Skocz do zawartości

[ +/- 5 000zl ] Whyte 629 2014 vs Merida Big Nine Alloy 900 2014


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

 

Jak w temacie, waham sie między tymi rowerami:

  • Merida Big Nine Alloy 900 2014
  • Whyte 629 2014
  • Specialized Rockhopper Pro Evo 2014

Nie mogę się zdecydować który wybrać. Jazda miejska w ciagu tygodnia a weekendy las/góry(zjazdy). 

 

Dodam tylko, że mam 194cm wzrostu, 86kg wagi. 

Z czasem chce upgradowac osprzęt to kompletnej grupy m820 shimano. 

 

Prosiłbym o konkretny wybór jednego z wyżej wymienionych z uzasadnieniem. 

 

z góry wielkie dzieki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory generalnie dojeżdżałem mojego wysłużonego kellysa salamandra obecnie juz 7-letniego także pora na cos nowego. A jeżeli chodzi o grupę m820 plan jest taki zeby z czasem zebrać komplet a moze za rok kupić jakas konkretna carbonowa ramę full susp i przerzucić na nia sainta zamiast wydawać 20-23 tys zł jezdorazowo na rower... No chyba ze jakimś cudem bedzie mnie stać na xtr 9000....:D ale watpię. A co do hebli sainta to racja.. Są pojechane..wlecą pierwsze razem z piastami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A że tak powiem gdzie te piasty Sainta włożysz ? :) Sprawdź najpierw kompatybilność, bo te ramy mogą nie przyjmować piast z osiami 10 czy 12. A czy da się skonwertować nie jestem pewien. 

Generalnie według mnie to nie jest dobry pomysł , szukać czegoś takiego i uzbrajać w 820 

 

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce boardmana... wiem ze niby lepszy osprzet ale nie mam do zaufania do tej marki.. zreszta kumpel ostatnio nabył 650B i skonczył wczoraj z peknięta ramą..! nie..

 

prosze jasno o pomoc w wyborze jednego z 3 wyzej wymienionych..nie chce innych opcji znowu rozwazac. musze kupic rower w ciagu najblizszych 2 tyg.. 


adamos zreszta podobno specyfikacje oferuje Merida 900. tyle ze jest ciezsza o 400g co da sie i tak zredukowac.. Ktory z tych 3:

  • Merida Big Nine Alloy 900 2014
  • Whyte 629 2014
  • Specialized Rockhopper Pro Evo 2014

byś wybrał bez innych opcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
nie chce boardmana... wiem ze niby lepszy osprzet ale nie mam do zaufania do tej marki.. zreszta kumpel ostatnio nabył 650B i skonczył wczoraj z peknięta ramą..! nie..

 

No popatrz, a ja użytkuję dosyć intensywnie przełajkę od Boardmana i bardzo sobie chwalę, podobnie jak całe rzesze zwolenników tej marki na Wyspach. Na razie, odpukać bez żadnej większej doopy. :) No cóż...

 

Do sedna. Gdybym miał wybierać na szybko z powyższej trójki dla siebie, to pewnie wahałbym się pomiedzy Specem a Whyte z małym wskazaniem na tego drugiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem adamos, zawsze sie znajda zwolennicy i przeciwnicy kazdej marki, ja jestem raczej w tej drugiej grupie jezeli chodzi o boardmana. Whyte mi sie podoba, aczkolwiek nie uzytkowalem nigdy srama i nie wiem jak sie ma on jakoscia do shimano do ktorego jestem przyzwyczajony, dlatego bezpieczna opcja jest dla mnie Merida, ale ten Whyte mnie korci. 

 

a tak swoja drogą dobrze rozumiem, że mieszkasz na wyspach? jesli tak to w której części? 

 

tak czy inaczej dziekuje za opinie i pomoc. 

 

ktos jeszcze ma jakies typy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...