Skocz do zawartości

[rower] Canyon Grand Canyon AL 5.9 2015 - czy coś innego w tej cenie


ciechurka

Rekomendowane odpowiedzi

Tego się nie da wyjaśnić, każdy ma swoją indywidualną optymalną pozycję, po prostu musisz dobrze się czuć, jeśli rama 17" wydaje ci się za mała, a na 19" będziesz czuł się dobrze, to taką bierz, lub Silverback - 18" jest akurat pomiędzy 17" a 19" meridy, może być strzałem w 10 ... czasami niestety trzeba objechać w terenie kilka rowerów żeby trafić optymalny pod względem pozycji i prowadzenia, ja np. wiem, że Rockmachine to nie mój typ ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy mogę Ciebie Rulez i innych oczywiście też uprzejmie proszę o dość dokładna analizę tego rowerku. Wiem, ze cena wyjściowa jest duża ale chodzi mi czy w ogóle jest wart uwagi. Ktoś już wcześniej pisał, ze jest ok ale chciałbym coś więcej usłyszeć. Dlaczego jest lepszy bądź gorszy niż Silverback, Cube LTD, Rock Machine Torrent 90, czy chociażby czy Merida Big Nine 900. Proszę o pomoc. Najbardziej zależy mi na porównaniu z RM i Silverbackiem Sola 2.

 

 

Link: http://www.whistle.it/prodotti/mtb-front/hardtail/alikut-29-1491

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Jeździłem dziś Silverbackiem i wrażenia są bardzo pozytywne. Długość ok, podsiodłówka niska - duża, nawet bardzo duża swoboda między rurą o kroczem - dużo większa niż w Meridzie 17" (podsiodłówka w Silverze ma 450mm, a w Meridzie 440 - moim zdaniem rura główna jest niżej mocowana na rurze podsiodłowej), Fajna, bardzo fajna jazda, nie było wrażeń negatywnych, które bardzo mogłyby mnie razić. Ogólnie jestem usatysfakcjonowany:)

 

Ponawiam moją prośbę w temacie opisu roweru przez kogoś (może udałoby się komuś porównać go z Sola 2???). Jeszcze raz linki do obydwu rowerków:

 

http://www.whistle.it/prodotti/mtb-front/hardtail/alikut-29-1491

http://www.citycycles.co.za/a-choose-from/product/358-2014-silverback-sola-2-29er.html

 

Z góry dziękuję za pomoc i wszystkich proszę o zdanie (Robertocarlos i Rulez Was również ;))

 

Wiem, że ceny są różne ale chciałbym dla własnej wiadomości wiedzieć na czym polega różnica w tych rowerach, że cena jest aż tak różna)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena moze sie roznic w zaleznosci od producenta nawet jak rowery sa bardzo podobne..

Whistle ma korbe na osi zintegrowanej przez co jest sztywniejsza ,jest to tez bardzo fajna deorka,w Silverze jest korba na octalinku..W Whistle masz naped 2x10 a Silver 3x10..Silverem pojedziesz szybciej ale pod bardzo strome wzniesienie dasz rade na Whistle lagodniej je pokonac bo masz mieksze przlozenie..W Whistle masz tez fajna przerzutke tylna majaca blokade wozka co jest fajne podczas jazdy w terenie a w szczegolnosci zjazdow ,lancuch nie bije o rame..

Hamulce maja te same,kola podobnej klasy choc obrecze chyba lepsze w Whistle.Piasty w Whistle obie deore.Oponki bardzo fajne w obu rowerach ,Maxxisy jednak lubia sie zalepiac blotem ale sa szybkie na twardym ..

 


a powiedz mi jakie sa ceny tych rowerow?? i jeszcze cene Lapierre jakbym mogl prosic ,takie jakie Ci zaoferowali..

?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lapierre nie dostałem oferty. Na cenę Whistle czekam ale będzie na pewno wyższa znacznie niż Silverbacka. Lapierre w podobnej cenie myślę mógłby być ale osprzęt chyba niższy i to sporo. Poza tym patrząc na ramy Silver najbardziej mi leży. Nie wiem w ogóle czy cena Whistla (nawet ta wyjściowa) oddaje jego wartość rzeczywistą. Płacić za markę a nie za rower też jest bez sensu. Robertocarlos - tak pytasz o tego Lapierre - czy Twoim zdaniem to rower wart uwagi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę, że Lapierre czy Whistle będą z grubsza rozmiarowo jak Merida - czyli nieco za małe lub nieco za duże, no chyba, że w wyniku przymiarki zdecydujesz inaczej , Whistle przy cenie wyjściewej nie jest warty uwagi, Lapierre jeśli po przymiarce będzie pasował może być alternatywą - odstaje głównie amortyzator - jest o 2 klasy niżej niż ten w  Silverback, lecz jeśli nie będzie pasował, dla samego wyglądu nie warto go kupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekko mniejszy jest wadą skoro "ciechurka" sam pisze, że rowery wydają mu się za małe, rower ma być optymalnie dopasowany do bikra i tyle, jeśli Silverback był by optymalny to nie wiem po jaką cholerę pchać się w inny, gorzej dobrany rwer, w imię jakiejś mitycznej zwrotnośći ?

Natomiast jeśli na obydwu czuł by się dobrze, to musi wziąć pod uwagę to co poprzednio napisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie pisze ze jakis duzo mniejszy rozmiar..ale on jest mojego wzrostu a ten Lapierre wg rozmiarow pasowalby mi bardzo..Oczywiscie kazdy jest inny ,kazdy ma inne ramona,nogi i kazdy ma inne pochylenie miednicy co tez mzoe miec wplyw na to na jakiej ramie bedzie sie lepiej jechalo..ale mysle ze warto go przymierzyc jak jest taka mozliwosc..

Pozatym ja mu go wcale nie narzucam,zapytalem o cene z czystej ciekawosci i checi porownania jej do tych pozostalych..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie chodzi o to, że kolega ściągnął sobie takiego Whistla i nim nie jeździ - miał jeździć ale nie jeździ. Chce go sprzedać - nie dogadaliśmy ceny finalnie ale koło 3700 chce za niego (kolega mieszka dość daleko dlatego chciałem go za wszelką cenę w sklepie przymierzyć i zdecydować czy będzie dobry). Silvera mógłbym mieć za +/- 3300. Ten whistle jest praktycznie nóweczka - przejechane ma kilkadziesiąt kilometrów. Stąd bierze się moje pytanie - czy warto brać whistla za 400 zł więcej czy różnica nie jest tego warta (oczywiście nie patrzę na ceny producenta bo tak jak napisał Rulez - nie wart jest ten rower tej ceny). Proszę bardzo o radę. Dlaczego warto albo dlaczego nie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłbym bardzo wdzięczny za opisanie lapierra ;)

http://www.porebarowery.pl/main/product/5760,PRORACE-227-2014,page:1

czy jest sens kupować taki rower w 4599(-10% czyli 4100) czy lepiej by było kupić canyona (5.9 lub 6.9) w podobnej kwocie. Ogólnie to szukam gdzieś jakiejś klasyfikacji osprzętu żeby mieć jakieś obeznanie w temacie. 

 

Od paru dni zastanawiam się też na temat fulla, jest to może 2tyś więcej i waga podobna bo canyon nerve już są od 6tysi ale może jest ciekawsza zabawa na takim rowerze ;)

 

pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to szukam gdzieś jakiejś klasyfikacji osprzętu

 

ale o jaka klasyfikacje osprzetu chodzi??

 

http://wrower.pl/sprzet/shimano,5447.html - shimano

http://wrower.pl/sprzet/sram,5963.html      -sram

 

tu masz takie male porownanie

 

 

http://www.bikeroar.com/articles/mountain-bike-groupset-comparison-shimano-vs-sram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie wszystkich.

 

Udało mi się przejechać Whistlem i powiem szczerze, że sytuacja przedstawia się podobnie jak w Meridzie 17" mały, 19 duży. W tej sytuacji zostaje opcja tylko jedna a mianowicie Silverback. Chyba nic innego już w tej kwestii nie wymyślę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaelzy do czego go potrzebujesz i jak i gdzie chcesz uzytkowac ,a takze czy juz jezdziles na nich i czy pasuja Ci pod wzgledem rozmiarowym itp ..

Jezeli wybrales te modele  i jestes zdecydowany ze ktorys z nich chcesz kupic,wybierz ten ktory Ci sie najbardziej podoba bo to jest najwazniejsze ..Dwa pierwsze sa bardzo dobre,maja najlepsze amortyzatory i jezeli nie planujesz w przyszlosci wymiany amora z czym iwaze sie wydanie trochu kasy ,a chcesz miec dobry amor do Crosscountry to z nich wybieraj...Osprzetowo sa podobne a podzespoly takie jak przerzutka ,kaseta czy nawet korba mozna w przyszlosci wymienic dobierajac cos pod siebie i wlasne potrzeby ..Kazdy rower tez podales z roznymi rozmiarami ram wiec musialbys tez sprecyzowac co dokladnie Cie interesuje..

Ciezko wybrac rower z tylu modeli bo kazdy bedzie cos innego Ci polecal..Jedni beda polecac ulubiona marke badz ta na ktorej jezdza ,inni beda patrzec na osprzet  pod wzgledem napedu inni piast ,kol itd nie patrzac wogole na wyglad a jeszcze inni na geometrie ram itp...

Tu w tym temacie jest duzo na temat kupna i powiem Ci ze sugeruj sie najbardziej wlasnym dosiwadczeniem czyli tak jak uzytkownik Ciechurka ,jezdzi ,oglada ,przymierza i decyduje sam opierajac sie co najwyzej o porady z forum i informacje jakimi tu sie wymienia ...nie kupuj roweru bo ktos Ci "udowodni" na forum ze ten jest lepszy od tamtego...Rower musisz przymierzyc ,przejechac sie i polubic od razu..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rulez...napisalem ze jezeli te co porownuje juz objezdzil i naprzyklad mu wlasnie one pasuja i z nich chce wybrac ten jedyny..czytaj co pisze..napisalem ze sa rozne i zeby sie okreslil do czego bedzie uzywal ..Sa tacy ludzie ze im sie wygodnie na wielu modelach jezdzi bo potrafia sie dopasowac...Jezeli masz jakies uwagi to sie nimi dziel a nie krytykuj z gory bo ja nic nie kaze nikomu kupowac..czytaj ze zrozumieniem zanim cos napiszesz..

Dla Ciebie wyglad ma najmniejsze znaczenie ale dla wielu ma duze i dlatego on sam musi wybrac..Nie uwazam ze jezeli komus pasuje KTM (czy dowolna marka) to Canyon mu nie bedzie pasowal..to totalna bzdura..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno już objeździł.Gdyby objeździł to nie zadawał by takich pytań.

 

Sa tacy ludzie ze im sie wygodnie na wielu modelach jezdzi bo potrafia sie dopasowac...

 

Pewnie są z jekiegoś elastycznego tworzywa. Również w pewnych "sklepach rowerowych" klientowi pasuje rozmiar 17-21" zależy na który wsiądzie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za opinię, potrzebuje rpweru do jazdy po lesie i wzniesieniach, do świętokrzyskich maratonów mtb i innych w okolicy mojego miasta. Jedyny rower który mogłem dosiąść to był lapierre ponieważ znalazłem go w sklepie rowerowym, niestety w Piotrkowie nie wiele jest sklepów w których można spotkać sprzęt powyżej 3tyś zł. Chodziło mi o porównanie sprzetowe tych rowerów, myślę że ramę jakoś dobiorę, niestety canyona nie ma żadnego sklepu gdzie można by przymierzyć i sprawdzić jaką rame zamówić. Ktma można znaleźć używanego który miał przebiegu pare km (ok500). Mam 176cm wzrtosu i jestem dość szczupły (72kg). Zastanawiam sie też czy nie lepiej kupić rower ciut słabszy (canyon 5.9) przy którym zostaje mi tysiak i mogę go przeznaczyć na lepszy kask, buty, odzież, nie jeżdżę może codziennie bo pracuje całymi dniami i pozostają mi tylko weekendy;)

Nigdzie nie mogę znaleźć rozmiarów ramy KTM, Canyony maja długą ramę...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...