Skocz do zawartości

[napęd] Jaki wolnobieg kupić ?


MiszynImposybul

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie w sprawie napędu w mojej szosówce. Jak się dowiedziałem tutaj na forum mój napęd jest jeszcze w jako takim stanie ale zastanawiam się już nad kupnem jakiegoś zestawu wolnobieg(bo jak dobrze sądze to mam w rowerze) +łańcuch. Podobna ten łańcuch co teraz mam to szajs straszny. Macie jakiś godny polecenia zestaw który by pasował do mojego roweru, był solidny i też nie straszył ceną(jest to stara szosa którą kupiłem za 400zł więc szału też nie chce do tego roweru ale ważne żeby dało się osiągnąć fajne prędkości. Wstawiam zdjęcie wolnobiegu: 

 

http://zapodaj.net/1cf8fbe6ac11b.jpg.html

 

PS. Do czego służy ta śrubka przy ramie(ustawienie poziomu koła na ramie?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolnobieg jest w bardzo dobrym stanie. Wymiana jest ekonomicznie nieuzasadniona. Przy napędzie 7-rzędowym jest pewien problem. Świat już dawno przeszedł w szosie na napęd 10-rzędowy (9-tka zaczyna być dinozaurem). Nie dostaniesz ani wolnobiegu ani łańcucha wysokiej klasy pod 7sp. Jedyny sens jaki widzę, to zmiana napędu na min 9 sp, ale w 400 PLN się nie zmieścisz. Koszt 9-rzędowej Sory to około 700 PLN (klamkomanetki, kaseta, łańcuch Dura Ace).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no nie będe kupywał napędu za taką kasę do roweru za 400zł. Czyli w takim razie muszę kupić nowy łańcuch bo ogólnie rzecz biorąc sytuacja wyglądała tak: kupiłem rower, dałem do serwisu na sprawdzenie, gość powiedział żę w niedługim czasie będe musiał wymienić wolnobieg a razem z tym łańcuch. Wymieniłem sam łańcuch i teraz mi cholera strasznie strzela(nie wiem czy teraz już łańcuch nie jest to złomu - chyba go źle skróciłem. Jaki łańcuch w takim razie polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobna ten łańcuch co teraz mam to szajs straszny. Macie jakiś godny polecenia zestaw który by pasował do mojego roweru, był solidny i też nie straszył ceną

Ja bym kupił sam łańcuch - może się przyjmie na tym wolnobiegu - najlepiej Connexa serii 700

 

edit

A to nowy łańcuch jest teraz?

No to niestety, ale się raczej nie przyjął, chyba że masz rozregulowana przerzutkę, co sądząc po zdjęciu jest bardzo prawdopodobne - łańcuch nie ma prawa wpadać w szprychy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

gość powiedział żę w niedługim czasie będe musiał wymienić wolnobieg a razem z tym łańcuch.

 

Gość był chyba po porannym piwie lub chciał cię naciągnąć na koszty. Wolnobieg niemalże dziewiczy. Przejedzie jeszcze jakieś 5 tyś km - nie przymierzając. Zmień łańcuch dla pewności i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...