Skocz do zawartości

Wymiana części napędu - 3x9


hps

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

Przed sezonem muszę wymienić część napędu w moim bajku. Planowałem na XT całość ale chyba nie wyrobię. Ważne - napęd musi pozostać w systemie 3x9.

Lista tego co mam/ chcę zostawić bo jest w dobrym stanie, nie wymaga wymiany:

Przerzutka tył: Deore XT Shadow (wymieniam kółka obydwa - będzie jak nowa)
Przerzutka przód: Deore (jak wiemy, nie zużywa się, nie ma co wymieniać)
Manetki: Deore (3x9)

Czyli potrzebuję:

Korby

Kasety

2 x łańcuch

 

Budżet - tak 800-1000 zł.

 

Planowałem co do korby jakąś XT tylko patrząc na to że musi zostać 3x9 a nie 3x10 wybór się trochę zawęża. Jakieś propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim rowerze mialem niemal identyczny dylemat i zostala przerzutka XT tyl z nowymi kolkami, przednia XT, nowy lancuch 9s, kaseta SLX 9s i korba Deore do 10s i wszystko idealnie chodzilo. Baaam nawet subiektywnie moge powiedziec, ze nowa korba chodzila lepiej niz dedykowana, ale prawdopodobnie bylo to spowodowane znacznie wezszym zestopniowaniem 44-32-22 vs 40-30-22.

 

Edit: Dlaczego wersja kasety nie 11-34? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasete mialem ta - http://allegro.pl/shimano-slx-cs-hg80-11-34-kaseta-9rz-rowertour-i4839665768.html 

 

Korba mialem Deore ta - http://cdn3.bikeonlineshop.net/upload/image/big/big_12503.jpg , ja osobiscie bralbym ale te co mialem, albo co zaproponowales. SLX wizualnie mi mozg nie przyjmuje.

Lancuch to zwykly XT

Przerzutka XT pracowala z najtanszymi koleczkami Shimano i to perfekcyjnie, stare koleczka dostaly strzala i jedno roznioslo, a drugie peklo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim rowerze mialem niemal identyczny dylemat i zostala przerzutka XT tyl z nowymi kolkami, przednia XT, nowy lancuch 9s, kaseta SLX 9s i korba Deore do 10s i wszystko idealnie chodzilo. Baaam nawet subiektywnie moge powiedziec, ze nowa korba chodzila lepiej niz dedykowana, ale prawdopodobnie bylo to spowodowane znacznie wezszym zestopniowaniem 44-32-22 vs 40-30-22.

 

Edit: Dlaczego wersja kasety nie 11-34? 

 

Właśnie, teraz zauważyłem.

 

Czyli ten zestawik z kasetą HG 30 ale z 11-34 a nie 11-32 będzie w porządku? Tak już miałem wstępnie zaplanowane już przed zimą ale teraz wpadło trochę grosza i chciałbym zacząć kupować powoli :)

 

I tak patrzę że FC-M782 40-30-22 o której wczesniej pisałem i do której linkowałem jest przeznaczona głównie do 27,5 i 29erów... Czyli coś innego. Mam 26tkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak patrzę że FC-M782 40-30-22 o której wczesniej pisałem i do której linkowałem jest przeznaczona głównie do 27,5 i 29erów... Czyli coś innego. Mam 26tkę

korba to korba i czy jest to 26, 27,5 czy 29 nie ma znaczenia wszystko zależy od blatów jakie posiada a  FC-M782 40-30-22  to jak najbardziej korba mtb 26, 27,5 czy 29 może nawet być do 34 jak takowe są :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

korba to korba i czy jest to 26, 27,5 czy 29 nie ma znaczenia wszystko zależy od blatów jakie posiada
 

 

Wiem, własnie o to chodzi. 

 

Podpowiesz czy blaty z tej konkretnej aukcji którą umieszczałem wyżej będą odpowiednie do 26stki? 

 

"FC-M782 40-30-22. Długość ramienia 170mm."  w zestawieniu z HG 80 11-34 + C9tki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak napisałem korba będzie pasować do 26, 27,5 29 a może nawet i do składaka tylko nie wiem czy ramie nie za długie :)
co do blatów to już musisz sobie sam zdecydowac na jakich chcesz jeździć  (wszystko zależy gdzie jeździsz, jak jeździsz i ile masz mocy w nogach )
a swoją drogą nie pchał bym się w korbe xt tylko jak ci napisałem 
korba slx (max) ewentualnie nawet deore
manetki xt
kaseta slx hg 80 (a czy 11-32 11-34 czy 11-36 to już zależy od ciebie)
i 2 łańcuchy co podałem linki do koleżki z forum całkiem spoko cena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jest gdzie mieszkasz , gdzie jezdzisz, na jakich przelozeniach lubisz, etc. Ten naped byl kupowany do fulla uzywanego w enduro, celowo 3 blaty, bo tak lubie i tyle. Jak kolega pisze, nie wazne, ze zaprojektowana pod kolo 29" skoro swietnie sprawowala sie w kole 26". Praktycznie wszystko objezdzalem na blacie 30, ciezsze rzeczy to bylo 22, a na dokrecanie 40. Co ciekawe ta deorka miala nalatane rowne 490km i ledwo, ledwo zjechala anoda na duzej zebatce, na sredniej nie bylo nic widac, taka ciekawostka. Oczywiscie zrysowana do wrzucania i zrzucania lancucha z boku. Jak pisalem, a czego teraz nie widze - widze jak edytuje, jak mialbym kupowac, to albo Ta XT co podales, albo Deore, bo SLX mi nie siadal, nie siada i chyba nie bedzie siadal wizualnie.

Teraz w ninerze mam identyczna korbe, lancuch KMC i rowniez pracuje perfekcyjnie.

 

Aaaaa, jeszcze subiektywnie dodam.

Nie odczuwalem roznicy jak wiekszosc twierdzi w pracy manetek XT /super, super.../ vs stare Deore SL /te z malymi manetkami/ zeby bylo lepiej ,subiektywnie gorzej mi pracuja nowe SLX niz stare Deore, tak bardziej twardo... 

Mialem niesmak jak zeszedlem z kasety XT na pajaku, do kaset SLX i....SLX pracowal mi subiektywnie bardziej miekko, nie widze zadnej roznicy w pracy pomiedzy tamtym SLX, a aktualnym Deore z ta sama rozpietoscia przelozen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@shutgun,

Mieszkam na Pomorzu, jeżdżę 60% asfalt 40 % teren, najczęściej na 2x7 i 3x4, 3x5. MTB typowe

 

Także, podsumowując - śmigam trochę po asfalcie, trochę po terenie, dość agresywnie, wcześniej w zestawie miałem Truvativa Firexa 3.3 2010 Team i w niej trochę przeszkadzała mi zbyt mała sztywność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, a ja totalnie w gorach, na sztywnosc korby nie narzekalem i nie narzekam, przy moich 100kg jestem w aktualnym sztywniaku -Cube wygiac rame, ale raczej nie korbe. Jak masz kase to bierz XT, ja osobiscie mam slabosc do tego logotypu od wczesnych lat 90, nawet jakby XTR dawali to wole XT...choroba taka. Na szczescie /?/ decydowal rozum i portfel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mieszkam na Pomorzu, jeżdżę 60% asfalt 40 % teren, najczęściej na 2x7 i 3x4, 3x5. MTB typowe

MTB - Mountain Terrain Bike (nie MorTal KomBat)czyli do typowego MTB  z Gdańska to ci brakuje przynajmniej jakieś 620km

pokombinuj może jakieś przełożenia jak w crossach a co do grupy (xt, slx czy deore) to ci portfel podpowie
a tak serio to pewne miejsce powinien mieć łańcuch campagnolo c9 - wszyscy chwalą jego potęgę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że te proporcje się zmienią bo podawałem je na podstawie starego miejsca zamieszkania, rodzimego, na lubelszczyźnie gdzie po prostu terenów o zróżnicowanej wysokości jest bardzo mało.

 

C9 zakupię na pewno bo czytam o nim same dobre rzeczy i cenowo też to fajnie wygląda.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jedno już mamy pewne 
najważniejsze to ustalić wielkość blatów i kasety 

szarpnij korbę z blatami 44-32-22 (największa pozwoli przycisnąć na płaskim i tak będzie jeszcze zapas, a najmniejsza pozwoli podjechać pod najmocniejsze podjazdy)
kaseta ja bym zakupił taką pośrednią na spróbowanie 11-34
a co do klasy 
korby są droższe niż kasety i brałbym bardziej wytrzymałą: deore staluchy (cięższe ale wytrzymałe), xt alu i jakiś stop - szybciej się skończą niż staluchy (wiadomo fajnie jest jak na korbie widnieje XT i tu kłania sie twój portfel
zaoszczędzony hajs z korby wsadził bym w lepszą kasete np xt (jak dobrze poszukasz wyjdzie niewiele drożej niż slx)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie dla mnie korba z blatami większymi aka pseudoszos byłaby chyba lepsza bo lubię przycisnąć na szosie ile tylko mogę. 

 

Ostatnio na Firexie tym strasznie się przejechałem ( była fabrycznie w moim bajku, Renegade 0.6) bo po raptem 6k poszła się walić ostatecznie co na korbę wynikiem fascynującym nie jest.

 

I na kasetę XT chyba sie szarpnąć mogę bo wychodzę z założenia że "jak już kupować to kupować na ładnych parę lat" i lepiej dołożyć trochę co i tak zbytniej różnicy nie zrobi.

 

Na tę chwilę po waszych sugestiach za które niezmiernie dziękuję, jestem za:

Korba- http://allegro.pl/korba-shimano-xt-fc-m770-44-32-22t-175mm-i4911916408.html 

 

Kaseta - http://allegro.pl/kaseta-shimano-deore-xt-cs-m770-9rz-11-34t-2014-i4878578426.html

 

Łańcuchy - C9tki.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...