Skocz do zawartości

[łańcuch] 8 rzędowy


Zangetsu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 
Jaki polecacie najtrwalszy łańcuch 8 rzędowy? KMC, Shimano, sram, connex, coś innego? sporo tego i co tu wybrać żeby nie przepłacić? 
Bo z kaset to najlepsza shimano hg51? 
a i planuję kupić 2 albo 3 (?) i zmieniać coś ileś (?) km. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To ja odświeżę wątek, bo też mam problem z wyborem łańcucha.

Wstępnie waham się między shimano cn-hg71 (45 zł) oraz connex 800 (39,50 zł).  Doczytałem w innych wątkach, że connex jest lepszy, bo jest "twardszy". Z drugiej strony, będę montował ten łańcuch do kasety używanej już jakieś 3-4kkm i czy twardy connex nie zużyje mi jej za szybko, w porównaniu do jakichś mniej twardych łańcuchów shimano.

Co Wy byście polecili w tym wypadku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Co wy ludzie macie z tymi twardościami kaset i łańcuchów. Nie ma czegoś takiego jak twardość łańcucha. Jego jakość zależy od ŚCIERALNOŚCI pinów (przez to łańcuch się wydłuża) i spasowania ogniw (tu chodzi o trzymanie smaru i zmianę biegów). Kaseta też nie jest twarda/miękka, a może być mniej lub bardziej podatna na wycieranie od wydłużającego się łańcucha. Żywotność napędu zależy niemal wyłącznie od KLASY ŁAŃCUCHA założonego do tego napędu. Pomijając miksy typu tz z xt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...