Skocz do zawartości

[3000-4000] MTB XC 29er


Rekomendowane odpowiedzi

Ja jestem podobnych rozmiarów co założyciel wątku i mogę polecić crossa Unibike Viper - DMC140kg, na zimę wsadziłem do niego Marathon Dureme 28x2,0 i jest gicio. Teraz dumam czy sobie nie zakupić kółek na maszynach i na Alexrims DH19 ale na jeżdżę drugi sezon na oryginałach i nic nie strzela

 

Oczywiście są bardziej wypasione modele tego producenta a jeśli będziesz chciał jednak 29era to Unibike brałbym pod uwagę m.in. ze względu na Twoją wagę... Ja jeżdżę przy 192cm wzrostu na 21" ale masz tam do wyboru także ramę 23"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki sens jest zestawiać Unibika Vipera z Cubem Tonopahem ???... co do wagi... to po za rowerami z najwyższej półki... odchudzonymi karbonami to nie ma drastycznych ograniczeń wagowych u żadnego producenta. 120-140 kg to nie przeszkoda ;-) Oczywiście znam ludzi co potrafią rozmontować nawet kulkę z łożyska. ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

BTW -  ile CUBE ma DMC?

 

Tak przedstawia strona Cuba (http://www.cube.eu/uk/service/faq/faq-detail/article/what-is-the-maximum-body-weight-my-cube-bike-is-approved-for/):

  • Road race: 115 kg
  • Mountainbike: 115 kg
  • Global Travel Series:  140 kg
  • Global Travel Series Sport:  140 kg
  • Cross Road Series:  115 kg
  • Country Lite Series:  140 kg
  • Urban Life Series: 140 kg
  • Cyclo Cross:  115 kg
  • Kids’ Bike up to 16”: 30 kg
  • Kids’ Bike from 20”: 105 kg
  • BMX: 105 kg

 

Wpadł mi w oko jeszcze miejski cross Cube SL Road Race (http://www.cube.eu/uk/bikes/tour/sl-road/cube-sl-road-race-black-white-red-2015/). Co myślicie o tym rowerze? Jak osprzęt? Widelec to jaki materiał? Jak przedstawia się jazda z takim widelcem? Tłumi choć trochę nierówności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

podpowiesz coś na temat ostatniego Cuba, który wrzuciłem?
Dokładnie nie wiem co Ci powiedzieć z rowerów mtb przeszedłeś na crossy a następnie na rowery miejskie. Napęd szosowy na nowej 105 widelec karbonowy z alu rurą sterową. Dobry rower na miasto i utwardzone drogi, sprecyzuj dokładnie czego szukasz, w jakim dokładnie terenie będziesz jeździł. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie nie wiem co Ci powiedzieć z rowerów mtb przeszedłeś na crossy a następnie na rowery miejskie. Napęd szosowy na nowej 105 widelec karbonowy z alu rurą sterową. Dobry rower na miasto i utwardzone drogi, sprecyzuj dokładnie czego szukasz, w jakim dokładnie terenie będziesz jeździł. 

 

Wiem, że to wygląda to jakbym był bardzo niezdecydowany i w sumie tak naprawdę jest. Szukam roweru, z którego byłbym zadowolony przez długie lata i byłby najbardziej optymalny jak na moje potrzeby oraz dostosowany pod teren na którym będę jeździł. Niestety ani nie mam miejsca na przetrzymywanie więcej niż jednego roweru, ani nie stać mnie na zakup 2 czy 3. „Wiedzę” rowerową dopiero nabywam czytając wasze wypowiedzi oraz analizując wszelakie artykuły znalezione na google. Zdaje sobie, że jestem męczący, ale każda wasza odpowiedź jest dla mnie pomocna.

 

Z początku myślałem o mtb/fullu, ale tylko ze względu na większą wytrzymałość na moją tęgą dupę no oraz lepsze przystosowanie mtb do miejsko-nierównego terenu. Po przeanalizowaniu tematu mtb doszedłem do wniosku (poprawcie mnie jeśli się mylę), że ramy roweru nie uszkodzę nawet jeśli jeździłbym szosówką – przy takiej wadze narażone na uszkodzenia są obręcze i niższej klasy osprzęt. Wydedukowałem, że w cenie dobrego mtb mogę mieć już bardzo dobry cross na lepszym osprzęcie. Przy tym nie jeżdżę 13/14 kg klocem, na szerokich oponach, których bieżnik będzie się zużywał na asfalcie. Zestawiając to jeszcze z faktem, że nie będę jeździł na żadnym wymagającym terenie, żadnym sensownym off-rodzie i brał udział w jakichkolwiek zawodach xc to bym miał miejskiego górala na którym co prawda jest fun z jazdy, ale po co mi większe opory toczenia na asfalcie czyli terenie, po którym będę jeździł przeważnie.

 

Następnie przyszedł czas na crossa. Początkowo mocno uczepiłem się Evado sądząc, że to super rower i najlepsze rozwiązanie dla mnie – trochę się myliłem. Rower fajny, ale są lepsze. I tak w rowerach crossowych od Cuba waga schodzi poniżej 13 kg a osprzęt fajniejszy. Opony cieńsze od mtb z mniejszymi oporami toczenia, więc co za tym idzie na crossach idzie się bardziej rozpędzić a zależy mi na tym poruszając się po mieście. Dodatkowo można na nich pojechać po leśnej ścieżce lub wiejskiej gruntowej drodze – czyli jedynym innym terenie po którym będę się poruszał rowerem poza miastem.

 

Wczoraj wpadł mi w oko wcześniej podesłany rower miejski. Waga roweru to 10,2 kg możliwość rozpędzenia się na rowerze bardzo duża tylko czy pojadę na nim na leśnej ścieżce lub wiejskiej gruntowej drodze?

 

Podsumowanie przeznaczenia roweru:

Prawie wyłącznie miejski  z rzadka leśna ścieżka lub gruntowa wiejska droga. Miesięcznie na rowerze w mieście będę robił 920 km, zakładając, że będę na rowerze jeździł jedynie w sezonie to miejskich kilometrów wyjdzie 4600. W weekendy planuje wybierać się na rowerowe wycieczki ale głównie po asfalcie, chyba że zmusi mnie do tego sytuacja na drodze to wtedy x-road. Od wielkiego dzwonu x-roadowa wycieczka od początku do końca – a jeśli mi się spodoba to może częściej. Podróże nie będą tak dalekie lub nie będę brał tyle ekwipunku abym musial jeździć z sakwami. Więc trekk mi nie potrzebny.

 

Podsumowanie moich gabarytów:

Wzrost: 196 cm, waga: 115 kg (ciągle zbijam, aby była jak najmniejsza), długość nogi: 92 cm

 

Podsumowanie dotychczasowych typów rowerowych:

Cube Tonopah Pro - http://www.cube.eu/uk/bikes/tour/tonopah/cube-tonopah-pro-black-anodized-flashred-2015/

Cube Cross Pro - http://www.cube.eu/uk/bikes/tour/cross/cube-cross-pro-anthrazit-silver-green-2015/

Cube SL Road Reace http://www.cube.eu/uk/bikes/tour/sl-road/cube-sl-road-race-black-white-red-2015/

Kross Evado 7.0 - http://www.kross.pl/pl/cross/evado-7-0

 

Wiem, że to bardzo zróżnicowane rowery, ale jaki z nich wydaje się najlepszy w świetle powyższych informacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wiem, że to bardzo zróżnicowane rowery, ale jaki z nich wydaje się najlepszy w świetle powyższych informacji?
 Cena tonopaha jest o ponad 1k zł wyższa od Krossa i Cube Pro, jest on na bardzo dobrym osprzęcie którego jednak w tego typie roweru nie wykorzystasz w pełni. Cube Road zaś będzie Cię lekko ograniczał co do wyboru rodzaju nawierzchni. To rower bardziej na miasto i asfalty bądź ubite drogi szutrowe. Z pozostałej dwójki Evado i Pro ten drugi lekko ma przewagę jeżeli chodzi o wagę roweru i jeśli cena jego nie  odbiegała by zbytnio od ceny Krossa to na niego bym postawił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z przyjemnością oświadczam, że udało się dokonać wyboru i zamówić rower  :laugh:  Ostateczny wybór padł na Cuba Tonopaha Pro na, którego z niecierpliwością czekam do połowy kwietnia (aż zejdzie nowa partia z taśmy produkcyjnej). Postawiłem na rozmiar 58 cm gdyż według pomiarów i przeliczeń oraz podpowiedzi większości sprzedawców ten rozmiar jest dla mnie najbardziej optymalny. Jeden dealer tylko mocno upierał się, że powinien być rozmiar 62 cm.

 

A wam jak się wydaje? Jaka rama powinna być przy:

196 cm wzrostu

90 cm odległości od krocza do podłogi przy lekkim rozkroku

92 cm długości nogi mierzonej od pachwiny po wewnętrznej stronie uda aż do stopy???

 

Wszystkim za pomoc dziękuje i zaraz będę nagradzał za pomoc w wyborze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@momosik, przymiarki były już w tamtym roku, ale postanowiłem przenieść wydatek na nowy rok ;-) Teraz tylko czytam, czytam i czytam, a mętlik w głowie wciąż jest. ;-) Zwiększyłem lekko budżet i jestem niemal już zdecydowany na CUBE Race One black´n´flashyellow Zamierzam go zamówić z początkiem marca.

 

BTW: ile zapłaciłeś za Cuba Tonopaha Pro w polskiej dystrybucji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zwiększyłem lekko budżet i jestem niemal już zdecydowany na CUBE Race One black´n´flashyellow

 

Bardzo ładna maszyna :)

 

 

 

Teraz tylko czytam, czytam i czytam, a mętlik w głowie wciąż jest. ;-)
 

 

Skądś to znam, niby zaliczkę już wpłaciłem, a czasami zastanawiam się czy jakiś przełaj nie byłby lepszy. No, ale to może kiedyś jako kolejny rower :)

 

 

 

BTW: ile zapłaciłeś za Cuba Tonopaha Pro w polskiej dystrybucji?
  

 

5000 z wyjściowych 5699 zł. Generalnie u mnie sprawa wyglądała tak - wśród wszystkich propozycji rabatowych jakie usłyszałem, największa opiewała na 15% (w tym sklepie -http://bikepark24.pl/). Jednak, że bardziej skłaniałem się ku zakupowi lokalnemu, aby potem nie mieć niedogodności w związku z naprawami gwarancyjnymi (jeśli takie się zdarzą), wybrałem sklep w Warszawie, do którego mam blisko i zaproponował mi niewiele mniej - 12%  (http://www.wektorrowery.pl/). 10% powinieneś uzyskać bez problemu, na mniej się nie zgadzaj - no chyba, że coś Cię ku temu skłoni.

 

Ogólnie to poświęciłem trochę czasu i wyslałem zapytania do wszystkich delaerów na terenie polski (http://maps.cube.eu/), którzy mają sklepy internetowe zapytanie o dostępność i ewentualny rabat. Większość odpisuje i nie widzi problemu w opuszczeniu ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za namiary na sklepy. Z pewnością je obdzwonie. Dzwoniłem już wczoraj do SkiTeam, ale oni twierdzą że model Race One jest na rynek zachodniej europy i nie są w stanie go sprowadzić. Też wolałbym kupić na miejscu dwa kółka żeby mieć gdzie je serwisować itd, ale raczej się to nie uda. Po pierwsze raczej nie dostanę takiej ceny jak na bike-discount.de. Po drugie jak pisałem podobno model który upatrzyłem jest niedostępny u nas.

 

Całkiem niezłe te rabaty szczerze mówiąc.

 

Koniecznie zdaj reklacje jak będziesz miał już swój rower. Jestem bardzo ciekawy. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Z pewnością je obdzwonie. Dzwoniłem już wczoraj do SkiTeam, ale oni twierdzą że model Race One jest na rynek zachodniej europy i nie są w stanie go sprowadzić.

 

A dealer nie może sprowadzić z pominięciem importera? A może po prostu zamów na własną rękę? Nie wiem tylko jak przedstawiają się koszty wysyłki, ale może coś utargujesz aby je pokryć, albo jak sam mówisz warto chociażby na i tak atrakcyjną cenę.

 

 

 

 

Też wolałbym kupić na miejscu dwa kółka żeby mieć gdzie je serwisować itd
 

 

Sklep na pewno poradzi sobie z naprawami - gorzej jeśli będzie brakowało jakiś części lub będziesz chciał coś naprawić w ramach gwarancji.

 

 

 

 

Koniecznie zdaj reklacje jak będziesz miał już swój rower. Jestem bardzo ciekawy. ;-)
 

 

Jasna spraw, ale jak już pisałem jeszcze trochę muszę poczekać a strasznie mnie nosi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A dealer nie może sprowadzić z pominięciem importera? A może po prostu zamów na własną rękę? Nie wiem tylko jak przedstawiają się koszty wysyłki, ale może coś utargujesz aby je pokryć, albo jak sam mówisz warto chociażby na i tak atrakcyjną cenę.

 

Jeśli będę musiał to tak też zamierzam zrobić. Mieszkam w Szczecinie, do Berlina mam 150km więc sobię śmignę po rower jak będzie taka potrzeba. ;-) 

 

 

 

Sklep na pewno poradzi sobie z naprawami - gorzej jeśli będzie brakowało jakiś części lub będziesz chciał coś naprawić w ramach gwarancji.
 

 

Po przemyśleniu jeśli rower będzie kupiony w Niemczech to raczej nie mam się czego bać. ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 

Cześć wszystkim,
poszukuje dla siebie roweru (jak w temacie), który gwarantowałby najlepszy stosunek cenny do osprzętu oraz byłby odpowiedni do mojej budowy ciała. Mój wzrost to 196 cm, waga około 120 kg. Rower użytkowany będzie w 70% w mieście, w 30% w terenie.
 
Początkowo na rower chciałem przeznaczyć około 2-3 tys zastanawiałem się nad poniższymi:
Odradzono mi wszystkie powyższe ze względu na stosowane w nich amortyzatory - nie na moją wagę oraz hydrauliczne zamiast powietrznych.
 
Z racji tego, że moja wiedza nt. techniki rowerowej nie jest za duża proszę o pomoc przy doborze roweru i podesłanie jakiś propozycji. Może ktoś mi podpowie na co zwracać uwagę? Czy zmieniać od razu obręcze ze standardowych na wzmocnione? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...