Skocz do zawartości

[trenażer] do roweru szosowego Senatore Lazaro V


pwk

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry!

Szukam trenażera do mojego rower Senatore Lazaro V 28'. Czy zakup takiego najtańszego wystarczy? Jeździć planuję ok. godziny-1,5 dziennie. http://allegro.pl/trenazer-magnetyczny-manetka-podstawka-pod-kolo-i4770201592.html Mam na ten moment oponę Continental na trenażer.

Czaiłem się na Tacx Satori Pro, ale cena mnie trochę przeraża. Szukam czegoś najlepiej tańszego, chyba że nie warto oszczędzać na tym. Liczę na szybką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na najtańsze też nie, gdyż:

- stalowe rolki hałasują. W takich trenażerach trzeba szczególnie zadbać o wyciszenie.

Drogie (typu wspomniany Satori) nie, gdyż:

- nie dają nic ciekawego, w stosunku do niższych modeli (np Sirius). Ant+ i 200W więcej - mimo że 750W oporu to naprawdę dużo. Cena 2x większa tylko po to by wyświetlać sobie prędkość... Sens ma dopiero naprawdę drogi trenażer, typu Tacx iGenius Multiplayer (czy odpowiednik Elite), który jest sprzężony z komputerem i to on steruje obciążeniem.

 

Są jeszcze rolki. Lepsze, bo bardziej interaktywne (trzeba trzymać równowagę). Osobiście roweru trekingowego na nich nie widzę, tym bardziej takiej kozy jak Lazaro. Możesz spróbować najtańszej opcji z trenażerów magnetycznych. Osobiście nie jestem w stanie wytrzymać na trenażerze dłużej niż godzinę (bez względu na wysiłek).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam elite volare - starszy model z metalową rolką. Używam od kilku lat. Tak, jak pisał Mklos1, trenażer jest dość głośny i warto zainwestować w specjalną matę lub chociaż samemu coś złożyć z tańszych mat do ćwiczeń dostępnych w sklepach sportowych. O wiele tańsze rozwiązanie i równie skuteczne aktustycznie.

Dość dużo kręcę w domu i dzisiaj pewnie kupiłbym jakiś model z wirtualem, ale nawet najprostszy trenażer pozwoli Ci poćwiczyć z przyjemnością. Najtańszym jest chyba trenażer b'twin z żelową rolką.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...