Skocz do zawartości

[Suport] strzelanie, stukanie w nowym suporcie


MichalMMM

Rekomendowane odpowiedzi

Amortyzator sr suntour XCR 32 RL nie ma luzów na sterach... ale ściągnąłem tylne koło i okazało się że był wyczuwalny luz... zdemontowałem ośkę ( a przy okazji wywaliłem obcierająca plastikową osłonę o szprychy ) wszystko ładnie oczyściłem i zamontowałem na swoje miejsce kasując luz i mocno skręcając se sobą kontry....

Miałem nadzieję że to rozwiąże problem, ale się myliłem rower nawet gdy stoi w miejscu i nadepnę na jeden pedał jest "strzał" na lewym mocniejszy niż na prawym.... 
Nie chciałem się zabierać do suportu ( nie chcąc stracić gwarancji ) ale zdemontowałem korby o sprawdziłem nakrętki suportu....lewa była tak jakby nie dokręcona przy czym prawa była dokręcona mocno....dokręciłem lewą z siłą 42Nm jutro zrobię test.... 

Co z mechanicznych/serwisowych rzeczy można samemu robić aby nie stracić gwarancji ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jeszcze mi przyszło do głowy, są 2 standardy mocowań na kwadrat, może nowa korba pasuje słabiej? Może strzela na kwadracie jak się delikatnie korba przesunie? Czasem luz może być niewyczuwalny, ale słyszalny. Jeżeli to to, pomocne może być włożenie kawałka żyletki między oś a korbę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też strzelalo co doprowadzalo mnie do bialej goraczki. Ale pomoglo ściągnięcie ramienia, wyczyszczenie wd i szczoteczka do zebow wielowypustow i osuszenie szmata. Po tym elegancko wielowypusty wypaćkalem smarem i na ten smar zalozylem ramie. Nadmiar ktory wyszedł po skręceniu wytarlem żeby syf się nie łapał i... nastala cisza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...