Skocz do zawartości

[plecak]Jaki polecacie?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Właściwie teraz to już chyba większość producentów w wyższych modelach stosuje siatkę. Wśród najtańszych z tym systemem na naszym rynku (jeśli nie wręcz najtańsze) są plecaki Fjorda Nansena (rzuć okiem w dziale Testy na test Bikki).

Pozdrówko nośne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przyszła kolej i na mnie ;)

Jako że z plecakami rowerowymi nie mam doświadczenia, zwracam się z prośbą o radę do was.

Potrzebuję plecak na wycieczki rowerowe, jednodniowe, czyli ma zmieścić cieplejsze ubranko, parę kanapek, batony, pompkę i parę innych szpejów typu łatki, klucze itd.

Interesuje mnie plecak z bukłakiem oczywiście no i dobrze byłoby jakby ten bukłak nie był jakiś taki sh*towy :P Dobrze jakby plecak był czerwony lub czarno-czerwony.

Budżet... sam nie wiem.

Powiedzmy podzielmy to na dwie kategorie:

1) do 100 zł

2) do 150 zł.

Ponieważ sam nie wiem ile zdołam uskrobać.

Otóż tak w pierwszej kategorii czekam na propozycje. Wspominany wcześniej Mikron, trochę nie podchodzi mi pod względem wyglądu, ale widzę że dosyć ciekawy jest. Natomiast w drugiej kategorii mam swój jeden typ, a mianowicie The North Face Dogfish, ale również jak ktoś miałby coś ciekawego do zaoferowania to czekam.

Jeszcze takie jedno pytanko, czy warto dopłacać do Mikrona, niemal stówkę aby mieć Dogfisha ? Czy różnica jest aż tak bardzo odczuwalna ?

Dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli zależy ci na pojemności to oczywiście Dogfish (ma 6l a mikron 1,6l ). Stałem przed takim wyborem jak kupowałem swój plecak, myślałem jeszcze nad Kelly's KB-210L ale wygląd mi nie przypasował i wybrałem Mikron. Naprawdę ci go polecam, spokojnie mieszczę tam bluze, 1,5l butelkę wody, drobiazgi i oczywiście pełny bukłak. Teraz wykorzystuje go tylko na wycieczki jako pojemnik na wode, bo przy kołach mam sakwy. Bukłak tez spełnia swoje zadanie, fajny smoczek, łatwo sie go myje w środku, naprawdę spoko. Ja bym nie wydawał 150zł na plecak , za ta kwotę masz juz sakwy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikron ma 10 l pojemności, ale podobno bardzo słaby bukłak, a szczególnie ustnik. Natomiast Dogfish to już wiem będzie za mały.

Rozkminiłem żeby dorzucić do Deutera X Race, klasa sama w sobie, świetne bukłaki itd. tylko cena trochę mnie przeraża. Jakieś rady ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już bym się szarpał na Deutera to wziąłbym Race X http://www.sklep.cristobal.pl/szczegoly/72...er_race_x_32015 Jest w promocji za 125 zł, tylko dokupić bukłak i wychodzi ponad 200 zł, a to prawie cztery Mikrony, więc nie wiem...

Mam takie pytanie co do Deutera Race X, w "danych technicznych " jest, że max bukłak 2l, z chęcią włożyłbym tam 3l. Czy to jest tak, że po prostu tam nie wejdzie większy niż 2l czy jak ?

Jak w Mikronie bukłak ? W ustniku musisz zamykać ten zaworek za każdym razem ? Łatwo go myć w środku ? Wydaje mi się, że nie tak łatwo bo on ma taką nakrętkę i tam ręki ani nic nie włożysz, w przeciwieństwie do bukłaków Deutera, gdzie bukłak otwiera się całą szerokością :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie co do Deutera Race X, w "danych technicznych " jest, że max bukłak 2l, z chęcią włożyłbym tam 3l. Czy to jest tak, że po prostu tam nie wejdzie większy niż 2l czy jak ?

Tak, może się po prostu nie zmieścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co przepłacać B)

Tylko, że "facet" miał ostatnie dwa niebieskie, a ten kolor do niczego w rowerze ani w stroju mi nie pasuje, ale w sumie to nie musi. "Każdy pies z innej wsi" będzie, chociaż tego niebieskiego wcale tam tak dużo nie ma. Z chęcią wziąłbym kolor coyote, ale trzeba brać to co jest, bo cieszę się i z tego, że go w ogóle kupiłem za tą cenę.

Irytują mnie sklepy internetowe, bo znajdziesz towar, jest napisane dostępny, już się cieszysz, wysyłasz meila, a tu zonk - nie mają :(

 

Ale co tu opisywać, wpłacam pieniądze, facet dostaje przelew, wysyła i ja odbieram po kilku dniach, tyle. Całość powinna zamknąć się w jednym tygodniu. No ale jak bardzo chcesz, to opiszę B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irytują mnie sklepy internetowe, bo znajdziesz towar, jest napisane dostępny, już się cieszysz, wysyłasz meila, a tu zonk - nie mają B)

 

Ale co tu opisywać, wpłacam pieniądze, facet dostaje przelew, wysyła i ja odbieram po kilku dniach, tyle. Całość powinna zamknąć się w jednym tygodniu. No ale jak bardzo chcesz, to opiszę B)

 

Z szybkością transakcji to róznie bywa :( Pisząc o sklepie internetowym pewnie masz na myśli erowery, oni maja na swojej stronie go za 199 zł a model blowfish za 219 zł ale oczywiscie zadnego juz nie maja mimo innej informacji na stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak go dostaniesz napisz jak szybko przebiegła transakcja, facet ma ostatni i pewnie ja się na niego skusze albo kupie w Centrum rowerowe

W piątek wygrałem licytację i wpłaciłem pieniądze, doszły w poniedziałek o 15. Plecak wysłany we wtorek rano, a dzisiaj (środa) ok. 16:30 już w nim śmigałem po domu :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...