Skocz do zawartości

[rower] Limber Tasso - czy to będzie dobry rozmiar?


kubro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Nie ma zbyt wielu tematów na temat roweru Limber Tasso.http://www.limber.pl/2014_bike_tasso.php

Nie ma też za bardzo gdzie go wypróbować. W ciemno zakupiłem za ok. 1500 złotych na ramie 21'.

Mam jednak trochę wątpliwośći. Przy 188 cm i długości nogi 90 w połowie ramy do rury poprzecznej zostaje mi ok. 5 cm. Rower jest po prostu ogromny i "krótki".

Długość między kierownicą i siodełkiem porównywalna z moim 20 letnim autorem dallas na ramie 20'. Nie wyobrażam sobie, że rama może być jeszcze krótsza.

 

Mogę go zwrócić, zostaje mi wtedy jednak zakup w podobnej cenie jakiegoś crossa. Będzie gorzej wyposażony, a kupując crossa przyjmowałbym pewnie, że taka odległość od ramy będzie prawidłowa.

Styl jazdy 60% asfalt, 30% teren lekki, 10% ścieżki w niskich górach. Tygodniowo ok 100 km - rower raczej jako rozrywka rodzinna niż sposów na "zmęczenie". Na rowerze nie jeździłem przez kilka lat.

Proszę nich ktoś doradzi - oddać, zostawi lub zostawić i wymienić opony na węższe?

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez kubro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Spróbuje wieczorem. Choć takie pojęcia jak geometria ramy są mi zupełnie obce.


Zamiast przerwy na kawę pomierzyłem. Mam nadzieję że niczego nie pokręciłem. Wg rysunku wymiary w cm

frame_geom.gif

A - 48

B - 57

C - 71

D - 53

E - 47

F - 13

F' -5,5 (między środkami rur).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 192 wzrostu i rama 21" także wydawała mi się być za duża, więc nie wiem jak to będzie u Ciebie. Na pocieszenie mogę Ci powiedzieć, że rama 19" była dla mnie zdecydowanie za mała, musiałbym od razu sztycę siodełka wymienić na dłuższą... Faktycznie jest trochę za krótki. Mam niby siodełko przesunięte maksymalnie do tyłu ale to za mało. W dodatku siodełko jest niewygodne, chyba wymienię na coś innego... Ja nie jeździłem na rowerze przez 7 lat więc i tak jestem zadowolony. Przeskoczyłem całą epokę ze starego 20-letniego Rometa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to może zabrzmieć okrutnie i chamsko, ale tak to się właśnie kończy jak ktoś kupuje rowery przez internet. Kalkulatory rozmiarów ram opierające się na podaniu wzrostu itd to lipa. Rower najlepiej jest "poczuć", a tego zakupy w internecie nie oferują. Też kiedyś dokonałem takiego zakupu i początkowo było zabawnie, że rower ma nietypową geometrię, że jest krótki i skoczny, ale na dłuższą metę - na dalszych dystansach był nieco męczący :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt,te kalkulatory mają się nijak. W moim przypadku mówiły mi o ramach między 19" a 23" i weź tu coś wybierz... Ale z drugiej strony kupując w sieci rower dla żony zaoszczędziłem 500PLN. W tej cenie to się opłaca kupić i w razie czego oddać płacąc za przesyłkę... Kubro, do Przasnysza masz 100km - jedź i wybierz co Ci pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to może zabrzmieć okrutnie i chamsko, ale tak to się właśnie kończy jak ktoś kupuje rowery przez internet. Kalkulatory rozmiarów ram opierające się na podaniu wzrostu itd to lipa. Rower najlepiej jest "poczuć", a tego zakupy w internecie nie oferują. Też kiedyś dokonałem takiego zakupu i początkowo było zabawnie, że rower ma nietypową geometrię, że jest krótki i skoczny, ale na dłuższą metę - na dalszych dystansach był nieco męczący :/

 

Uprościłeś. Internet - to nie "zło". Zakup przez intetnet to ewentualna niewygoda - składanie, rozkładanie, zwrot.

Nie jeżdżę dużo, ale jeżdżę od 20 lat na rowerze "małym" gdy wsiadam na większy czuję się źle, choć jeździ mi się wygodnie. Po prostu mieszkam w "złym" miejscu. Z etapu biegania - wychodząc biegnę pod górę. Wracając też mam pod górę. Taki teren. Dlatego trochę się obawiam.

Poszedłem do sklepu i usiadłem na kilku innych rowerach. Rewelacja w sklepie - Giant z ramą 21' - nie kupię roweru za 3 tysiące, po to żeby wsiąść na niego kilka razy w tygodniu i pojeździć kilkadziesiąt minut przez trzy miesiące w roku (chyba mnie stać, ale czuję sprzeciw). Bardzo źle było na Krossie B3 - siodełko bardzo niewygodne, powodowało, że przy rozmiarze M (19') zaczepiałem spodenkami i lądowałem na ramie przy każdej próbie zejścia. Bardzo dobrze za to czułem się na rowerze z supermarketu na ramie 18'-19' na kołach 29 (opisywany w jednym z wątków Leader). Po prostu te rowery były "niskie", a do takiego jestem przyzwyczajony.

 

Co do jednego zgada - kalkulatory to "lipa". By kupić dobrze trzeba wiedzieć jak przyszły rower ma być wykorzystywany ;)

Po przemyśleniu - zostanę chyba przy tych 5 cm do ramy, będę liczył na to, że krzywdy sobie nie zrobię. Nie poszaleję w górach, nie robiłem tego też jednak przez ostatnie kilkanaście lat. Sam w sobie rower zaś chyba dobry. Może bardziej crossowy niż MTB, ale raczej dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam,

mam prośbę!

Bardzo proszę o podanie wysokości jak poniżej na obrazku zaznaczyłem czarną strzałką ??Od punktu na ramie do ziemii. Bardziej myślę o ramie 19calowej przy wzroście 175 cm, ale chce mieć jakieś rozeznanie.

post-175832-0-90819700-1404468906_thumb.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam,

mam prośbę!

 

Bardzo proszę o podanie wysokości jak poniżej na obrazku zaznaczyłem czarną strzałką ??Od punktu na ramie do ziemii. Bardziej myślę o ramie 19calowej przy wzroście 175 cm, ale chce mieć jakieś rozeznanie.

Od ziemi do ramy, na wysokości środka suportu, 84cm. Najniższy punkt ramy 81cm, najwyższy 95cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower wrócił do naprawy w ramach reklamacji - nie jestem w stanie zmierzyć. Mam jednak nadzieję, że wróci. Chyba już się przyzwyczaiłem. Kiedy go mierzyłem w miejscu gdzie staje schodząc z siodełka - 85 cm. Mniej więcej tak jak podawał więc veetech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower przyjechał z krzywym kołem + krzywą tarczą hamulca. Możliwe zresztą, że to był jedynie efekt krzywego koła.

Gdybym w pierwszym momencie był przekonany, że zostaje wycentrowałbym koło i próbował delikatnie tarczę wyprostować.

Zacząłem jednak dyskusje ze sklepem więc odesłałem. Zobaczę jaki będzie efekt końcowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...