Skocz do zawartości

[Zakup] Przymiarki do kupna pierwszej szosówki


Pegieton

Rekomendowane odpowiedzi

No fajne fajne rowerki, ale suma 4k jest dla mnie NIEPRZEKRACZALNA. Wobec tego czekam dalej na obniżki i wyprzedaże. Tak?

 

Dam radę za tę sumę wyrwać na wyprzedażach full carbon na 105? Czy może jednak nie zrażać się tak aluminiowymi ramami?

 

Myślę że może być ciężko. Gdzieś widziałem te Haibike na Tiagrze za 4k. Z 2 strony wg mnie większą różnicę zrobi zmiana kół na lepsze niż napędu z T. -> 105.

 

BTW - po tym jak u chłopaków w Wertykalu oglądałem parę rowerów po dzwonach (robią ekspertyzy dla sądów czy ubezpieczycieli) - byłbym ostrożnym z używanym karbonem; ze 2 ramy ktore oglądałem były pęknięte - ale naprawdę trudno to zauważyć - to w temacie tej super okazji z Planet X.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, identyczny rower, z tą samą nazwą, na tej samej stronie, w zakładce roku 2013 jest 500zl taniej, czyli 5,5k :D.

Jeśli w środku wakacji proponowano za niego 4800, to jak myślicie, ile mogą jeszcze zejść? Przypominam, że nie spieszy mi się i mogę czekać nawet do zimy.

 

Co do używki, którą wyczaiłem, na razie ją zrzucam na dalszy plan. Sprzedawca "sprowadza rowery w większych ilościach i nie ma paragonu z datą zakupu".

 

 

Edit: Wysłałem zapytanie odnośnie tego roweru - czy do końca roku dam radę go wyrwać za 4k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niską wagę przy karbonowej ramię traktuję jako bardzo miły dodatek. Bardziej chodzi mi o inne "czucie" roweru, przenoszenie energii na ciało itp.

Ale nie wiem czy w takiej cenie ramy karbonowe są "godne zaufania", no bo to właściwie te najtańsze, tak? Dlatego nie jestem w 100% przekonany czy dobrym wyborem będzie karbon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że karbonowa rama i widelec z Haibike raczej są "godne zaufania". Raz: ten zestaw -oprócz Haibike- występuje również w Lapierre

i Ghost. Dwa: czytałem kilka testów, w których był raczej chwalony.

Mnie także proponowano tego Haibike z dużym rabatem.

Najprościej chyba będzie zadzwonić do Activy, podać budżet i zapytać co mogą zaproponować.

Ten jest bliski budżetu:

http://www.merlincycles.com/beone-diablo-race-road-bike-63023.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Merlin dalej nie wysyła do .pl 

 

Oprócz Activy byli też jacyś goście z Rudy Śl. - podpytywałem wstępnie i coś te Haibike były do negocjacji - ale obawiam się że do 4k nie zejdą. Ale to dość dobry wybór, sam bym pewnie brał tyle że potrzebuję 60-tki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rama karbonowa w Haibike jest godna polecenia, to rowerek jest jak dla mnie bardzo zacny. Czekam na odpowiedź w kwestii ceny, teoretycznie 4k to przecena o 33%, a wakacyjne zniżki niby "do -35%", więc jest jakaś mała szansa ;P

 

Jeśli chodzi o BeOne Diablo Race. Co w jego przypadku najbardziej wpływa na 1,5tys niższą cenę w porównaniu do Haibike?

 

A Ci "inni kolesie z Rudy Sl." to kto? Bo nie mogę znaleźć.

 

Edit: No i czar prysł. 4k to cena "niższa od ceny zakupu", najtaniej proponują 4900.


Wobec tego jak wypada ten BeOne w porównaniu z Haibike challenge Sl oraz tym:

http://rower.com.pl/rowery/rowery-wg-typu/rowery-szosowe/haibike-challenge-rc_1

rowerem, który mogę nabyć za 3900 lub nawet mniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem właśnie rower. Szosowy.

 

No to nie wiem jak to zrobiłeś. Z mojego koszyka:

 

BeOne Diablo Race Road Bike 54cmBEONE-DR-54

!This product cannot be shipped to your currently selected delivery country of Poland. Please remove this item, or change your delivery country.
 
 

Pisałem do suportu - odpowiedzieli, że mają problemy z wysyłką za granicę

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie - toć piszę, że nie pozwalało zamówić. Z ciekawości próbowałem innych krajów - wygląda, jakby w ogóle nie wysyłali za granicę.

 

Kupiłem Boardmana Team Carbon w Wiggle - tam jest w sumie Tiagra/105, wyszedł ~4300 zł - ale dostałem z powrotem 10% w voucherze do wykorzystania, więc będzie na pedały, koszyk itp. drobiazgi. Wysyłka do Polski darmowa, a jak widzę rower obecnie w DHL-u gdzieś między Poznaniem i Katowicami. Ogólnie Wiggle polecam - zamawiałem już wiele razy rzeczy rowerowe i biegowe, można znaleźć fajne okazje i całkiem niezła obsługa klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Pisałem do suportu - odpowiedzieli, że mają problemy z wysyłką za granicę


Ale jaki problem? 

Przecie cała masa firm kurierskich kręci w tę i w tamte, na linii UK - Kraj-Raj.

A nawet jeśli mają jakiś problem, to kuriera można zorganizować sobie samemu (np. przez przesylarka.pl) i odbierze z ich sklepu/magazynu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem nie że ja mam problem - a że sklep ma problem. Czy ta przesylarka działa jak jakiś polamer (tzn. można ze sklepu wysłać na ich adres - a oni dalej do .pl?)

 

Z 2 strony - próba wycenienia pudła z rowerem i...137 funtów czyli ponad 700 zł. Generalnie specjalnie nie płaczę - bo z tego co patrzyłem na rzeczy dostępne w Merlinie nie mogłem znaleźć nic z sensowną dla mnie geometrią i w dobrym rozmiarze - albo dość sciganckie Felty F - albo w drugą stronę -mocno wyprostowane.(np. ten Beone, stack 630 przy 60-tce). Ja celowałem w coś o geo zbliżonym choćby do CAAD Cannondale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No to nie wiem jak to zrobiłeś.

 

 

 

 

 

Normalnie: złożyłem zamówienie, zapłaciłem paypalem za rower i transport (35 funtów) i otrzymałem rower. Niestety, nie ten, który zamówiłem: zamiast Felta Z5 przysłali Felta F5. Rower odesłałem, po czym otrzymałem właściwy.  Pieniądze za moją wysyłkę bez problemu oddali. Zakupu dokonałem 24 lipca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz-  to jakoś ostatnio zmienili - z miesiąc temu chyba. Na dziś na pewno nie da się zamówić. Swoją drogą dobrze wiedzieć, że mogą się do tego stopnia walnąć - co do obsługi klienta to generalnie moje doświadczenia z angielskimi sklepami baaardzo w porządku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Czy ta przesylarka działa jak jakiś polamer (tzn. można ze sklepu wysłać na ich adres - a oni dalej do .pl?)


Możesz zamówić kuriera bezpośrednio pod drzwi sklepu, odbierze rower i przywiezie Ci pod drzwi. Mnie kosztowało to niecałe 180PLN (ze Szkocji, dokładniej Edynburga), a nie 700-set (nie wyceniaj rozmiarów pudła, tylko szukaj kurierów, którzy mają zafiksowaną na przewóz roweru stałą opłatę).

 

Haibike RC w porównaniu do BeOne tylko ładnie wygląda. ;P. Mam racje?


Można tak to ująć. BeOne na pełnej 105-tce, z dobrymi obręczami i niezłymi oponami (nie widzę opisu kół w HiBike'u), tylko ta 3 blatowa korba (IMHO) trochę zbędna, jeśli nie będziesz robił jakichś mega podjazdów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...