Skocz do zawartości

[Grand Canyon AL SLX 7.9] na maraton


amauser

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

może najpierw się przedstawię z racji że jestem na tym forum od niedawna, mam na imię Tomek i podobnie jak Wy uwielbiam rowery :)

 

Jeżdżę dość dużo na rowerze dlatego postanowiłem wziąć udział w maratonie mtb by przeżyć super emocje w tej przygodzie, ale żeby moc wziąć udział w zawodach potrzebuje waszej pomocy z zakupem roweru. Jako że jestem praktycznie zdecydowany na zakup GC AL SLX z rocznika 2015 ( rozmiarowki z 2014 niestety już wyprzedane ), prosił bym was o pomoc w dobraniu odpowiedniego rozmiaru.

 

A więc tak:

wzrost 176

przekrok 77-78

waga 83 kg

 

według programu ze strony canyona powinienem kupić rozmiar M. Jak myślicie będzie to odpowiedni rozmiar ?

 

Najlepiej by było jak bym osobiście przymierzył taki rozmiar więc gdyby ktoś był z rzeszowa lub z okolic i chciałby mi pomoc to proszę o wiadokość.

 

Dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wisiał czy nie, rama M jest dla niego. a przynajmniej rama rozmiar S będzie za krótka ... i tego nie da się nadrobić mostkiem i innymi kombinacjami ...

Zresztą, ten przekrok praktycznie w niczym nie będzie przeszkadzał ...

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacyjnie nie będzie u mnie Canyona 9.9 ... to że złożyłem zamówienie wcale nie znaczy że ktoś je przyjął ... ręce i wszystko inne mi  opadło.

Gdybym sobie zamówił może ze trzy sztuki które były dostępne tego dnia na stronie, to może bym wylosował z jedną a tak d...a zbita.

 

Biorę się za Treka lub Scotta Scale... lub jeszcze coś innego

 

Edytowane przez marcusb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

może najpierw się przedstawię z racji że jestem na tym forum od niedawna, mam na imię Tomek i podobnie jak Wy uwielbiam rowery :)

 

Jeżdżę dość dużo na rowerze dlatego postanowiłem wziąć udział w maratonie mtb by przeżyć super emocje w tej przygodzie, ale żeby moc wziąć udział w zawodach potrzebuje waszej pomocy z zakupem roweru. Jako że jestem praktycznie zdecydowany na zakup GC AL SLX z rocznika 2015 ( rozmiarowki z 2014 niestety już wyprzedane ), prosił bym was o pomoc w dobraniu odpowiedniego rozmiaru.

 

A więc tak:

wzrost 176

przekrok 77-78

waga 83 kg

 

według programu ze strony canyona powinienem kupić rozmiar M. Jak myślicie będzie to odpowiedni rozmiar ?

 

Najlepiej by było jak bym osobiście przymierzył taki rozmiar więc gdyby ktoś był z rzeszowa lub z okolic i chciałby mi pomoc to proszę o wiadokość.

 

Dzięki i pozdrawiam

M. Tylko i tylko M. Podobne mam wymiary. Kolega śmiga na L i dla mnie to krążownik. M idealna dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to trochę nie w temacie, ale mam sam zastanawiam się nad zakupem tego roweru i jeszcze innego w tej samej cenie (specyfikacja poniżej). Mają wybór na którego byście się zdecydowali? 

Największą niewiadomą dla tego roweru jest jakoś ramy karbonowej oraz komponentami (piasty) firmy XLO. Nie spotkałem się jeszcze z komponentami tej firmy, nie wiem do czego je porównać.

Będę niezmiernie wdzięczy za pomoc. Więcej w tym temacie http://www.forumrowerowe.org/topic/170650-rower-do-5000-grand-canyon-al-slx-79-vs-haibike-greed-910/

 

HAIBIKE GREED 9.10
 
Fork Fox 32 Float CTD O/B, suspension: air, damping: oil, travel: 100mm, tapered
Front derailleur Shimano Deore M611, Direct Mount
Rear derailleur Shimano Deore XT M 781, 30-speed
Shiftlever Shimano Deore, SL-M 610, Rapidfire
Crankset Shimano SLX M 672, 40-30-22 Teeth, 2-piece crankset
Bottom bracket Shimano Press Fit SM-BB 71
Sprocket Sram PG 1020 11-36 Teeth, 10-gear
Chain KMC X10-93
Brake lever Tektro Auriga, hydraulic disc brake
Brake (front) Tektro Auriga, hydraulic disc brake, 180mm
Brake (rear) Tektro Auriga, hydraulic disc brake, 160mm
Tires Schwalbe Racing Ralph Performance,29x2,25, Presta valve
Rim DT Swiss 466d Disc, alloy-double wall
Hub (front) XLC EVO Disc, axle 15mm
Hub (rear) XLC EVO Disc axle, 142/12mm
Spokes black 2,0mm
Handlebar Haibike Top-Flatbar, oversize, 720mm
Grips XLC Sport lock on grips
Stem Haibike Alu A-Head
Headset VP 62AC, semi-integrated, tapered
Saddle Selle Italia X1
Seatpost Haibike 27,2mm, Alu-Patent, clamp with hexagon-clamping
Pedals w/o
permissible total weight 120 kg
Rama UD Carbon, 29", Advanced Multiforming Technology, Monocoque
Ciężar całkowity 11,4

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej by było jak bym osobiscie się przymierzyl do roweru wtedy by sie rozwialy wszelkie wątpliwości i tu moja prośbą ma może ktoś taki rower w rozmiarze M oraz mieszka w woj. podkarpackim ? bylbym niezmiennie wdzięczny za pomoc :) wybaczcie za brak polskich znaków ale do końca przyszlego tygodnia będę bez komputera został tylko telefon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup rozmiar M, zmień koła na 26" i będzie idealnie, w innym przypadku zapomnij o potomstwie :)

Trudno dyskutować. Zmierzyłem ramę- M. Koła na pewno 29. Kilka ukończonych maratonów. XC też się zdarzyły. Jakieś przy okazji sukcesy. Żona zadowolona. Tak mówi. Może istniejemy w innej rzeczywistości? A może więcej praktyki a mniej teorii? W temacie rowerowym oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TomKloc napisał, że ma 77-78cm w długości wewnętrznej nogi. Rama Grand AL SLX ma 803 mm przekroku. Co oznacza, że będzie nawet stając na pasach będzie musiał uważać, bo rama jest dla niego po prostu za wysoka. Twierdzę tylko, że powinien sobie znaleźć ramę o nieco innej geometrii, bo ta będzie dla niego niebezpieczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Mi kalkulator na stronie Canyona podpowiadał L-kę, wziąłem XL i teraz ją odsyłam bo za duża. Zobacz co Ci wychodzi wg. tego kalkulatora i to bierz, najwyżej wymienisz na inny.

Witam,

jak wygląda sprawa z odesłaniem roweru firmy canyon?

Zamawiasz, kupujesz, otrzymujasz, składasz, wykonujesz próbną jazdę i okazuje się że Ci coś nie pasuje. Bez problemu możesz go odesłać? Oddają pieniądze czy zamieniają na inny rower? Kto pokrywa koszty przesyłki? Firma jest rzetelna i nie ma z nią problemów przy takich transakcjach? Pytam bo jak wiadomo niema możliwości przymierzenia się do roweru przed kupnem w jakimś salonie rowerowym a bez przymiarki jest ryzyko że kupi np. złą rozmiarowo ramę idt. Jakie macie doświadczenia?

Edytowane przez Kmicic226
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem kilka dni temu u polskiego przedstawiciela firmy Canyon i mowil ze nie ma z tym najmniejszego problemu. Zapewnial ze mozna rower zlozyc i odbyc jazde testowa a w przypadku gdy cos nie pasuje rower wymienic na inny model/rozmiar. Zapewnial rowniez ze zwrot gotowki jest mozliwy a za przesylke powrotna nic nie placisz. Zadzwon na infolinie to bedziesz mial 100% pewnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...