Skocz do zawartości

[hamulec] M675- miękka tylna klamka


paxorc

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj po zrobieniu serwisu roweru, zauważyłem, że tylna klamka jest strasznie miękka, w sensie, że muszę prawie blisko kierownicy ją przyłożyć, by tył zaczął hamować, o dziwo przód ma krótki skok. Czy idzie może jakoś tłoczki lekko wysunąć, by zmniejszyć skok klamki (regulowałem też pokrętłem przy klamce, lecz tak na sporą odległość klamka jest odsunięta), czy czeka mnie cały proces odpowietrzania hamulca (wtedy bym musiał zainwestować w olej mineralny) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli "zrobienie serwisu" wiazalo sie z odwroceniem roweru do gory kolami to u mnie pomaga postawienie go po czyms takim na tylnym kole (pionowo) i kilknastoukrotne, szybkie naciskanie klamki. Potem powrot na kola, kilka nacisniec klamki i znowu do pionu. Nie jest to co prawda tak dobre rozwiazanie jak odpowietrzenie, ale nawet w trasie da sie w ten sposob poprawic hamowanie. Sprobuj, nic nie tracisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie michuuu i Boxx dobrze mówią... odpowietrzyć i po sprawie! :yes:

 

...a jako ciekawostkę powiem Wam, że nie tak dawno przekładałem hampelki z Shimano M446+M505 na grupę Shimano XT M785... to, co potrzebne, czyli olej i dla własnej wygody - lejek (Shimano za 6zł) sobie dokupiłem. Przyszedł czas skrócenia przewodów, założyłem nowe oliwki i wbiłem końcówki przewodów (oryginalne końcówki nawet odzyskałem, rozcinając reszty skróconych pancerzy ;)), poskręcałem całość... następnie próba... i... hample żyleta!

Obyło się bez potrzeby odpowietrzania, czy dolewania oleju! Później nawet na necie look'ałem... wygląda na to, że bardzo często udaje się tak skracać przewody w gotowych do jazdy, zalanych zestawach od Shimano :D

Edytowane przez vteccorp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...