Skocz do zawartości

[Modyfikacja] Kross Hexagon X8


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam rower Kross Hexagon X8 z 2012 albo 2013 roku, jeżdżę głównie po mieście, ulicach, ścieżkach rowerowych itp, ale lubię sobię tu skoczyć, tu zeskoczyć itp. Co i w jakiej kolejności wymieniać, żeby dostosować rower jak najbardziej pod siebie? Jeżdżę dużo na wysokich przerzutkach. Dodatkowo chciałbym się spytać czym może być spowodowane takie jakby przeskakiwanie przy pedałowaniu? Takie jakby się łańcuch prostował i łamał. Na wydanie mam na start około 500zl, ale będę zbierał dalej, wiec chciałbym wiedzieć w jakiej kolejności wymieniać i co ile kosztuje. Mam ok. 1,7m wzrostu i 67kg (15lat) W rowerze wszystko póki co jak fabryka dała. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko określić co może dziać się z łańcuchem tak zaocznie.

A co wymieniać, to po prostu to co Ci przeszkadza w rowerze. Uważasz, że amortyzator słabo pracuje - to jego wymienisz.

Coś dzieje się z napędem/hamulcami - to wtedy się nimi zajmujesz.

Wiele też zależy co chcesz osiągnąć przez te modyfikacje. Chcesz odchudzić, zyskać na komforcie i wygodzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko określić co może dziać się z łańcuchem tak zaocznie.

A co wymieniać, to po prostu to co Ci przeszkadza w rowerze. Uważasz, że amortyzator słabo pracuje - to jego wymienisz.

Coś dzieje się z napędem/hamulcami - to wtedy się nimi zajmujesz.

Wiele też zależy co chcesz osiągnąć przez te modyfikacje. Chcesz odchudzić, zyskać na komforcie i wygodzie?

Chciałbym przystosować go bardziej do jazdy po mieście nie tracąc przy tym możliwości skakania po krawężnikach. Chciałbym też wymienić amortyzator bo mam ułamaną blokadę skoku.

 

Na amortyzator mogę przeznaczyć do 700zł. Najlepiej z blokadą skoku jeżeli będę jeździł np po mieście i żeby fajnie się po wybojach skakało z odblokowanym.

 

Rower który posiadam to eksportowy model 2013 http://www.kross.pl/en/2013/mtb/hexagon-x8 z hydraulicznymi hamulcami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...