Skocz do zawartości

[korba, łańcuch?] Lekkie bicie, czucie przy pedałowaniu


artudituu

Rekomendowane odpowiedzi

Siemaszko,
mam pytanie, kupiłem wczoraj Meridę big seven 20 i jak jeździłem po asfalcie to było wporządku, lecz przerzutka przednia była dość rozregulowana, więc ją wyregulowałem. 
Teraz gdy jadę rowerem ( a teren był zmienny) zaczyna przy pedałowaniu lekko bić, nie słychać tego, lecz czuć w stopach, a przy mocniejszym dociśnięciu nawet i zgrzytanie. NIe potrafię zdiagnozować skąd to, brzmi troszkę jak łańcuch. Czy może to być wina regulacji przerzutek, brudu, który się osadził gdzieś, czy może jak były skręcane pedały to zbyt mocno dociśnięte lub może wada w suporcie?
Jestem świeżak jeżeli chodzi o techniczne sprawy ( gdy jeździłem hexagonem z 2009 roku to mnie nic nie obchodziło).

Przepraszam za problem i  dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz sprawdzić czy suport jest dokrecony. Może kaseta lub tylna oś mają jakiś luz. Jesli to pedały to najprościej podmienić na jakieś stare ale sprawne wtedy będziesz miał już winowajce. Jak masz drugi łańcuch to tez możesz podmienić i ta drogą albo go wyeliminujesz albo potwierdzisz swoje obawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...