Skocz do zawartości

[do 2800zł] cross - Evado 5.0 2014 czy coś innego ?


stawek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich, jestem tu nowy, ale widzę, że dobrze trafiłem. Od wczoraj trochę zwiedziłem forum i chyba trafiłem na temat który mnie interesuje. Jestem na etapie zakupu roweru, dodam, że raczej do tej chwili nie interesowałem się nowinkami w tym temacie. Rowerek na który pomykam od 13 lat to Merida Kalahari 510 i jeszcze działa lecz przechodzi w ręce syna (12 lat). Budżet to około 2,5k,zacząłem od Meridy Crossway 100 lecz doczytałem, że można w tej cenie dostać więcej i padło na Krossa Evado 4.0 lub droższy 5.0.  Co Powiecie o Evado 5.0 model 2013 za 2,52k?, dostępny w sklepie GoRide. Nie mogę wklejać linków. Mój wzrost 176cm, 82kg. Rower będę używał raczej na twardej nawierzchni, do pracy, wycieczki z rodzinką. Z góry dziękuję za odp. Darek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam ponownie. Żeby nie zakładać tematu z pierdołami zapytam tutaj.

Chciałem w swoim rowerze założyć dwa koszyki na bidony aby nie tracić czasu na postoje pod sklepem na uzupełnienie płynów. Posiadam koszyk zefal spring i ostatnio chciałem go zamontować na tej pionowej rurze aby zobaczyć jak to będzie wyglądać. Niestety próba nie powiodła się ponieważ przerzutka przednia nie powala na jego montaż. Dolna część koszyka zawadza o to obejme na której zamontowana jest przerzutka. Jeśli zmienię położenie przerzutki to zapewne wpłynie to negatywnie na jej prace. W takim razie co mogę w takiej sytuacji zrobić ? Posiadam też koszyk de one na drutach który pasuje w tym miejscu ale jest strasznie słabej jakości i trochę problemem jest z jego stabilnością. Z drugiej zaś strony chciałem mieć oba takie same koszyki :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Co jako pierwsze byście wymienili na coś z wyższej półki ?

Jak wszystko sprawne to po co wymieniać :icon_question: Ale jak Cię kręci wydawanie kasy, to wymieniłbym w pierwszym rzędzie linki i pancerze na jakieś z wyższej półki np Jagwire bądź Clarks. Dokupiłbym opony Schwalbe marathon racer 28 x 1.35. Może jeszcze korba, alivio jest dobre ale poszedłbym w deore i to wszystko co na pierwszy rzut oka można by ulepszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość HydraulicznyCyborg

Ja bym hamulce wymienił na shimano slx 675 lub tańsze m615 i do tego tarcze smrt86 160mm lub tańsze smrt76.hamulce są bardzo ważne, decydują o bezpieczeństwie. 445 czy 446 są słabe i w zimie mogą zawieść.pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tylko hamulce można by podmienić na lepsze. Aczkolwiek jeśli nie jeździsz zimą to raczej sztuka dla sztuki...

 

Korba Alivio jest bardzo dobra - Deore będzie tylko lżejsza. W zintegrowaną oś raczej bym się nie pchał w crossie, bo to też taka sztuka dla sztuki, a suporty trzeba częściej zmieniać... :teehee:

 

Opony zmień na lżejsze lub bardziej dopasowane pod Twój styl jazdy. Poza tym to wszystkie zmiany będą tak troszkę "na siłę"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie nie będę kombinował póki wszystko jest sprawne tzn. hamulec przedni jest na gwarancji ale myślę, że jak wróci sprawny to go zostawię do następnej usterki potem pomyślę nad zmianą. Zainwestuje w takim razie w buty i pedały SPD bo jeszcze się nie dorobiłem + ew. węższe opony bo popierniczam tylko po asfalcie (chyba pomyślę nad szosówką).

W każdym bądź razie bardzo dziękuję za pomoc :)

Ps. Koledzy jaka alternatywa dla Schwalbe marathon racer 28 x 1.35 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepnę się do tematu z tych rowerów który najlepiej wypada?

 

http://sklepprosport.pl/rower-giant-roam-1-disc-2015-8216

 

http://sklepprosport.pl/rower-unibike-viper-disc-gts-2015-8293 (link nie działa) 

ROWER UNIBIKE VIPER DISC GTS (2015)  model z niedziałającego linku 

 

http://sklepprosport.pl/rower-kross-evado-50-2015-8271

 

chyba, że jest coś tańszego w tej samej klasie? 2500 mam max więc każde 100 zł powyżej szarpie mnie po kieszeni :P 

Robię od 100 do 200 km w tydzień (jak mam luźny tydzień to do 500 bez problemu dojadę ale raczej do 200 się zamykam) zależy od innych treningów. Nawierzchnia to głównie asfalt ale często po utwardzonych leśnych drogach śmigam albo polnych drogach. Często są też grane  długie podjazdy po 3-5 km i szybkie zjazdy również dość długie ale nic bardzo stromego. Nie jadę też objuczony sprzętem tylko woda i tyle. Moja waga 90-95 kg 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy warto w tarczowe hamulce w ogóle inwestować jak nie jeżdżę w mocnym deszczu ani błocie czy innych ekstremalnych warunkach. Bo jednak zwykle V brake i łatwe w obsłudze i tanie w eksploatacji. Evado 5.0 od tego http://sklepprosport.pl/rower-unibike-viper-gts-2015-8294 to znacznie wyższa półka czy te kilka różnic w osprzęcie odczuję? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...