Skocz do zawartości

[łańcuch] czy do kasety XT musi być HGX?


sebeq76

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

Witajcie,

 

mam kasetę XT (jak zresztą cały napęd).

Za jakiś czas pewnie będę wymieniał ją plus łańcuchy (jeżdżę na dwóch HG75).

I w związku z tym pytanie:

- czy kaseta XT może działać z innymi łańcuchami? jeżeli tak, to czy polecacie coś innego? czy HG75 jest dobry

- czy inna kaseta będzie działać z napędem XT (przerzutki, korba)? nie chodzi mi, czy da sie zamontować, ale czy będzie działać poprawnie?

 

Mam prośbę o podawanie sprawdzonych łańcuchów / zestawów, na podstawie własnych doświadczeń.

 

Pozdrawiam,
Sebeq

Napisano

Będą działać, jeździłem na kasecie XT + łańcuchy:  XT, sram pg cośtam, KMC. Używałem tez kasety sram + łańcucha xt, kasety sram + łańcucha KMC, W korbie używałem zębatek XT oraz specialities (trwalsze od xt, polecam). System 1x10 łyka chyba wszystko, chociaż niektórzy narzekali na współpracę z niektórymi łańuchami wippermana.

 

edit: a nadmienię jeszcze, że jeżdżę na zawody, często zmieniam biegi pod obciążeniem i nie miałem powodów do narzekania. Napęd 10rz ze względu na zmianę systemu indeksacji działał mi zawsze o niebo lepiej od wielu lat jazdy w systemie 9rz.

Napisano

 

 

Będą działać, jeździłem na kasecie XT + łańcuchy: XT, sram pg cośtam, KMC. Używałem tez kasety sram + łańcucha xt, kasety sram + łańcucha KMC, W korbie używałem zębatek XT oraz specialities (trwalsze od xt, polecam). System 1x10 łyka chyba wszystko, chociaż niektórzy narzekali na współpracę z niektórymi łańuchami wippermana.

 

to który zestaw polecasz najbardziej? mam na myśli kaseta + łańcuch dla 2x10

Napisano

Tutaj największe jest grono wyznawców firmy Campagnolo. Łańcuch 9-owy nie ma sobie równych więc z Campą Record C10 jest podobnie. Niestety za jakość trzeba słowno zabulić.

Napisano

Łańcuchy Srama są odporne na korozję za to łatwo się wyciągają. To dobry wybór dla osób które jeżdżą w zimowych warunkach i obawiają się zesztywnienia łańcucha z powodu korozji.

Łańcuchy Shimano są bardziej odporne na rozciąganie jednak szybciej łapią rdzę - wymagają większej dbałości o utrzymanie ich w czystości.

Napisano

Nie jeżdzę raczej w zimię lub w cięzkich warunkach, a nawet jeżeli to dbam o napęd i łańcuch więc rdza nie jest dla mnie problemem.

Ceny C10 są astronomiczne, w tej cenie można mieć 2 łańcuchy HG75

Napisano

Ja tam rozwiercam 10 rzedowe kasety od szosy i zmieniam podkladki na 9 rzedowe ,  dodaje jedna koronke 30z od kasety 9 rzedowej  , do korby SLX przykrecam, blat alivio 36/38 i tysiace km  sie robi. z łańcuchem C9 oczywiscie , menetki zmieniarki  Sram x0

 

 

Przy blacie 38 z  zuzycie napedu wieksza sie o 1/4 na pewno;)

Napisano

Nie jeżdzę raczej w zimię lub w cięzkich warunkach, a nawet jeżeli to dbam o napęd i łańcuch więc rdza nie jest dla mnie problemem.

Ceny C10 są astronomiczne, w tej cenie można mieć 2 łańcuchy HG75

skąd masz pewność że sh po dborej cenie są autentyczne nie są podróbami ... np na allegro łańcucha bym nie kupił za diabła

 

poza tym to nie idzie o cenę campy ... pomyśl sobie ile zaoszczędzisz na drogiej kasecie i drogich koronkach korby jeśli założysz topowy łańcuch np c10; wymianę tych podzespołów możesz odwlec powiedzmy o cały sezon(oczywiście zależy ile kręcisz)

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...