Skocz do zawartości

[Opona] Schwable hurricane 26x2.0.


ezios

Rekomendowane odpowiedzi

Wrzucam do obejrzenia i podpytania o Wasze spostrzeżenia.

Zdjęcia mówią same za siebie.

https://docs.google.com/file/d/0BxZgebSGY41PUFRkb25aM1NSNEU/edit?usp=docslist_api

https://docs.google.com/file/d/0BxZgebSGY41PYjdHOFVmWHZ0amM/edit?usp=docslist_api

Widać wytarcia na całej długości opony.

Wcześniej czy później i tak by się rozdarła.

na razie przód przerzucony na tył, zobaczymy co wyjdzie na reklamacji o ile do niej dojdzie.

Może ktoś ma paragon do porzyczenia, bo jestem bardzo ciekawy co na to Schwable.

Opony założone na początku lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczne opony i wyglądają jak nowe po przejechaniu ok 3 tys. Nie jestem pewny (na zdjęciach nie widać dokładnie) ale wydaje mi się że założyłeś je na odwrót  - (opony kierunkowe) - jeśli się mylę to wybacz !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak i jest początek napisu (z dużych liter) FR   jak  FRONT a poprzeczka zasłania REAR i drugą strzałkę.

Zresztą mniejsza o to, dziś oponki wyszły  do Centrum Rowerowe.pl.

Przez telefon poradzono mi abym kupił odrazu drugą oponę, bo człowiek stwierdził że jak się będe odwoływał to długo się zejdzie.

A i jeszcze że gdyby opona była kupiona nie dawno to by było lepiej a nie pół roku temu mimo 24 miesięcy gwarancji.

Wniosek jeden że pewnie nie przejdzie.

Poczekamy zobaczymy jak Schwable podochdzi do klientów oraz jak sklep się zachowa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja każdy zakłada jak chce :)

Sprawdziłem dokładnie swoje opony (po przetarciu szmatką z zabrudzeń, soli itd) i zauważyłem podobne  "x" na gumach. Może nie aż takie jak twoje ale widoczne. Szczerze to jestem w szoku gdyż moja jazda to delikatne kręcenie pedałami do pracy. Zero jakiejkolwiek ekstremalnej jazdy. Mam je od 2013 roku od paźdeziernika. Bieżnik stan idealny ale boki opon wyglądają jak by ktoś zrobił "x" śrubokrętem. Zwykłe opony kellysa wytrzymały ponad 6 lat takiej jazdy a zdjęte zostały tylko dlatego że po asfalcie na agresywnym bieżniku jeździ się do ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuję odpowiedź sklepu na temat reklamacji.

"Witam

Otrzymaliśmy od Pana reklamacyjną przesyłkę z oponą. Opona jest w stanie wskazującym na skrajne zużycie ścian bocznych opony, natomiast bieżnik jest w całkiem dobrym stanie. Prawie wszystkie wzmocnienia na obwodzie opony, po jej obu stronach są wytarte mocno lub średnio. Tak nierówny stan zużycia opony, raczej jednoznacznie wskazuje na nieprawidłowe użytkowanie, najbardziej prawdopodobne powody degeneracji opony to nieprawidłowe ciśnienie i zbyt duże obciążenie opony przez rowerzystę z rowerem i ewentualnie bagażem. Wobec powyższych uwarunkowań odrzucamy reklamację, natomiast jeśli Pan uważa, że nie mamy racji, możemy przesłać oponę do oficjalnego polskiego dystrybutora, który oceni reklamację i podejmie decyzję, przy okazji wystawiając oficjalne pismo z uzasadnieniem w razie odmowy uznania reklamacji."

Zastanawiam się jak teraz postąpić?

Nie jestem też przekonany czy można ot tak sobie odrzucić reklamację?

Co radzicie tylko z literą prawa a nie wydaje mi się?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Sprawa trochę się wyjaśniła a dokładnie że odrzucono reklamację z powodu złego użytkowania opony. Odpowiedzi udzielał Unibike ale na moje szczęście odpowiedź drogą elektroniczną trafiła do mnie grubo po 14 dniach. Wysłałem pismo że z powodu braku odpowiedzi w ustawowym czasie żądam wymiany opony ma nową. Czekam na odpowiedź. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mam pełny podgląd sytuacji. A więc:

1. Odpowiedź Unibike co do reklmacji 

"Po wnikliwych oględzinach reklamowanej opony nie stwierdzono wad. Charakterystyczne ukośne ślady na bokach opony świadczą o użytkowaniu opony z nieprawidłowym ciśnieniem. Uszkodzenie takie jest uszkodzeniem mechanicznym i nie podlega wymianie w ramach gwarancji." Ciekawe że na drugiej oponie nie ma tak wyraźnych śladów.

2. Sprzedawca przyznał iż w Polsce Schwalbe olewająco podchodzi do klienta, ale na stronie sklepu  www.centrumrowerowe.pl chyba takiej informacji nie zamieszczą.

3. Pozostaje droga sądowa i koszta.

 

Najgorszy zawód to to że sklep nawet nie wysilił sie aby powalczyć o dobro swojego klienta. Być może kilkaset złotych wydanych przezemnie w tamtym roku dla sklepu to nie zarobek. 

Sprawa trochę lipna, bo tak naprawdę jak ja mam udowodnić że jeździłem z takim a nie innym ciśnieniem?

W związku z tym iż polskie sądy to dno ja dziękuje i nie decyduje się na wielomiesięczne ciąganie po sądach za marne kilkadziesiąt złotych.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w drugim rowerze Hurricane Performance 26x2.00 przebieg mały ok 1000 km 80% asfalt 20% lekki teren leśny raczej ubite polne drogi u mnie oponki sprawują się super po zmianie ze zwykłych byle jakich opon MTB 26x1.90 chyba no name na Hurricane doznałem szoku rower toczy się tak lekko że śmigam na nim ok. 6 km/h szybciej niż zwykle a i o dziwo to niby sliki a amortyzacja jest lepsza guma miękka i na brukowej kostce sztywny rower nie wpada w takie wielkie drgania jak wcześniej na tych niby terenowych oponach . Ogólnie świetna oponka mam nadzieję że u mnie nic takiego się nie stanie z tymi oponami a jeśli to napiszę tu o tym za jakiś czas . 

Ps. zapomniałem dodać że śmigałem na nich ważąc 110kg i gumy nigdy nie złapałem teraz ważę trochę mniej 98kg będę je dalej katował zobaczymy czy to przeżyją ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mam w drugim rowerze Hurricane Performance 26x2.00 przebieg mały ok 1000 km 80% asfalt 20% lekki teren leśny raczej ubite polne drogi u mnie oponki sprawują się super po zmianie ze zwykłych byle jakich opon MTB 26x1.90 chyba no name na Hurricane doznałem szoku rower toczy się tak lekko że śmigam na nim ok. 6 km/h szybciej niż zwykle a i o dziwo to niby sliki a amortyzacja jest lepsza guma miękka i na brukowej kostce sztywny rower nie wpada w takie wielkie drgania jak wcześniej na tych niby terenowych oponach .
Bo to jest zacna guma :thumbsup: Nie przejmuj sie wytrzymują dłuuugo z tego co ludzie piszą na forum, ja tak jak ty dopiero zaczynam przygodę z tą oponą.  Jak się pompuje "na palec", albo przekracza maksymalne obciążenie, to tak się dzieję jak w temacie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba przekraczałem max obciążenie całe szczęście jakoś to wytrzymały pompowałem je raczej mocno a i tak jak usiadłem to trochę się uginały ale przeżyły więc to dobre oponki :)

Teraz czekam na nowe opony do drugiego roweru kupiłem Geax Mezcal 26x2.10 Kevlar jutro kurier mi je dostarczy więc jeszcze w tym tygodniu je potestuję :) Ciekawe czy będą dużo wolniejsze od Hurricane na asfalcie pewnie minimalnie tak no ale są szersze trochę i nie takie gładkie jak Hurricane ale kto wie przekonam się za kilka dni doczekać się już nie mogę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Teraz czekam na nowe opony do drugiego roweru kupiłem Geax Mezcal 26x2.10 Kevlar jutro kurier mi je dostarczy więc jeszcze w tym tygodniu je potestuję :) Ciekawe czy będą dużo wolniejsze od Hurricane na asfalcie pewnie minimalnie tak no ale są szersze trochę i nie takie gładkie jak Hurricane ale kto wie przekonam się za kilka dni doczekać się już nie mogę ;)
Koniecznie napisz jakieś porównanie tego Mezcala z Huraccainem! Jestem bardzo ciekawy jak się ma do siebie szybkość tych dwóch opon na twardym. Mezcal ma tą zaletę że można go kupić w wersji zwijanej (nawet  1.9) i wtedy jest leciutki, a Huraccain waży jednak swoje 650g.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dotarły do mnie oponki Mezcal lekkie dętki i taśmy na felgę też od Geaxa ładnie to wszystko wygląda mam nadzieję że tak samo jak wygląda będzie się sprawowało jutro zakładam je na rowerek . Porównanie nie będzie idealne bo niestety Mezcale idą na inny rower wolniejszy chyba bo to full no ale blokady amorów obu mam więc na asfalcie jakieś testy prędkości zrobię pojadę starą znaną trasą i sprawdzimy czasy i prędkości z Endomondo i licznikiem :) Hurricany faktycznie 650g 26x2.00 a Mezcale dobierane realna waga sztuki 490g 26x2.10 . Ogólnie Mezcale wyglądają fajnie i dosyć grubo szeroko no i całe szczęście bo na fullu Hurricany niestety by trochę śmiesznie wyglądały . Jak założę Mezcale na rower to zrobię fotki kół z Hurricane i obok z Mezcalami .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mierzyłem więc Mezcal kupiłem 26x2.10 Kevlar szerokość bieżnika to 5,1cm a balon to 4,8cm .

Wcześniej na fullu miałem Schwalbe Wicked Will 26x2.35 i te potwory miały szerokość bieżnika 6,1cm balon 6,3cm . 

Tu fotka na szybko bo zakładałem Mezcale przed chwilą właśnie .

 

yyy coś jakiś żart czy co nie mogę dodać fotek większych niż 6,56KB ? ktoś wie jak to zmienić albo jak tu fotki wstawić może mam jakąś blokadę że nowy jestem na forum ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to klops nie chce mi się bawić w jakieś dyski google i inne takie nie używam takich rzeczy 

 

może się uda przypomniałem sobie że kolega mi kiedyś jakiegoś dropboxa założyć kazał no i mam to coś tylko czy link zadziała ?

 

https://www.dropbox.com/sc/1mybyzh3i14cxb5/AAAQ3H6WJhDyUNH3STzcdrk2a

 

 

Widać te fotki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...