Skocz do zawartości

[upgrade] Upgrade osprzętu Superior Oxide 810 2012r


johnnyno

Rekomendowane odpowiedzi

Na ilości przełożeń mi nie zależy, raczej niezawodność i zintegrowana korba.

 

W przyszłym sezonie będę startować w maratonach (m. in. http://www.gpmtb.pl/) i chcę sprzęt usprawnić.

Teraz mam 8-rzędów i praktycznie nic lepszego nie wsadzę, więc muszę cały napęd zupgradować na raz.

Pytanie czy 9-cio czy 10-cio rzędowy wybrać, bo pierwszy trochę tańszy, a drugi bardziej rozwojowy.

 

BTW

Nawet zastanawiam się nad napędem 2x10, bo asfalt omijam jak tylko mogę (głównie lasy/szutry).

Chociaż całe życie jeździłem na 3x6/7/8 i mam trochę obawy, że nie będzie mi pasował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli 2x10 to musisz wiedzieć na jakich przełożeniach ci się najlepiej jeździ. Ale już masz trochę doświadczenia więc nie powinno być z tym problemu. zresztą wybór blatów do dwutarczowych korb jest już spory. Jesli nie będziesz zmieniał hampli to masz tu deore 3x10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ilości przełożeń mi nie zależy, raczej niezawodność i zintegrowana korba.

To nie wykluczałbym Alivio, co innego jakbyś był maniakiem niskiej masy.

 

Nawet zastanawiam się nad napędem 2x10, bo asfalt omijam jak tylko mogę (głównie lasy/szutry).

Chociaż całe życie jeździłem na 3x6/7/8 i mam trochę obawy, że nie będzie mi pasował.

Chyba wiesz jakich przełożeń najzęściej używasz? Ja na dniach zrobiłem eksperyment i wywaliłem największy blat, bo praktycznie od dłuższego czasu go nie używałem i chcę zostać przy napędzie 2x9. Tylko ja przerabiam to co mam jak najmniejszym kosztem. Kwestia doboru dwóch blatów - tu już musisz sobie sam odpowiedzieć, kombinacji do wyboru trochę jest, dodatkowo jak i tak wymieniasz kasetę to możesz zmienić jej zakres. Ja próbuję złożyć korbę na bazie posiadanej M430, blaty będą 36T i 22T + rockring, zintegrowana oś mnie niczym nie podnieca i zostaję przy octalinku.

(przednia manetka i przerzutka na 3x10)?

Nowe lewe manetki Shimano przeważnie mają dwa tryby pracy 3x i 2x + przełącznik między nimi. Oczywiście do sprawdzenia przy wyborze konkretnego modelu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeśli tak to coś Ci przeszkadza - dostępne przełożenia, sztywność, wygląd? Czy chodzi po prostu o zmianę na "lepsze"?

Chodzi o sztywność, teraz mam kwadrat więc to jest porażka. Jeździłem na rowerze kumpla ze zintegrowaną korbą i się zakochałem :)

 

 

 

Chyba wiesz jakich przełożeń najzęściej używasz?
 

Muszę się podczas jazdy temu bardziej przyjrzeć na jakich przełożeniach jeżdżę, ale na pewno 3-8, 3-7, 3-6, 3-5, 1-2, 1-3, 2-4.

 

 

 

To nie wykluczałbym Alivio, co innego jakbyś był maniakiem niskiej masy.
 

Noo w sumie masę też chciałbym obniżyć, ale najważniejsza jest sztywność i niezawodność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W kwestii przełożeń, to jednak dużo używasz największego blatu z najmniejszymi koronkami z tyłu. Głównie asfalt czy bardzo prosty teren? A z drugiej strony od razu "najmiększe" przełożenia...

 

Ogólnie dość siłowo jeżdżę, dlatego wrzucam na największy blat i staram się jedynie regulować tylnymi przełożeniami, przeważnie to mi wystarcza.

Jak teren jest trudny (stromy lub ciężki podjazd) to robię na odwrót, 1 z przodu, a z tyłu 2 i ewentualnie zrzucam na 3.

 

Asfalt omijam szerokim łukiem, przeważnie szutry, lasy, ogólnie trasy rowerowe wtedy największy blat i 6-7-8 z tyłu, a jak trudniejszy teren to czasami 3-5.

Ostatnio trenuję podjazdy i zjazdy na Dziewiczej Górze w Czerwonaku (

), wtedy najmniejszy blat i 2-3 z tyłu.

Praktycznie nie używam 1-1, bo wg mnie to bez sensu: koło buksuje, rower stoi w miejscu, a ja zajechany jak koń na Gubałówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może z korb 2-rzędowych np. 40/28T by Ci podeszła, nie wiem czy są "twardsze"...

Inaczej niż u mnie, gdzie zacząłem piłować całą kasetę ze środkowym blatem, zmieniając na młynek jedynie gdy zabrakło sił, a na blat 44T w ogóle nie widziałem potrzeby wrzucać - stąd chęć zachowania tylko terenowych przełożeń i pomysł na korbę 36/22T, coś a la slx m665 czy Deore m545.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...