Skocz do zawartości

[Korba] Pękniety Dura Ace


pawelsystem

Rekomendowane odpowiedzi

witam
dziś odbieram sobie korbę dura ace fc-7800 (oczywiście dopisany na aukcji stan bardzo dobry) i znajduje coś takiego jak na zdjeciu czyli spaw... i pęknięcie przy nim (jest wyczuwalne pod paznokciem) ale dla bardziej spostrzegawczych po lewej i prawej jest coś po chamsku zacierane papierem ściernym
serwisuję rowery już kilka wiosen i raczej korby hollowtech II uważałem za dość mocne pierwszy raz spotykam się z pęknięciem chyba że się mylę
a co wy o tym sądzicie

20150206_172219.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

link do aukcji http://allegro.pl/show_item.php?item=5031648409&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62

sprzedający dzwonił do mnie dzień po kiedy kasa będzie (allegro czyli mam na to 7 dni) i powiedziałem gościowi że żyje z serwisu i pytam się czy z korba wszystko ok odpowiada że tak
dziś dzwonie do gościa że ja już wiem co z korba i mowie wprost żeby się przyznał co jest z korba oczywiście standard wymijająco mówi że teraz ze to niby korba syna kupił synowi padło że nową czyli wie co się z nią działo ale oczywiście stan nadal super i nic apopro tej rzeźby.........

już napisałem o zwrot i zwrot kosztów wynikających z tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze zrobiłeś,chciał Ci wepchnąć rzeźbę(może się nie kapniesz)ale niestety kapnąłeś się,prawo jest po Twojej stronie,musi Ci zwrócić kasę.

Gdybym ja tak kantował na allegro to bym dobrze nie wyszedł.

To nie jest tania rzecz,także lepiej poszukaj sobie innej korby ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Odnosząc się do Pana uwagi, że korba ma "wadę materiałową", przesyłam link do forum, w którym jest napisane, że jest to typowe dla tego modelu korb Fc-7800 co potwierdzają zamieszczone tam zdjęcia z opisem tej - jak Pan to nazywa "wady materiałowej".

http://www.cyclingforums.com/t/500230/lightbox/post/4103920/id/299476

 

i inne linki przedstawiające takie korby:

 

https://lfgss.microco.sm/api/v1/files/d745311687614b264267fa3fd7950449aeebe10d.jpg

 

http://forum.slowtwitch.com/forum/Slowtwitch_Forums_C1/Classifieds_F2/FS%3A_Dura_Ace_FC-7800_175mm_54/42_Crankset_P4531791/

 

P.S.

Dziwię się, że Pan jako fachowiec - serwisant rowerowy (bo za takiego Pan się podaje) nie wie o tym.

Proszę w takim razie skonsultować swoją opinię z Rzeczoznawcą, a zasięgniętej opinii mnie poinformować.

będzie cieżko

co nie zmienia faktu ze nie ponformował mnie o tym

 

pierwsze lepsze foto z netu - brak tego pękniecia może spaw i to nie jest ale tego pękniecia tutaj brakd745311687614b264267fa3fd7950449aeebe10d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jego tłumaczenie jest zbędne,masz 14 dni na odesłanie towaru do sprzedającego od chwili otrzymania paczki,nie podoba Ci się i tyle,takie jest prawo na allegro.

tu masz trochę wyjaśnione jak to załatwić.

http://pomoc.allegro.pl/24545/24539/odstapienie-od-umowy-i-zwrot-towaru

Istnieje takie coś jak prawa kupującego,nie może być tak,że ktoś wysyła Ci uszkodzony towar,nie informuje Cię o tym,po prostu to jest oszukanie klienta,zasługuje na negatywa,niech oddaje kasę,to jest spora suma.

Podane zdjęcie z neta,które zapodałeś,pokazuje sprawną korbę.

Rozleci Ci się gdzieś na trasie i będziesz pchać rower,także nie popuszczaj,bo tak być nie może.

Gdybym ja miał tak robić jak ten sprzedający,to bym miał pełno komentarzy a mam same pozytywne,handluję rowerami,sprowadzam z Niemiec i gdybym miał wysyłać uszkodzone rowery,to bym zbankrutował,nie można tak robić,bo co teraz zrobisz z korbą?wystawisz na allegro i ktoś do Ciebie będzie miał żal.

Rzeczoznawcę do korby hah.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzedajacy myśli że jest mądry ale niestety ja już zgłosiłem spór na allegro (moj pierwszy) na niezgodnośc towaru z opisem

i teraz  dostalem takie coś
 

W takim razie będziemy się "spierać" i udowadniać swojeracje.Ja jestem pewien swojej racji i może mnie przekonać tylko opiniaBiegłego Rzeczoznawcy (oczywiście dotycząca sprzedanych przeze mnie Panu korb).

wiec naprawdę gość stoi okoniem i myśli że prawo jest po jego stronie
a jeszcze napisanie że jest to "odkówka" po kuciu .... o reszcie zal pisać
 

dereza dzięki za pomoc po rozwiązaniu masz u mnie plusa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem rzeczoznawcą, ale dla mnie też to wygląda jak niedoskonałość po kuciu. Czy może to w przyszłości pęknąć? Raczej nie. Zobacz co dzieje się z kutymi elementami przy uderzeniu, one nie pękają w taki sposób, a raczej się rozlatują na części.

Ale niestety jest to towar używany i tutaj nikt gwarancji nie da ;)

Jak nie jesteś pewny reklamuj, zgodnie z nowym prawem masz 14 dni na zwrot towaru bez podania przyczyny, pytanie tylko czy nie dotyczy to tylko firm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...