Skocz do zawartości

[ Klamkomanetki ] Tourney ST-A070


pawelj5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam szosę z lat 90-tych na osprzęcie Shimano RX100. Napęd 2x7 z manetkami na ramie. Ostatnio trochę zaczął mnie drażnić sposób zmiany biegów. Na siedząco trzeba odchylać nogi, a na stojąco zmiana jest praktycznie nie możliwa. Jak biorę podjazd na stojąco i źle dobiorę przełożenie, albo w trakcie podjazdu zmieni się nachylenie, to muszę przysiąść aby dokonać korekty. Trochę mnie to denerwuje, więc zacząłem zastanawiać się nad klamkomanetkami. Z tego co zdążyłem się zorientować najniższą polecaną grupą jest Claris. Obsługuje napęd 2x8, więc musiałbym zmienić też kasetę i tylną przerzutkę na 8 biegową. Koszt takiego zabiegu to ok 70-80% wartości roweru. Za dużo jak dla mnie. Przeglądając internet trafiłem na coś takiego http://www.alerower.pl/p4428,klamkomanetki-shimano-tourney-2x7-rzedowe-st-a070.html . Jest to chyba nowość i niewiele informacji udało mi się uzyskać na temat tego osprzętu. Konstrukcyjnie bazuje na starej SORZE, która w prawdzie była krytykowana za sposób zbijania biegu, ale myślę, że i tak byłby to dla mnie spory zysk na komforcie. Cena poniżej 250zł jest jak najbardziej do zaakceptowania. Nie musiałbym zmieniać przerzutki i kasety. Doszedłby jedynie koszt zakupu gniazd oporowych w miejsce starych manetek. Wiem że Tourney to najgorsza jakościowo grupa i pomimo konstrukcji jak SORA jakość raczej nie będzie tak samo wysoka. Jeżeli ktoś miałby jakieś doświadczenia z tymi klamkomanetkami, prosiłbym o opinie. Roweru używam amatorsko, 500-700km w miesiącu. Warto, czy dać sobie spokój?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanowię się w takim razie nad Claris. Są 50% droższe od Tourney, ale jest to już do przełknięcia skoro będą współpracować z resztą osprzętu. W rozważaniach na odrzuceniem klamkomanetek Tourney przydałaby mi się informacja, czy umieszczony z boku spust umożliwia w ogóle przełączanie biegów z dolnego chwytu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...