Skocz do zawartości

[Chatka Górzystów-Wysoki Kamień] - drogami 2,8,10 i 2,3 do Szklarskiej G


apsza

Rekomendowane odpowiedzi

Szlak w zasadzie b. łatwy na rower, nawet na trekkingowy poza dwoma trudnymi odcinkami. Widoki w miarę OK, choć prawie cały czas wszystko zasłaniają przydrożne drzewa. Jechałem w tą stronę 1raz. więc nie miałem żadnej pewności czy jedyna ścieżka z tyłu za schroniskiem w stronę gór to szlak nr 9. Nie ma żadnego oznaczenia nr drogi rowerowej poza szlakiem żółtym. Zwątpienie potęguje tu znajdujący się właśnie odcineg bardzo trudny, lecz nie niemożliwy. Jest tu stromo i gęsto leżące luźne kamienie wielkości piłki do ręcznej. To trudniejszy odcinek Sinej Drogi ma dł. ok 250m i przypomina tu kamienistą stromą i krętą ścieżkę. Wczoraj miałem super pogodę, ale w czasie deszczu byłoby tu nie lada wyzwanie to przejechać. Po przebrnięciu tego odcinka nagle pojawia się (dopiero tu!!) słup informacy z numerami szlaków. Dalej jest już prosto, szeroko i łagodnie lecz ciągle pod górę (szuter). Dojeżdżamy do zakola Jagnięcego Potoku. Tu zaczyna się aż do Szklarskiej Górnej szeroka droga szutrowa,a która nie wymagałaby szczegółowego opisu, bo wszystko prosto (gdyby nie skręcić na niebieski z drogi nr 2). Na Rozdrożu Pod Cichą Doliną skręciłem w stronę kopalni nr 2,8 i dalej przez Szklarską Drogę. W celu urozmaicenia sobie szlaku, zaraz po minięciu kamieniołomów i kopalni proponuję skręcić ostro w lewo i pojechać szlakiem niebieskim do schroniska Wysoki Kamień (drogowskaz 2,2km). Po 10 min jazdy dojeżdżamy do grani i szlaku czerwonego. Tu widnieje zachęcajacy drogowskaz pokazujący możiwość dojazdu nawet rowerem trekkingowym (2km). Jedziemy łatwo granią, wąską ścieżką pomiędzy drzewami, lecz tuż przed schroniskiem przy skałach po lewej mamy drugi bardzo trudny odcinek bardzo stromy i z drobnymi kamieniami. Tu wjechać rowerem trekingowym można powiedzieć jesst bez szans. Trzebaby prwadzić te 60m. Dalej już łatwo i znów bardzo stromy lecz łatwy podjazd pod schronisko (bufet bez noclegów). Dalej drogą szutrową średnio stromo w dół, ale wygodnie mimo kamieni szlakiem czerwonym Orłowicza do szlaku nr 3 i dalej do miasta. P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto się tam wybrać. Jak ktoś preferuje MTB, to polecam inną drogę, tj. z Chatki dostać się obojętnie którym szlakiem do Rozdroża pod Kopą, potem wjechać pod Sine Skałki, dalej obok Wysokiej Kopy dojeżdżamy bardzo malowniczym szutrowym szlakiem do kopalni Stanisław. Stamtąd fajnym momentami technicznym szlakiem prosto do Wysokiego Kamienia, gdzie czeka na nas nagroda. Ta niespodzianka to dłuuugi 8-kilometrowy zjazd aż do Górzyńca żółtym szlakiem. Ma on niesamowite flow i jedzie się wszystko jednym tchem, a trudność może wzrastać wraz z prędkością, ale nie ma tam nic co uniemożliwiłoby przejazd - jedzie się przyjemnie, szybko po kamieniach, korzeniach i zmieniającym się otoczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Super że piszecie uzupełnienia do szlaków rowerowych. To jest bardzo wygodnie dla tych którzy tą trasą nie przejeżdźali ale też i dla nas. Mam uwagę dla nas ale i do admina : w nawiasach trzebaby umieszczać nazwę trasy (jak tu), bo inaczej trudno odnaleźć tą, którą się szuka. Podobnie jest z wątkiem o szczytach dostępnych dla rowerów. W nawiasach piszcie nazwy szczytów i będzie super. P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...