stronie internetowej. Trzeba sprawdzać dostępność w poszczególnych sklepach, bądź dzwonić do nich. Może pojedyncze rozmiary gdzieś się ostały. Tak jak pisałem wcześniej w tym miesiącu ma wejść między innymi triban 520 do sprzedaży, oraz następca tribana 300, który będzie się nazywał triban 500 (http://www.decathlon.pl/triban-500-id_8331913.html). (Link do 520 podałem na poprzedniej stronie.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...