Skocz do zawartości

[trasy Wawer]


Beder

Rekomendowane odpowiedzi

Skubałem te trasy po kawałku niemal każdą. W całości to ciężko, bo z Twojego linka po raz pierwszy dowiedziałem się, gdzie prowadzą - gmina chyba starała się utrzymywać to w tajemnicy :-D. Trasy ciekawe, godne polecenia, opisy adekwatne do stopnia trudności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwięcej jeździmy w w okolicach Wawra. Prócz czarnego szlaku mtb trakingiem w zasadzie można się przymierzać do wszystkich pozostałych. Mając przyzwoitą nawigację (np. Kamap i mapa Południowo wschodnie okolice Warszawy, albo południowe okolice Warszawy, czy jakoś tak) zawsze można przeskoczyć na łatwiejszy szlak. Warto planować trasę na zasadzie: jedziemy w kierunku Otwocka rowerem, wracamy SKM. UWAGA! Coś słyszałem o remoncie linii SKM na Otwock - w najbliższym czasie ma kończyć bieg na stacji Wawer, czy Międzylesie, ale nie wiem, czy dotyczy to również weekendów. Właściwie w ciemno mogę polecić wszystkie szlaki piesze i inne w lasach pomiędzy Celestynowem i Otwockiem. Tam nawet na maraton polecają opony semi-slick. Polecam przejazd z Otwocka do Czerska, zespół pałacowy w Otwocku Wielkim. Fajna jest trasa Wałem Zawadowskim w kierunku Konstancina - można tamtędy jechać do Powsina, i wrócić Powsińską.  A przede wszystkim polecam mapę i odrobinę inicjatywy ;-). Do pomocy wcześniej google Earth, Panoramio. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@meping

 

Dziękuję za informacje. Ja na razie tesotwałem czerwoną trasę rowerową w Wawrze i było ok. Korzystając z pogody wybiorę się jeszcze w te tereny. 

Ostatnio przejeżdżałem z Celestynowa samochodem i rzeczywiście dużo świetnych terenów na trekking. Mam nadzieję wypróbować wkrótce.

 

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za opisy.

 

Ł.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...