Skocz do zawartości

[SPD] Buty i pedały-najlepiej komplet.


jogi109

Rekomendowane odpowiedzi

A może wybrać szerszy pedał SPD MTB takiego pokroju http://allegro.pl/shimano-pedaly-spd-platformy-pd-a530-bloki-black-i4375886947.html to da dodatkową sztywność większe podparcie jak w pedle szosowym i but MTB o sztywności 6-7. I takim sposobem bym miał komplet MTB do szosy bardziej pasujący pod względem sztywności i styku pedała z butem?


http://allegro.pl/nowe-mtb-pedaly-spd-shimano-pd-m530-bloki-slx-i4305471329.html


Czy te ramie obręcz w koło zacisku SPD nic nie da, tam but będzie się opierał o to ?


http://allegro.pl/shimano-pedaly-spd-pd-a520-szosa-mtb-bloki-cr-i4306464535.html


Do MTB roweru bym dał M540 ale do szosy pedał SPD o większej powierzchni.


Albo te Time bo tak je chwalą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dobrym momencie widzę sie zebrałem do sprzedaży :) może będziesz zainteresowany!

 

http://www.forumrowerowe.org/topic/164701-pedaly-shimano-pd-m540-nowe-bloki-okazja/?do=findComment&comment=1524712

 

Wiem, ze jako sprzedawca tu mogę nie wydawać sie obiektywny, ALE: sa to moje pierwsze pedały SPD i jestem z nich bardzo zadowolony, wymieniam tylko dlatego ze chciałem spróbować teraz jak sie jeździ w crank brothers.

 

Jaki masz rozmiar buta ? Bo mam tez dla odmiany za duży o rozmiar but (tez jednosezonowy) SH-MT33 w rozmiarze 47, ale zaznaczam tak jak koledzy wcześniej żeby sie nie bać, ze normalne buty mam przecież o wiele mniejsze, co jest grane ?! Ja normalnie noszę 44,5 i moim tym razem juz dobrze dobranym i zmierzonym rozmiarem w butach shimano (tych raczej trekingowych) jest 46.

 

Wiec gdybys przypadkiem miał odpowiedni rozmiar to moglibyśmy sie dogadać na cały komplet, to byś miał najtaniej SPD na próbe na początek jak sie da pewnie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To podparcie z tego co słyszałam nic nie daje, bo tego podparcia jakby nie ma, bo but i tak się z tym nie styka, zresztą o to podparcie się nie martw tak, ludzie jeżdżą na mtb też po 150-200km i nie narzekają. Time zachwalają ale znów podobno aby ten pedał był wytrzymały powinien być z wyższej półki (podobno te tańsze są kiepskiej jakości i szybko padają), no i bloki podobno też mnie wytrzymują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie. Weź najlepiej dopasowany but jaki masz. Sprawdź na "języku", jaka jest długość wkładki w cm. We wszystkich markowych jest na pewno. Kup but rowerowy w tej samej długości. Nie zaniżaj rozmiaru, ewentualnie zawyż, jeżeli będzie np 29,6, weź rozmiar 47. Proste, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już w tym momencie CI nie pomoge. W urządzeniu do mierzenia długości stopy w Dectahlonie wyszło mi około 27,3 cm. Normalnie noszę buty w roz. 43 (27,5 cm), do biegania biorę 44 (28 cm)-mniejsze uwierałyby w duży palec, Shimanowskie xc30 mierzyłem 44 i były idealnie dobrane. Jak to mówią - najlepiej przymierzyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie. Znaczy, może inaczej. Jeżeli obrysowując stopę, trzmałeś pisadło prostopadle do kartki, to 1-2 mm moim zdaniem wystarczy. Natomiast jeżeli nie, to narysuj jeszcze raz :). Jeżeli w jednych butach masz wkładkę o długości  X cm i są dobre, to nową wkładkę kupujesz o długości X cm  lub minimalnie większą. Ale rozmiarów i tak nie masz przecież co 1 mm, tylko co pół centymetra. Mając wkładkę 29cm, gdzie stopa "ma dobrze" nie weźmiesz chyba o 1 cm większych -.-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

przymierze buty szosowe shimano 46 i 47 to buty 46 - 47 MTB nie będą się różnicw rozmiarze od szosowych shimano ? :-)

 

mierzylem kiedys szosowe shimano bo innych w naszych "wspanialych " sklepach nie bylo ,badz byly jakies pojedyncze rozmiary..przymierzylem szosowe i zamowilem ten sam rozmiar MTB i pasowaly identycznie.

Kupilem SH-M088 z pedalami m520 i jestem bardzo zadowolony...

Buty maja zapiecie na klamre co jest bardzo przydatne jesli jezdzis ie w gorach i czesto trzeba podciagnac,trzyma ona bardzo dobrze noge..Nie ma porownania jesli chopdzi o same rzepy ktore z biegiem czasu puszczaja przy podciaganiu.

 

Najwieksze promocje sa w zimie ale jak musisz kupic teraz to nie mozesz czekac:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SHIMANO buty SH-XC61 biało-czarne rozm. 46

I SPD Shimano M540 srebrne.

To na jaki zestaw się zdecydowałeś ?

 

Na szosie w butach M088 robię 160km na raz i nie odczuwam żadnego dyskomfortu w postaci spoconej stopy czy jakichkolwiek ucisków.

 

I jak ze sztywnością w tych butach na szosie? Ja tam dystanse po 70 km robię. To jaka jest różnica jak się jeździ na szosie czy MTB w tych butach ? Czujesz ją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie panikuj już tak z tą sztywnością. Sztywność jest duża (zależy też od buta), ale sztywne buty sportowe MTB są porównywalnie sztywne z szosowymi (moim zdaniem, nigdy nie miałem butów szosowych w rękach).

System szosowy (but + pedał) jest dużo lżejszy na pewno jak MTB, IMHO stąd różnice. Ja jeżdżę w Butach Mavicka i sztywność jest duża, nigdy nie odczułem że mógłby być sztywniejszy, nigdy nie zauważyłem, żeby się uginał, jeżdżę na MTB w terenie i po asfalcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie panikuj już tak z tą sztywnością. Sztywność jest duża (zależy też od buta), ale sztywne buty sportowe MTB są porównywalnie sztywne z szosowymi (moim zdaniem, nigdy nie miałem butów szosowych w rękach).

System szosowy (but + pedał) jest dużo lżejszy na pewno jak MTB, IMHO stąd różnice. Ja jeżdżę w Butach Mavicka i sztywność jest duża, nigdy nie odczułem że mógłby być sztywniejszy, nigdy nie zauważyłem, żeby się uginał, jeżdżę na MTB w terenie i po asfalcie.

 

Spanikowałem :D i zamówiłem Shimano XC 61 :) Jakie pedały kupić do tych butów, do roweru MTB i do szosy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...