Skocz do zawartości

[rower] Kross Hexagon x6 2013 dobry wybór?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć co sądzicie o tym sprzęcie? mój poprzedni temat dotyczył crossowki ale poczytałem trochę o wyższości górala więc chyba na niego się zdecyduje ale no właśnie czy będzie to dobry wybór w tej cenie jeśli się zdecyduje na:

http://www.mudserwis.com/kross-hexagon-x6-2013#!#dane-techniczne

jeśli nie to poradźcie coś innego w podobnej cenie proszę ! (potrzebuje roweru na gwałt xD)

 

e: tylko ze wielkość ramy bym potrzebował 19cali czyli ten konkretny i tak odpada :/

Edytowane przez Makos9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam drugi taki rower, niezawodność w każdych warunkach, wygodna jazda (pozycja bardziej rekreacyjna), tarczówki mechaniczne prawie bezobsługowe, cena też dobra - polecam. Owszem da się kupić rower na lepszym osprzęcie w tej cenie ale jakoś te internetowe marki do mnie nie przemawiają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn. jakie marki? napisz zebym się nie naciął na jakąś cieżko coś wybrać jak jest się kompletnie zielonym w temacie..

 

e: jeszcze mam pytanko jaki masz wzrost do jakiej ramy przy swoim Krossie ? 

Edytowane przez Makos9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie "naciął" bo tutaj są polecane Kands, Lazaro, Scud, Spartacus i Limber, ale wolę widzieć co kupuję, mieć możliwość przetestowania wcześniej tego co zamierzam kupić i mieć rower marki znanej i pewnej. Dlatego wybrałem Krossa i innym też polecam. Co więcej, przez ręce 4 moich kolegów przewinęło się już 7 rowerów Krossa (6 Hexagonów i Level A3) i nikt z nich złego słowa na te rowery nie powiedział.

 

Ramę mam nieco za małą - 21" przy wzroście 196cm.

Edytowane przez Wojtek97
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki myślisz ze przy moich 182 cm 19 cali ramy Krossa będzie odpowiednie? bo też mi się Krossy podobają, tylko się zastanawiam czy mtb xc się czymś różni od zwykłego mtb? sorry pewnie za głupie pytanie :)

 

chyba się zdecyduję na tego Krossa http://www.top-narty.pl/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=266135

 

raczej nie zamierzam więcej wydać jestem kompletnym amatorem ale pojeździć lubię, może w przyszłości jakiś maratonik ;p 

dobry wybór?

Edytowane przez Makos9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jest mądre - różnica jest, dla mnie znacząca. Na Levelu A3 pozycja jest dużo bardziej "leżąca", wyczynowa i agresywna, do asfaltowej jazdy niewygodna. Na Hexagonie zaś pozycja rowerzysty jest bardziej rekreacyjna, nieco bardziej wyprostowana i ogólnie wygodniejsza co normalnej jazdy.

Co do ramy - warto się przymierzyć w sklepie do ram, bo wzrost 182 to takie pogranicze między 19 a 21. Na mojego tatę (185cm) 19" jest za mała, a na kolegę (ok. 180) wystarczająca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezawodność w każdych warunkach

Uch... ludzie kupują jakieś kosmicznie drogie XT czy XTR i narzekają, że nie zawsze działa toto tak jak powinno, a tu proszę! Najciemniej pod latarnią, chciałoby się powiedzieć. Wystarczy pomieszać SIS z Tourneyem i Acerą i mamy napęd niezawodny w każdych warunkach. A ile kasy w kieszeni zostaje!

 

Dobra, teraz serio: Jeśli do wydania masz ok 1200 zł, to na sensowny markowy rower po prostu Cię nie stać. Zostają więc zgniłe kompromisy: albo naklejka znanej marki na ramie i łatwiejsza organizacja naprawy gwarancyjnej (ale sprzęt miernej jakości), albo sprzęt lepszej jakości, ale mniej "prestiżowy", zwykle kupiony przez internet. W dużych miastach jest o tyle łatwiej, że często znajdziesz sklep, gdzie mają i te mało znane marki, albo są w stanie taki rower sprowadzić.

 

ale wolę widzieć co kupuję, mieć możliwość przetestowania wcześniej tego co zamierzam kupić

W Krakowie można bez problemu dostać Kandsa czy Limbera w sklepie stacjonarnym (sam tak kupowałem). Można więc pomacać, obejrzeć, przejechać się nawet...

Edytowane przez Shiryu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Kross A2 to jest wg. Ciebie również marna jakość? czy jednak przyjemnie pojeździć się da? Jeśli miałbym się zdecydować na jeden z podanych przez ciebie kompromisów to oczywiście jakość nad marką ale czy marki takie jak Kross nawet w swoich tańszych modelach sprzedają mierne rowery?? Pytałem dziś u siebie o Kandsa (jestem z Bydgoszczy) no i jest możliwość zamówienia sprzętu po usłudze złożenia za v1300 energy zapłacił bym 1329 zł. czy to się opłaca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzysz na rowery przez pryzmat konkretnych modeli i marek, a to tak nie działa ;) Rower składa się z części i te części generalnie można dostać na rynku. To oznacza, że ich jakość można zweryfikować niezależnie od tego, w jakim rowerze zostały zamontowane. Jeśli widzisz tylną przerzutkę Acera rd-m360, to nie ma znaczenia, czy jest ona zamontowana na Krossie, Cube, czy Kandsie. To ta sama przerzutka i działać będzie tak samo.

A2 z 2013 r. to w swoim przedziale cenowym bardzo dobra opcja, z osprzętem nadającym się już do jazdy zgodnie z przeznaczeniem - czyli w terenie. Zwróć uwagę, że ma już choćby kasetę zamiast nietrwałego wolnobiegu (absolutne minimum, jeśli rower ma być używany w terenie) i blokowalny amortyzator.

Inna sprawa, że seria A uchodzi za sportową, więc jak nie masz wyrobionych mięśni postawy, to z początku pochylona sylwetka może dawać w kość (żeby nie było, że nie ostrzegałem :P).

 

czy marki takie jak Kross nawet w swoich tańszych modelach sprzedają mierne rowery

Owszem, bez cienia skrupułów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korci mnie żeby zakupić mimo wszystko http://www.goride.pl/kross-level-a2-2013-wysylka-kurierem-dhl-gratis-p-279.html na poprzednim (mniejszym) rowerze, jednak miałem tą sylwetkę bardziej pochyloną i jak usiadłem na zwykłego mtb to tak mi coś nie pasowało, chyba już z przyzwyczajenia :) ale dla pewności przejdę się dziś do sklepu rowerowego chociażby po to aby porównać jak się siedzi na obu. czyli np. na tym http://www.goride.pl/kross-hexagon-x5-2014-wysylka-kurierem-dhl-gratis-p-1200.html i tym powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Uch... ludzie kupują jakieś kosmicznie drogie XT czy XTR i narzekają, że nie zawsze działa toto tak jak powinno, a tu proszę! Najciemniej pod latarnią, chciałoby się powiedzieć. Wystarczy pomieszać SIS z Tourneyem i Acerą i mamy napęd niezawodny w każdych warunkach. A ile kasy w kieszeni zostaje!  

Przez błoto się jeździło, przez deszcz, przez śnieg i jakoś żadnej awarii nie było. Na pierwszym (V6) zrobiłem 3200km - bez awarii, na obecnym (X6) jest ok. 700, też nic się nie stało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nietety w sklepie w którym byłem nie mieli Krossow :( Pan powiedział że w tym roku Krossy są droższe niż Gianty i ich nie zamawiają, zawiodłem się. Pozostało wypróbować Gianta w tej bardziej sportowej wersji z kołami 27,5 cala (powiedział że teraz są takie standardy) cenowo lekko przekracza mój budżet bo kosztuje 1699zl. Co mnie zraziło to to że nie mial kasety tylko wolnobieg :/ Są jakieś fajne Gianty z tego roku do 1500 - 1600 zł., ?

 

e; a no i mial tylko taki z ramą 21cali, ciut za duza na mnie ;]

 

e2; i jeszcze znalazlem w innym sklepie kolo mnie takie rowery:

 

http://skleprowerowy.bydgoszcz.pl/ROWERY/sezon-2014/trek-3500-2014-b-o

http://skleprowerowy.bydgoszcz.pl/ROWERY/sezon-2014/madman-27-2014-red

Edytowane przez Makos9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak patrzę na specyfikacje tych rowerów, to trudno nosem nie kręcić. 1700-1800 zł to już jest trochę grosza, a tu dostajesz osprzęt gorszy niż w moim Kandsie za 1200 zł. W obu drażnią szczególnie widelec i mechaniczne hamulce. Gdyby kosztowały tyle, co x6, to byłby niezły wybór, ale tak...

 

Z wymienionych wybrałbym Kellysa, ale od razu nastawiaj się na wymianę hamulców (a z nimi i manetek).

 

W takiej sytuacji zostaje mi namówić Cię na Limbera Tasso ;)

Dla porównania (z Kellysem) masz w nim:

- kilka klas lepszy amortyzator z hydrauliczną blokadą skoku z kierownicy

- napęd 3x9 (lepsza możliwość doboru przełożenia do potrzeb)

- przerzutkę przednią o klasę lepszą

- przerzutkę tylną lepszą o 3 klasy

- "prawdziwe" (czyli hydrauliczne) hamulce tarczowe

- manetki o 2 klasy lepsze

- markową, o 3-4 klasy lepszą korbę

- markowe opony

Na Allegro taka przyjemność kosztuje ok 1600 zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje - mocno zastanowię się nad Twoimi sugestiami.  Jeden mankament takich rowerów z allegro mi chodzi po głowie, a mianowicie serwis, gdybym kupował w sklepie stacjonarnym miał bym go na miejscu a tak w razie usterki gdybym chciał reklamować na gwarancje to muszę wysyłać do nich rower, trochę bbybyło z tym zachodu. No ale coś za coś, dlatego bardziej jestem na tak niż na nie póki co, jeszcze przemyślę i zdecyduje co kupić. Gdyby jeszcze ktoś miał inne propozycje górali w tej cenie proszę piszcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jest tak opcja:

ten rower jest dostępny w sklepie kolo mnie: http://www.centrumrowerowe.pl/rowery/gorskie-mtb/27-5-cala/p,ferrini-rower-r3-hdb-27-5-24v-szary-ferrini,353962.html czy to będzie dobry wybór, ma kasete, amortyzatory ze skokiem 100mm i jego blokadą no i koła 27,5 które mi się ostatnio spodobały, tarczówki, no i ogólnie design roweru mi się podoba, jak myślicie?

 

e: jeszcze co do tego Limbera, to wizualnie mi się nie podoba - geometria ramy trochę chyba nie da mnie,(ale z drugiej strony przy tej wielkości kół być może taka musi być) a jeśli nie mam możliwości sprawdzić na żywo, tym gorzej, więc chyba się nie zdecyduje na niego.

Edytowane przez Makos9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...