Skocz do zawartości

[Rower] Składanie roweru


pkonkolv6

Rekomendowane odpowiedzi

Masz lepszą nogę ode mnie i jak dla mnie 36T to jest za miękko tym bardziej, że dużej różnicy w stosunku do rozpędzenia 650 nie ma. To oczywiście przy założeniu pozostania przy tym samym stopniowaniu korby.

 

Co do hebli to masz sprawdzony set i ja bym go nie ruszał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz kogoś kto te kola dobrze zaplecie to na wiggle.co.uk masz cresty po 56€. Do tego na przód piasta novateca albo jakas lekka chińska kolo 150zl. Z tylu dt 350 pod cl na allegro stoi po 300 i jakieś szprychy np. Dt competition albo cos lżejszego i wychodzi zestaw kolo 1600g w rozsądnej cenie. Albo jak chcesz trochę ciężej to na kupkolo mavici crossride są w przeliczeniu kolo 700zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Witam, powoli przymierzam się do przejścia na większe koło. Całość ma bazować na ramie Accent Peak. Osprzęt będę chciał w miarę możliwości przełożyć ze starego roweru (Deore, SLX). Pozostają do zakupu koła i amor. Z amorem raczej wielkiego wyboru w moim budżecie nie ma (na całość chcę przeznaczyć ok. 3k zł) i jestem raczej za Epiconem. Pozostają koła, tutaj problem jest trochę większy, jest możliwość zakupu Crestów z Novatecami (ok. 1400g) za ok. 1300 zł, jednak wolałbym coś ciut cięższego (ok. 1600g) w mniejszym budżecie z piastami DT350. Ktoś ma na oku taki set? (najlepiej do 1k zł) Wolałbym raczej polskie sklepy. I jeszcze pytanko odnośnie hebli i napędu. Napęd pozostanie 3x9, pytanie tylko kaseta 11-34 czy 12-36? Nie jeździłem nigdy na większym kole (i choć masa kół będzie niższa o ok. 500 g, będzie mleko) i mam mętlik co wybrać? Jeżdżę po górach więc dobra kadencja wymagana. W przypadku hebli, z przodu zostawić tarczę 160 czy dać 180 (moja waga ok. 70 kg) ?

 

Ja bym składał na Crestach i DT350  lub http://velo.pl/czesci/piasty/dartmoor/revolt-cassette do tego szprychy  Sapim Laser lub CN 424 Aero i mosiężne nyple.

Nowy Epicon wygląda całkiem dobrze. Raczej w tej cenie nic lepszego nie dostaniesz.

Co do napędu do to 650b zalecają 40-32-22 i 11-34. 36 to raczej do 24 i 26 z przodu sie stosuje.

W hamulcach będziesz prawdopodobnie musiał wymienić tylny przewód na dłuższy. Koszt przewodu i robocizny to jakieś 120zł. Kupiłbym nowe Deore M615. Przy twojej wadze zostawiłbym tarcze 160/160

 

 

 

Z tylu dt 350 pod cl na allegro stoi po 300

Tylko zauważ,że tanie 350-tki są pod oś 10 lub 5mm. Peak będzie prawdopodobnie pod oś 12mm.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...