Skocz do zawartości

[do 2500zł]Następca Bouldera czyli jakis 29er


Rekomendowane odpowiedzi

To trochę kiepsko - przyznam się, że skłaniałem się ku Mongoosowi (jednak cena robi swoje a mogę go mieć już za 2050zł) - czyli w przypadku jakiś zabaw gwarancyjnych będę go musiał wysłać do sklepu z którego go kupiłem  :icon_question:

 

Czyli muszę jeszcze raz udać się do lokalnego sklepu i przyjrzeć się Ghostowi 2919 (cena 2200zł), Northtec Cayon XT (cena 2700zł) oraz Scottowi (cena 2700zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Unibajk Cię nie interesuje? Za cenę około 2500 masz całkiem wyrównany sprzęt- amorek jak na swoją cenę bardzo OK, hamulce lepsze niż u konkurencji i nie gorszy napęd.

Przy okazji spytam się eksperta, czy ten Evo 29 2014, ma tarperowaną główkę? Stery ma wewnętrzne (jeśli to ma znaczenie) i nie wiem czy nie utrudniłoby to ich zmiany na pół zintegrowane w razie potrzeby.


P.S Nad kupnem w top-narty zastanowiłbym się 2 razy. Sklep jest w Czechach a sprzedaje rowery polskiego producenta (Kross) 1000 zł taniej niż większość sklepów (R6) co we mnie budziło podejrzenia szczególnie w kwestii gwarancji. Mongoose jest mimo wszystko dość egzotyczną marką u nas więc na gwarancję w Polsce pewnie nie miałbyś co liczyć. Warto się czasem potargować z lokalnymi sprzedawcami powołując się na ceny w internecie. Oczywiście nie mogą zejść tak samo nisko z ceną, ale o te 8-15% możesz powalczyć, a serwis gwarancyjny masz na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratuluję zakupu Unibika jesli chodzi o główkę ramy to nie jest taperowana stery sa standartowe 1 1/8" jeśli chodzi o Mongoose ma swoich dystrybutorów w Polsce przegląd zerowy potrzebny do podbicia gwarancji na pewno wykonają ale bezpłatnie to raczej nie ja rower zamawiałe w warszawie a pierwszy przegląd robiłem we Wrocku i płaciłem 150 zł jesli coś by Ci się stało z ramą piszesz do firmy do stanów i jak Ci uwzględnią reklamację to najprawdobodobnie przyślą ramę albo najprawdopodobnie każą Ci się zwrócić do sprzedawcy u którego kupiłeś aby wyjaśnił przyczyny uszkodzenia ramy jako że nigdy nie miałem roweru tej firmy to na 100% nicz\ego nie jestem pewny przy zakupie powinienes dostać papiery na rower z warunkami gwarancji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

rodszyld69 dobra godzina 03:10  :thumbsup: Powiedz mi jeszcze tylko czy warto składać w tym budżecie rower - bo mam ludzi którzy są w stanie mi w tym pomóc (przy okazji do nabycia amortyzator RS XC 32 Air za 300zł - nowy jutro będzie sciągnięty z roweru) do tego rama w stylu accent peak lub takie coś http://allegro.pl/rama-bergamont-revox-2-2-rozm-60-29-29er-xc-i4453206363.html wychodzi ok 850zł więc na pozostałe komponenty miałbym 1500zł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koła: http://allegro.pl/kola-czarne-700c-29er-deore-m525-6-srub-v-brake-i4459545234.html 300 zł
napęd+hamulce: http://www.bikestacja.pl/pl/czesci-rowerowe/kompletne-grupy-osprzetu/grupa-osprzetu-shimano-alivio-m430-3x9-disc.html  950 zł.
Zostaje 250 zł na pedały (około 50 zł najbiedniej), pancerze i linki (około 30 zł), siodełko +sztyca tutaj koło 150 i tak samo kierownica+mostek. Można też szukać okazji i wszystko ogarnąć taniej przez ten rok. Chyba że v brake wchodzą w grę to wtedy na pewno się zmieścisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waga 100 kg mhmm... Jednak podstawowy model hydrauliki shimano będzie chyba lepszy niż v brake deore. W deszczu będzie o wiele lepiej. Trzeba poczekać na wypowiedzi osób dość cięzkich które używały tych v brakeów.
@down ja też ale ważąc 55 kg a nie prawie 2 razy więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Doere Vki i dupy nie urywały (w odniesieniu do AVID ELIXIR 5 przez jakiś czas miałem do dyspozycji rower z takimi hamulcami), dlatego wolałbym coś hydraulicznego.

 

Co do zakupu roweru to Scott odpadł, pozostaje Ghost 2919 przy cenie 2200 + wymiana manetek na dzień dobry, ewentualnie Northtec DR + wymiana amora na RS XC 32 air 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego uważasz że jak coś nie jest deore lub wyżej to nie będzie działać. Największe wady Ghosta to chyba hamulce tektro (które podobno ostatnio się poprawiły) no i... RST Blaze.

@rodszyld69 to z zakupem unibike to był... sarkazm? Ja na mojego dawnego unibike mission nie narzekałem choć i wymagań nie miałem zbyt dużych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rodszyld69 dobra godzina 03:10  :thumbsup: Powiedz mi jeszcze tylko czy warto składać w tym budżecie rower - bo mam ludzi którzy są w stanie mi w tym pomóc (przy okazji do nabycia amortyzator RS XC 32 Air za 300zł - nowy jutro będzie sciągnięty z roweru) do tego rama w stylu accent peak lub takie coś http://allegro.pl/rama-bergamont-revox-2-2-rozm-60-29-29er-xc-i4453206363.html wychodzi ok 850zł więc na pozostałe komponenty miałbym 1500zł

skladanie wtedy się opłaca jesli po taniości masz mozliwośc zakupu całego szpeju potrzebnego do złożenia ale jak się składa rower to na plus jest to że masz komponenty w rowerze takie jakie sam chciałes

@rodszyld69 to z zakupem unibike to był... sarkazm? Ja na mojego dawnego unibike mission nie narzekałem choć i wymagań nie miałem zbyt dużych.

w żadnym przypadku  :icon_exclaim:  unibike to dobre rowery ja oprócz roweru mtb mam też crossa na ramie no name i sobie ją chwalę dokupiłem do niej prawie wszystko pewnie nowy rower bym w tej cenie kupił ale frajda ze składania jest zajefajna :woot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taperowana głowka to nowy wynalazek jesli chodzi o tę częśc ramy według opinii daję większa sztywność choc zdania sa podzielone ja mam dwa rowery jeden ma głowkę tapered, drugi standardową 1 1/8" ale jest inna kwestia że jeśli będziesz chciał wymienic uginacz na lepszy o kilka klas wyżej a sterówkę będziesz miał standartową to lipa bo juz teraz lepsze amortyzatory produkuje się pod głowkę tapered a jeśli ędziesz miał rame z nowszym systemem głowki to i zwykły amortyzator tez da się założyc dokupując odpowiednie redukcje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rodszyld69 ale pod zwykłą główkę z pół zintegrowanym sterem można zamontować uginacz przeznaczony do taperowanych główek. Tak zapewniał mnie kolega który trochę już rowerów złożył i w tej kwestii jestem w stanie uwierzyć.

P.S Czy to normalne że linka od przedniej zmieniarki idzie aż tak blisko koła? (<0.5cm>)2e5yvede.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...