Skocz do zawartości

[Identyfikacja ramy]Jaguar czy Huragan?


nonameuser1

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, miałem na razie nic przy tej ramie nie robić, ale ona leży na szafie i "paczy" na mnie ;)

 

RLnZf0.jpg

wggUUL.jpg

 

Kupiłem środek do chemicznego usunięcia lakieru, w kilku miejscach farba oparła się dzielnie działaniu specyfiku, ale pomogę sobie szczotką na wiertarce ;) Całkiem przyzwoicie ta ramka wygląda jak na prawdopodobnie około 50 lat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio też wyhaczyłem na allegro Huragana, jeśli dobrze odczytałem numer seryjny, z roku '59. Nic nie pogięte, nigdzie rdzy nie ma (a i ciekawostka - mufę suportu ma gwintowaną na anglika, nie sądzę żeby tak w oryginale było). Kawał historii - w zimę coś zbuduję na nim ;)

 

Temat obserwuję poniekąd chcę podpatrzeć jak większy fachura się za to bierze :D

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dokładne określenie daty raczej nie ma szans, 2 rzeczy których jesteśmy 100% pewni. Starsze, pierwsze ramy miały podwójne przelotki pod tylną przerzutkę (ogólnie przerzutkę na dwie linki) + z przodu blacha, a nie pegaz rometowski. Ogólnie to nawet z rozróżnieniem późniejszego huragana od jaguara są problemy, a co dopiero określenie dokładniejszej daty produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma mowy ;) Chromowa farba to podobno badziew i odpada zaraz po nałożeniu, poza tym chromowane mufki miały jaguary a nie huragany a ramkę chciałbym zostawić w oryginale, bez kombinowania i zbędnego upiększania. Sam rower nie będzie oryginalnie odtworzony, na podzespołach jakie montowano, ale niech chociaż rama taka będzie- tak sobie wymyśliłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...