Skocz do zawartości

[SPD] Buty i pedały-najlepiej komplet.


jogi109

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko te pedały są nowe mają zaledwie 7 dni (M540) a od smaru nie grzeszyły jak je wyjąłem z pudełka. Musze się przejechać w butach spd po tych wszystkich dokręcaniach imbusem, bo luzu nowe pedały nie powinny mieć :_)


Albo odkręcę M540 i przesmaruje gwint bo tego nie zrobiłem bo je się przykręca tylko imbusem 8 do ramion korby 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje tez nie mialy luzu..wkrecilem nowki i przejechalem okolo 50 km bez problemu po czym zawsze sprawdzam jeszcze imbusem wszystko co krece ,dokrecam,zmieniam itd..Pojechalem w gory i po 20 kilometrze rekreacyjnej jazdy zaczal tak strzelac ze bylem przekonany ze to nie pedaly..Zsiadlem z roweru posprawdzalem wszystkie imbuski ,laczenia i naped a problem pozostal..Odkrecilem calkiem pedal ,wyczyscilem gwint jak i caly pedal choc byl czysciutki i wkrecilem ..Wszsytko bylo ok do kolejnych kilkudziesieciu km i znowu byl;y stuki ale juz lzejsze..Wszystko tylko w jednym pedalku..Wykrecilem ,wyczyscilem gwinty w pedale ,korbie itd wkrecilem i ok ..Po kilkudziesieciu znowu to samo az nie moglem uwierzyc bo drugiego pedala tak jak wkrecilem po zakupie tak nie wykrecilem do dzis!! Przypadkiem przejezdzalem obok sklepu rowrrowego ,poporsilem chlopakow o smar ,nasmarowalem gwint (nie za duzo) wkrecilem i od tego czasu cisza byla przez bardzo dlugi czas..

Jezeli myjesz rower na myjce cisnieniowej to musisz sie liczyc z takimi akcjami,ja staram sie nie myc ale czasem musze jak rower jest zalepiony na kamien blotem..

Byc moze u Ciebie problemem jest cos innego ale warto podzielic sie doswiadczeniami na forum :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje tez nie mialy luzu..wkrecilem nowki i przejechalem okolo 50 km bez problemu po czym zawsze sprawdzam jeszcze imbusem wszystko co krece ,dokrecam,zmieniam itd..Pojechalem w gory i po 20 kilometrze rekreacyjnej jazdy zaczal tak strzelac ze bylem przekonany ze to nie pedaly..Zsiadlem z roweru posprawdzalem wszystkie imbuski ,laczenia i naped a problem pozostal..Odkrecilem calkiem pedal ,wyczyscilem gwint jak i caly pedal choc byl czysciutki i wkrecilem ..Wszsytko bylo ok do kolejnych kilkudziesieciu km i znowu byl;y stuki ale juz lzejsze..Wszystko tylko w jednym pedalku..Wykrecilem ,wyczyscilem gwinty w pedale ,korbie itd wkrecilem i ok ..Po kilkudziesieciu znowu to samo az nie moglem uwierzyc bo drugiego pedala tak jak wkrecilem po zakupie tak nie wykrecilem do dzis!! Przypadkiem przejezdzalem obok sklepu rowrrowego ,poporsilem chlopakow o smar ,nasmarowalem gwint (nie za duzo) wkrecilem i od tego czasu cisza byla przez bardzo dlugi czas..

Jezeli myjesz rower na myjce cisnieniowej to musisz sie liczyc z takimi akcjami,ja staram sie nie myc ale czasem musze jak rower jest zalepiony na kamien blotem..

Byc moze u Ciebie problemem jest cos innego ale warto podzielic sie doswiadczeniami na forum :):)

 Nie myję i już nie strzela mi, tez podokręcałem imbusami wszystkie miejsca i pomogło i bloki w butach i psd na imbus 8. na razie po dzisiejszej jeździe nic nie słychać. A gwintu pedałów nie smarowałem był smar shimanowski, i wogóle całe psd 540 były tłuste w smarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się w sklepie rowerowym trafiła okazja i bardzo fajne buty Northwave Rebel R3 (polecam) kupiłem z przeceną 45% :) do tego pedałki M530 i śmiga bardzo fajnie. Szkoda tylko że w pierwszy dzień zacząłem zdzierać lakier z pedałów i że bloki podczas chodzenia stykają się z ziemią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu ktoś docenił pedały m530 :-) też je mam.

Zarysowań nie unikniesz, moje już całe pocharatane są, a takie ładne były jak były nowe. .. Tym, że bloki stykają się z ziemią nie przejmuj się w ogóle, jedynie uważaj na kamieniach żeby się nie poślizgnąć. Ja z początku na piętach chodziłem :-P teraz chodzę w nich normalnie. Rower na 4 piętro do dziewczyny wnoszę i jest gitara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się w sklepie rowerowym trafiła okazja i bardzo fajne buty Northwave Rebel R3 (polecam) kupiłem z przeceną 45% :) do tego pedałki M530 i śmiga bardzo fajnie. Szkoda tylko że w pierwszy dzień zacząłem zdzierać lakier z pedałów i że bloki podczas chodzenia stykają się z ziemią

 

Trzeba było srebrne kupić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarne bardziej mi do roweru pasują ale praktycznie to kolor srebrny faktycznie nie jest głupim pomysłem :)

A wybralem 530stki poniewaz po tym jak szybko poobijalem platformy postanowilem wybrac SPD ktore sa wytrzymale a taka obudowa niestety jest ciezka ale na pewno wydluzy "zycie" pedalow, poza tym lepiej trzymaja niewpiety but

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale 530 nie są lepsze-uwazalem tak przed kupnem swoich pierwszych SPD.Mialem 520 czarne-od gleb troszke rys mialy,teraz kupilem srebrne 520 i 0 rys bo 0 gleb :D

Jezdzilem na znajomego 530 i to porazka,wogóle nie mogłem wyczuć gdzie jest spd środek,wpięcie to porazka,a praktycznie ta obramówka nic nie daje po a jakimś tam wyglądem,bo nie odczułem ,żeby to coś pomagało w jeżdzie,nawet te podparcie ci nic w praktyce nie podpiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale 530 nie są lepsze-uwazalem tak przed kupnem swoich pierwszych SPD.Mialem 520 czarne-od gleb troszke rys mialy,teraz kupilem srebrne 520 i 0 rys bo 0 gleb :D

Jezdzilem na znajomego 530 i to porazka,wogóle nie mogłem wyczuć gdzie jest spd środek,wpięcie to porazka,a praktycznie ta obramówka nic nie daje po a jakimś tam wyglądem,bo nie odczułem ,żeby to coś pomagało w jeżdzie,nawet te podparcie ci nic w praktyce nie podpiera.

 

Jeździsz w górach, byłeś na 10km podjazdach, na których trzeba czasem stanąć żeby załatwić potrzeby fizjologiczne lub widoki podziwiać? Przypierdzieliłeś kiedyś piszczelą o pedał?

Owszem ramka nie daje tego, że jest lepsze podparcie sportowego buta MTB tylko to, że zdecydowanie łatwiej jest ruszyć pod stromy podjazd, do tego bonusik: można podjechać kawałek, np.do sklepu, w zwykłych butach.

Tym, że są poharatane nie przejmuję się w ogóle - to jest rower MTB - Mountain Bike, a nie kurde ozdoba salonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób 530 ułatwiają podjazdy bardziej od "tradycyjnych" (nazwa umowna) zatrzasków?

 

Jak w tym jeździsz do sklepu w zwykłych butach, skoro cały czas zatrzask jest wyżej od ramki, w związku z czym i tak się jedzie na zatrzasku?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż odpiszę Ci najbardziej zrozumiale jak tylko potrafię.

 

Pisałeam o ruszaniu na stromych podjazdach, a nie samych podjazdach - czytaj ze zrozumieniem.

 

But zwyczajny nie jest sztywny, jest elastyczny (nie piszę tu o szpilkach/elegnackich butach bo w takich na rowerze się nie jeździ zazwyczaj aczkolwiek i one nie są mega sztywne), więc nie opiera się tylko na samym zatrzasku ale i na ramce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z tym ruszaniem bo dalej nie wiem?

 

 

 

 

But zwyczajny nie jest sztywny, jest elastyczny (nie piszę tu o szpilkach/elegnackich butach bo w takich na rowerze się nie jeździ zazwyczaj aczkolwiek i one nie są mega sztywne), więc nie opiera się tylko na samym zatrzasku ale i na ramce.

 

tak samo da się jechać, na tradycyjnych pedałach, but się nie ślizga, jeśli zachowa się odpowiednią prędkość ale odczucie wbijającego się zatrzasku jest bezcenne - próbowałam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z tym ruszaniem bo dalej nie wiem?

 

 

 

 

 

tak samo da się jechać, na tradycyjnych pedałach, but się nie ślizga, jeśli zachowa się odpowiednią prędkość ale odczucie wbijającego się zatrzasku jest bezcenne - próbowałam 

 

Z tym ruszaniem chodziło koledze zapewne o to, że but nie wpina się przeważnie od razu w pedał na podjazdach (i ogólnie też) ale po jakimś jednym obrocie co na zatrzaskach bez ramki może łatwiej doprowadzić do spadnięcia buta z pedała(u?). 530stki mają specjalnie profilowaną ramkę żeby lepiej trzymać niewpięty but.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Z tym ruszaniem chodziło koledze zapewne o to, że but nie wpina się przeważnie od razu w pedał na podjazdach (i ogólnie też) ale po jakimś jednym obrocie co na zatrzaskach bez ramki może łatwiej doprowadzić do spadnięcia buta z pedała(u?). 530stki mają specjalnie profilowaną ramkę żeby lepiej trzymać niewpięty but.

 

tylko to takie argumenty bardzo niedoświadczonej osoby są (jesli faktycznie o nie mu chodzi), po pierwsze w raz z doświadczeniem wpinanie jest naturalne i szybkie, po drugie nawet gdyby nie wyszło, to idzie cisnąć na pedał bez wpięcia, po trzecie ta ramka jest dużo niżej od zatrzasku i jakoś średnio widzę to (nawet bez wpięcia), że but spd się poddaje nacisku i odkrztałca tak aby w ogóle dotykał tej ramki 

 

 

 

iza121 spróbuj w "adidasach" na grubej podeszwie a nie w balerinach - wtedy wbijanie się zatrzasku jest mało odczuwalne (piszę o wersji z ramką).

zdecydowanie próbowałam w adidasach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z butów jestem zadowolony są fajne wygodne lekkie, dobrze w nich się chodzi XC61 ma się to przyspieszenie od 0 do 40 km/h w 6 sek ;)


A mam je ponad 2 tygodnie i przejechałem w nich z 200 km. A odpinanie jest automatycznie prawie ;-) 2 gleb-ki były, takie delikatne na bok ale ręka była szybsza i pomogła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu przetestowałem zakupiony zestaw:

 

- pedały Wellgo WAM-D10

- buty Mavic Alpine

 

s0aidfj2384tb.JPG

 

Dziś pierwsze 40km szybkich szutrów i jak na razie jestem zachwycony. Oba komponenty pracują bezbłędnie. Spostrzeżenia na szybko:

 

Pedały:

- łożyska chodzą płynnie jak po maśle

- wpięcie jest relatywnie łatwe

- spory boczny luz roboczy

 

Buty: 

- dobra wentylacja (dziś było 30C)

- dość sztywna podeszwa ale da się chodzić

- dobra stabilizacja poprzeczna kostki

 

Jutro dalsza część testów - techniczne odcinki KPN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...