Skocz do zawartości

[przewód sm 90] jakie roznice


vszywiec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zamówiłem kpl. hampli xt 785 wraz,że skróceniem. Po otrzymaniu paczki okazało się że w serwisie pomylili się o 10 cm( za krótkie). Teraz muszę kupić nowy przewód i sam skróce, ale pojawia się pytanie, jakie są różnice w przewodach shimano sm 90. Sa różne oznaczenia np. do saint, zee, itp ceny też różne. Jaki ja mam kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja, ale zakupy przez neta wydawały się tańsze, sam nie wiem po ci kazałem im skracać, przecież to nic trudnego. W dodatku oba hample zapowietrzone. W poniedziałek zadzwonię zobaczę co powiedzą. Ale wracając do tematu, to na czym polegają roznice w przewodach shimano?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamulce odpowietrzone, doszedł koszt zakupy oleju. Teraz trzeba jeszcze kupić przewód i zakuć na nowo, zrobię to sam. Tylko przeglądając choćby stronę bikestacji tych przewodów sm 90 jest kilka rodzajów. Jaki wybrać? Do sklepu zadzwonię w poniedziałek, ciekawe co powiedzą nt. za krótkich przewodów i zapowietrzonych hamulców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamawiałem gdzie indziej, nie mam trzech dni na czekanie. Generalnie sam kupię i sam skróce ,tylko szukając przewodu natrafiłem na kilka rodzajow i nie wiem na czym polega różnica? Ponadto 40 dychy za skrócenie przewodów i wysłaniu hamulców totalnie zapowietrzonych to jakaś kpina z klienta, pomijam już pomyłkę co do długości ( za krótki tylny o jakieś 10 cm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamulce odpowietrzone, doszedł koszt zakupy oleju. Teraz trzeba jeszcze kupić przewód i zakuć na nowo, zrobię to sam. Tylko przeglądając choćby stronę bikestacji tych przewodów sm 90 jest kilka rodzajów. Jaki wybrać? Do sklepu zadzwonię w poniedziałek, ciekawe co powiedzą nt. za krótkich przewodów i zapowietrzonych hamulców.

 

Do SLX / XT / XTR musisz szukać przewodu z zakutą fabrycznie z jednej strony końcówką, przez którą przechodzi kulisty imbus mocujący przewód do zacisku. Coś takiego:

shimano-sm-bh90-przewod_4107.jpg

 

 

W zwykłym Deore po obu stronach są oliwki i nakrętki ze stożkiem, które sam wkręcisz w docisk i korpus klamki, czyli sam przewód nie bedzie zarobiony. To bedzie coś takiego, tylko dłuższe:

shimano-deore-sm-bh90-pr_13709.jpg

Musisz jeszcze zwrócić uwagę na długość przewodu. Typowo jest 1700mm (na tył) i 1000mm (na przód)... do tego dochodzi kolor... ;)

Edytowane przez vteccorp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej pytałeś o różnice między SM-BH90 do SLX, XT, XTR, Saint i Zee... z tego co widzę, to różnice są kosmetyczne (najprawdopodobniej - głową w każdym bądź razie nie ręczę ;)). Sprowadzają się one np. do koloru zaciśniętej końcówki przewodu (fachowo nazywa sie to banjo) i w Saint jest ono niklowane na złoto. Przy SLX/XT/XTR śruba mocująca przewód jest dłuższa, bo skręca jednocześnie do kupy cały zacisk (śruba poziomo) w Saint i Zee jest krótka, bo zaciski są innej konstrukcji (śruba pionowo). W Saint i Zee łby śrub są kuliste w SLX/XT/XTR łeb jest bardziej stożkowy (chyba, żeby było łatwiej odróżnić). Jak mamy wątpliwości, najlepiej przed zakupem pytać czy przewód będzie pasował do danego modelu, badź prosić o real-foto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...