Skocz do zawartości
  • 0

Szybka jazda


Gość Anula

Pytanie

Witam,

 

Jaki typ roweru byłby dobry do szybkiej jazdy (pomijając kolarzówkę)? W aktualnym rowerze MTB brakuje mi ''biegów'' aby pędzić szybciej.. Wymiana kasety, czy dokładanie zębów odpada, bo planuję zmienić rower. Zależy mi też na wygodzie podczas dłuższych dystansów (w aktualnym rowerze brak jest tej wygody ze względu na zbyt dalekie położenie kierownicy, szczególnie daje się we znaki po dłuższej trasie). Dlatego zmieniam. Co polecacie? Cross, holenderka??  Dodam, że mam 162 cm wzrostu... i nie mogę żyć bez jazdy na rowerze! :)

 

Ślicznie dziękuję za rady.

 

Anula

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

hmmm, dziwny dość ten post ale napiszę 2 słowa...

Nie napisałaś za wiele o terenach / drogach po których jeździsz. Zakładam na czuja, że głównie asfalt i jakieś ścieżki, szutry czy leśne / polne drogi.

Wiesz jeśli chodzi o pokonywanie dłuższych dystansów to sporo czynników ma znaczenie. Najważniejsze elementy to rama (wielkość oraz kształt) oraz mostek, kierownica, siodełko. Oczywiście napęd, amortyzacja itd ale to zostawmy na razie.

 

Rower mtb jest naprawdę bardzo uniwersalną konstrukcją. Kwestia jest taka, żeby go odpowiednio dobrać do konkretnej aktywności. Zależnie od ramy i zestawu mostek, kierownica, siodełko będziesz mieć zupełnie inną pozycję na rowerze. Bardziej wygodną lub bardziej sportową. 

 

Napisz coś więcej o tym gdzie i jak jeździsz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...